Connect with us

Metal İşleme Takım Tezgahları

Metal işlemeye özel Dişsan çözümleriyle yüksek verimlilik

Published

on

[voiserPlayer]

Redüktör ve kaplin üretiminde Türkiye’nin öncü firmalarından biri olarak çok çeşitli sektörlere geniş bir ürün yelpazesi sunan Dişsan Redüktör, ağır sanayi sektörlerinde uzun yıllara dayanan tecrübesiyle; yüksek güvenilirlik, yüksek verimlilik, uzun ömür, düşük bakım maliyeti, esneklik ve daha birçok avantajı bir arada sunuyor.

Ağır sanayi sektörlerindeki derin tecrübesiyle metal işleme sektörüne özel redüktör ve kaplin çözümleri sunan Dişsan, zorlu ve tozlu ortam şartlarına dayanıklı, verimliliği yüksek ürünlerle sektörün kendisine özel ihtiyaçları karşılıyor.

Dişsan redüktörler ve kaplinler, metal işleme fabrikalarında saç işleme, konveyör, pota transfer arabası, vinç gibi çeşitli uygulamalarda maksimum güvenle çalışıyor.

Uygulamalar:

 • Konveyörler
 • Elevatörler
 • Pota transfer arabaları
 • Vinç
 • Dişsan Redüktörlerinin avantajları:
 • Sağlam gövde yapısı ve yüksek kaliteli malzeme kullanımı
 • Yüksek güvenilirlik ve uzun ömür
 • Yüksek verimlilik
 • Düşük bakım maliyeti
 • Dişlilerin ve gövdelerin hassas işlenmesi neticesinde düşük ses seviyesi
 • Zorlu şartlara özel keçe ve boya uygulamaları
 • Esnek opsiyonel özellikler: Yardımcı tahrik, özel çıkış mili, geri dönüş önleme kilidi, yağlama ve soğutma sistemleri vs.
 • Motor, hidrolik kaplin, eldro fren, redüktör, elastik kaplin takım olarak komple çözümler

Metal işlemeye yönelik Dişsan çözümleri

DA/DK Serisi: DA Serisi helisel dişlili ve DK Serisi helisel konik dişlili redüktörler, endüstriyel tip ağır hizmet redüktörleridir. Tek kademeden dört kademeye kadar çeşitli gövde büyüklüklerinde yüksek güçleri taşıyabilecek şekilde tasarlanmıştır. Rijit yapılarıyla ağır şartlarda kullanılmaya elverişlidir. Gövde malzemesi olarak GGG40 sfero döküm kullanılmaktadır. Dişliler yüksek kalite sementasyon çeliğinden üretilmektedir. Dişlilerin 58-60 HRC yüzey sertliği sağlanacak şekilde ısıl işlemleri yapılıp, yüksek teknolojili tezgahlarda taşlanmaktadır.

DZ Serisi: Monoblok gövdeli, helis konik dişlili redüktörler, giriş ve çıkış millerinin 900  olması gereken sistemler için tasarlanmıştır. Dokuz farklı gövde büyüklüğünde üretilmekte olup, yüksek momente sahip redüktörlerdir. Standart IEC B5 flanşlı motorlar için motor adaptörlü olarak imal edilmektedirler. IE3 veya IE4 verimlilik sınıfında, IEC standartlarında motor kullanılmaktadır.

DG Serisi: Mile geçme redüktörler, bantlı konveyör sistemleri için özel olarak tasarlanmıştır. Sağlam yapısıyla özellikle taş ve maden ocakları gibi işletmelerde tercih edilmektedirler. En ağır şartlarda dahi güvenli bir şekilde çalışabilmektedirler. 12 farklı gövde büyüklüğünde üretilmekte olup, kolay montaj ve esnek bağlantı seçenekleri sağlamaktadır.

Kaplinler ve kilitler: Hidrolik kaplin, elastik kaplin, dişli kaplin, tek yönlü kavrama gibi ara bağlantı ürünleri üretimiyle güç aktarım sistemlerinde müşterilerine komple çözümler sunar. Kaplinler haricinde DTYK model tek yönlü kavramalar, dönüş hareketini ve torku sadece tek yönlü olarak iletirler. DGK model geri dönüş önleme kilitleri, tahrik edilen milin istenilen yönün tersine dönmesini engeller.

Dişli Üretim Servisleri

‘Popstar’ları favoritCNC ve yeni S100 ile hedefleri aşan STUDER, 2023’te de büyüdü

Published

on

By

Yüksek hassasiyetli taşlama tezgahlarının İsviçreli küresel üreticisi Fritz Studer AG, ‘STUDER’in Sesi’ sloganıyla müzik odaklı hayata geçirdiği 2024 yılı basın toplantısında, 2023 yılının verilerini açıkladı. 20’den fazla ülkeden 65 gazetecinin katılımıyla düzenlenen toplantıda 2023 yılının ‘popstar’ları olarak favoritCNC ve yeni S100’ü gösteren STUDER, küresel olarak zorlu bir yatırım ortamına rağmen satışlarını artırmayı ve birçok bölgede yeni pazar payı kazanmayı başardı. Kalitesiyle pek çok pazarda büyüyen hassas silindirik taşlama makinelerinin İsviçreli uzmanı, Türkiye’deki bayisi Form Makina’yı ise üst üste 5. kez en iyi bayi olarak ödüllendirdi. ABD ve Çin gibi kilit pazarlarda satışlarını olumlu yönde geliştiren firmanın önceki yıllarda olduğu gibi en büyük pazarını Asya oluştururken, bunu Orta Avrupa ve Kuzey Amerika takip etti.

Firmanın 2023 yılı karnesini ‘Motion Meeting 2024 Basın Toplantısı’nda değerlendiren STUDER CEO’su Jens Bleher, “Yakın zamanda tamamlanan 2023 mali yılı, özellikle de 111. yıl dönümümüz son derece başarılı geçti” dedi. Firma, ürün geliştirme ve saha altyapısına yaptığı tutarlı yatırımların karşılığını alırken; CEO Jens Bleher, “Açıklamalarımızı gerçeğe dönüştürdük; zamanı pazardaki konumumuzu geliştirmek ve uzun vadede gelecek için kendimizi güçlendirmek için kullandık” ifadelerini kullandı. Dünyanın birçok bölgesinde yeni pazar payları kazanmayı başaran STUDER, müşteri hizmetleri segmentinde ise, yeni satış rekorları kırdı. Bleher, sipariş durumunun yılın sonuna doğru olağanüstü derecede gelişmesini ise, 2024 için olumlu bir işaret olarak değerlendirdi.

Almanya, Çin ve bazı Asya ülkeleri gibi bireysel pazarlarda sipariş gelişiminin daha zayıf olduğunu; ancak dünyanın diğer bölgelerinde olumlu sonuçların görüldüğünü belirten STUDER CSO’su Sandro Bottazzo ise, “Birçok ülkede iyi sonuçlar elde ettik ve hatta bazılarında yeni rekor sipariş alımları gerçekleştirdik” diye konuştu.

STUDER favoritcnc

Küçük ve orta ölçekli işletmeler STUDER’e güveniyor

STUDER siparişleri müşteri segmentlerine göre ele alındığında, havacılık ve uzay sektörü bir kez daha yeni siparişlerde en büyük artışı sağlarken, gerileyen otomotiv ve yan sanayi sektörünü geride bıraktı. 2023 değerlendirmesinde ‘Takım’ segmentinin beklentilerin altında kaldığı açıklanırken, önceki yıl olduğu gibi fason üreticilerin hakim olduğu ‘hassas mühendislik’ segmentinin en büyük bireysel pazar olduğu açıklandı. ‘Makine mühendisliği’ ile ‘kalıp ve döküm’ segmentlerinin 2023 yılında da önemli konumlarını koruduğunu bildiren STUDER, yarı iletken endüstrisinde hassas silindirik taşlama makinelerine olan talebin arttığını da açıkladı. Konuyu değerlendiren CSO Bottazzo, “Küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından taşlama makinelerimize bu kadar güvenilmesinden ve bu segmentin bizim için stratejik açıdan önemli olmaya devam etmesinden çok memnunum” dedi.

En yüksek satış S33 ve ‘popstar’ favoritCNC’de

Hassas silindirik taşlama makinelerinin küresel üreticisi STUDER için geniş bir portföyünü korumak, 2023 yılında da özel bir önem taşıyordu. CNC üniversal silindirik taşlama makinelerinde oldukça güçlü sipariş alan firmanın en yüksek hacme sahip makinesi S33 olurken, onu favoritCNC, S31, S41 ve favorit takip etti. Firma, yeni S100 iç silindirik taşlama makinesinin siparişlerinde ise belirlediği hedefleri aştı.

STUDER S100

Basın toplantısında konuyu değerlendiren STUDER CSO’su Bottazzo, “İç silindirik taşlama makineleri söz konusu olduğunda, S131 için gelen siparişler açısından şirket tarihindeki en iyi 3. yıl oldu” dedi. Bakım ve servisten yedek parça ve revizyona kadar tüm iş alanları için geçerli olan Müşteri Hizmetleri segmentinin de çok olumlu gelişme gösterdiğini kaydeden Bottazzo, “Bu alanda üst üste ikinci yıl satış rekoru kırmayı başardık” diye konuştu.

Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya ve Macaristan’da kendi uzman personeliyle hizmet vermeye başlayan STUDER, Doğu Avrupa’da da güçlü bir gelişim gösterdiğini duyurdu.

Küresel olarak yaklaşık 30 ticari fuara ve toplantıya katılan STUDER, Pekin’deki CIMT ve Hannover’deki EMO’ya ek olarak, UNITED GRINDING’in Kuzey Amerika’daki etkinliğinin özellikle başarılı olduğunu açıkladı. Firma, EMO 2023’te tarihinde ilk kez tek bir fuarda; yeni insertLoad yükleyicisi, roboLoad ve uniLoad ile üç otomasyon çözümünü bir arada sunmuştu.

Miller ve otomasyonda önemli gelişmeler

2023 yılında da müşterilerinin yararı için en son taşlama teknolojilerinin geliştirilmesi ve ilerletilmesini merkezine alan STUDER, özellikle e-mobilite ile ilgili bileşenler için uygun olan S36 üretim harici silindirik taşlama makinesiyle talepleri karşıladı. Basın toplantısında konuşan STUDER CTO’su Daniel Huber, bu makineyle ilgili olarak, “Artık müşterilerimiz S36’da herhangi bir kısıtlama olmaksızın tüm iş mili varyantlarını ve otomasyon çözümlerini kullanabiliyor” dedi. 25 kW’lık (33 hp) yeni ve güçlü taşlama mili sayesinde, 160 mm’ye (6,3 inç) kadar özellikle geniş taşlama disklerinin kullanılmasını mümkün hale getiren S36, CBN veya elmas taşlama taşları ile yüksek hızlı taşlamaya yeni bir seçenek getirdi. Ayrıca S36, kullanıcılarına tamamen uyumlu easyLoad ve uniLoad yükleme sistemleri sayesinde üretimlerini yüksek düzeyde otomasyona geçirebilme imkanı da sundu.

favoritCNC’nin dış taşlamadaki başarısına benzer şekilde, iç taşlama için giriş seviyesi segmentinde kendisini kanıtlaya yeni S100 iç silindirik taşlama makinesinin performansından memnun olduğunu dile getiren Huber, geçen yılki geliştirme sayesinde S100 artık yeni, güçlü bir sargı miline (Ø 58) sahip olduğunu, bunun gelecekte başka modeller için de planlandığını söyledi.

Kullanıcıların, popüler favoritCNC’nin devamı olan makinedeki yeni özellikleri merakla bekleyebileceğini açıklayan STUDER, bu konuda birkaç örnek paylaştı: Örneğin, tekerlek başlığının açı göstergesi, popüler QuickSet kurulum işlevi ve iş parçalarının herhangi bir programlama olmadan manuel olarak taşlanmasına verimli bir şekilde izin veren manuel taşlama döngüsü olarak geleneksel bir mod.

C.O.R.E. için yeni özellikler açıklandı

UNITED GRINDING’in devrim niteliğindeki donanım ve yazılım mimarisi olan C.O.R.E. de 2023’teki geliştirmelerin odak noktalarından biri oldu. Şirketin ağırlık verdiği diğer konular arasında veri toplama ve analizinin yanı sıra yeni sensörler ve araçlar da yer aldı. Huber, “C.O.R.E. dokunmatik işletim paneli zaten benzeri görülmemiş düzeyde sezgisel kullanıma izin veriyor ve yakında operatörlerin çalışma alanlarını tanımlayabilecekleri ve kaydedebilecekleri özelleştirilebilir bir arayüz olacak” açıklamasında bulundu.

STUDER, geliştirdiği SmartJet® soğutma sistemiyle halihazırda taşlama işleminde soğutma sıvısı ve enerji ihtiyacını önemli ölçüde azaltarak yeni endüstri standartlarını belirlemeye devam etti. Geleceğe yönelik bir bakış açısı sunan CTO Daniel Huber, “Sürdürülebilirlik konusu bizim için önemli olmaya devam ediyor” dedi. Ayrıca yarı iletken endüstrisinde de büyük bir potansiyel gördüklerini belirten Huber, e-mobilite ve fotovoltaikler nedeniyle yüksek performanslı yarı iletkenlere olan talebin arttığı bilgisini paylaştı. STUDER bu alanda da pazarda son derece başarılı olan X-ışını ölçüm başlığına sahip S41 CNC üniversal silindirik taşlama makinesiyle levha üretiminde standardı belirledi. 2023 boyunca gerçekleştirilen kapsamlı geliştirme faaliyetlerini değerlendiren CTO Huber, “Uzun vadede, yalnızca en son teknolojiyi içeren akıllı ve verimli makineler sunan üreticiler başarılı olabilir” diye konuştu.

STUDER ile rekabetçi teslimat süreleri

Basın toplantısında konuşan bir diğer isim olan STUDER COO’su Stephan Stoll ise, operasyonlar için genel bir değerlendirme yaparak, “Üretilen makinelerin üretim karışımı 2023 yılında daha karmaşık sistemlere kaydı” dedi. Aktif satın alma yönetimi ve küresel tedarik zincirlerinin normalleştirilmesi sayesinde siparişlerin zamanında tamamlandığını söyleyen Stoll, STUDER’e iyi bir kullanım sağlayan UNITED GRINDING Group bünyesindeki ortak üretim stratejisinin uygulanmasını olumlu olarak değerlendirdi.

Kendi yüksek kaliteli iş millerini üreten az sayıdaki taşlama makinesi üreticisinden biri olan STUDER’in önemli operasyonel projeleri arasında, otomatik üretim araçlarına ve son teknoloji test stantlarına yaptığı yatırımlar yer aldı. Stratejik açıdan önemli olan bu makine bileşenleri için uzmanlığı özellikle genişleten STUDER, bu ön gereksinimler ve daha fazla büyüme için Steffisburg ve Biel’de yer alan dahili taşlama yetkinlik merkezinde kapsamlı yapısal ve lojistik önlemlere daha fazla yatırım yaptı.

Sürdürülebilirlik hamleleri

STUDER, 2023 yılında sürdürülebilirlik için de önemli işlere imza attı. Stoll, “Şubat 2023’ten bu yana Steffisburg tesisi yerel bölgesel ısıtma şebekesine bağlandı ve böylece tüm binalar çevre dostu bir şekilde ısıtılıyor” dedi. Ayrıca, tüm binaların LED aydınlatmaya dönüştürülmesini büyük ölçüde tamamlayan şirket, genel olarak enerji tüketimi ve CO2 emisyonlarını önemli ölçüde azalttı.

2024 yılı için de öngörüde bulunan COO Stoll, “Geçtiğimiz yıllarda yapılan önemli yatırımların ardından, lojistik süreçlerimizin ve depo altyapımızın yeniden tasarlanması artık çok yakın. Bu projenin en önemli parçası, doğrudan bağlantılı bir konteyner deposuna sahip bir lojistik merkezidir. Tam otomatik depo sisteminin daha yüksek verimliliği, tüm makine üretimine ve yedek parçaların taşınmasına fayda sağlıyor” ifadelerini kullandı.

Teknoloji şirketi için iyi eğitimli çalışanlar

Son olarak, mesleki beceriler için ulusal şampiyonalar düzenleyen WorldSkills ile ilgili konuşan CEO Jens Bleher, teknoloji şirketi için iyi eğitimli çalışanların büyük önem taşıdığını vurgulayarak, prestijli şampiyona SwissSkills’te son zamanlarda elde edilen başarılardan memnun olduğunu belirtti. Geçen yıl STUDER çırakları Luis Salzmann (1. sırada, tasarım mühendisi) ve Noah Rossel’in (2. sırada, otomasyon mühendisi) üstün performanslarıyla altın ve gümüş madalya kazandıklarını hatırlatan Bleher, “STUDER, WorldSkills’te üst üste üçüncü kez temsil ediliyor. Mesleki eğitime olan kapsamlı bağlılığımızı teyit eden bu durumdan gurur duyuyoruz” dedi.

Continue Reading

Metal İşleme Takım Tezgahları

Kaliteyi merkezine alan SELSA’nın üretim hattı, STUDER’le güçleniyor

Published

on

By

Firmalarının kuruluş hikayesinden bahseden SELSA Genel Müdürü Cem Dizdar, ailesinin savaş sırasında eski Yugoslavya’dan Türkiye’ye nasıl geldiğini anlatıyor. Bu hareket, işleme sektöründe Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden birini kurmalarına yol açıyor. Cem Dizdar’ın Almanya’da eğitim görmüş bir makine mühendisi olan babası, şirketi 1992 yılında sıfırdan kuruyor. O zamanlar küçük bir alanda az sayıda çalışanla işe başlayan firma, bugün 7.000 metrekarelik modern bir tesiste yaklaşık 280 kalifiye çalışanıyla özellikle otomotiv sektöründeki uluslararası müşterileri için hassas parçalar üretiyor. Firma son olarak, üretim hattına 5 yeni STUDER CNC Universal Silindirik Taşlama Makinesi ekliyor. 

STUDER’den 4 Favorit ve 1 FavoritCNC makinenin satın alınmasıyla ilgili konuşan Cem Dizdar, “Taşlama makineleri söz konusu olduğunda STUDER’den daha prestijli bir marka yok ve bu yatırımla kalite ve hassasiyetten ödün vermek istemedik” diyor.

SELSA’nın genel merkezi Türkiye’nin kuzeybatısında bulunan Bursa şehrinde yer alıyor. Marmara Denizi kıyısında yer alan, tarihi önemi ve milyonlarca nüfusu olan Bursa, İstanbul’a arabayla yaklaşık bir buçuk saat uzaklıkta ve özellikle otomotiv endüstrisi için Türkiye’nin en önemli sanayi merkezlerinden biri olarak öne çıkıyor.

Strateji olarak müşteri çeşitlendirme ve yüksek teknoloji

Bir Alman otomotiv tedarikçisi de 1970’lerden bu yana Bursa’da üretim yapıyor. “Bu tedarikçiyle uzun bir geçmişimiz var” diyen Dizdar, eskiden dedesinin orada çalıştığı, babasının tamamlayıcı bir eğitim aldığı ve Almanya’dan gelen öğretmen annesinin Bursa’da çalışanların çocuklarına ders verdiği bilgisini paylaşıyor. SELSA, dizel enjeksiyon memelerinin seri üretimi için ilk büyük siparişini 1995 yılında alıyor ve bu, firma için önemli bir dönüm noktası oluyor. Kalite, hassasiyet ve verimlilik konusundaki yüksek talepler şirketin DNA’sına işliyor ve bölge dışında da itibar kazanmasını sağlıyor. 

Gençliğinden bu yana şirketin tüm operasyon ve süreçlerine aşina olan Cem Dizdar, daha sonra İstanbul’da makine mühendisliği okuyor. Babası 2014 yılında aniden vefat edince, bir gecede sorumluluk almak zorunda kalan Dizdar, “Babam Selami Dizdar’ın inşa ettikleri ve başardıklarından gurur ve minnet duyuyorum. Mükemmel bir ekibimiz ve iyi koordine edilmiş bir sistemimiz var” diyor. Bununla birlikte, doğal olarak yeni bir bakış açısına sahip olan genç neslin inovatif gücü, hızlı bir değişim geçiren otomotiv sektöründe özellikle önem taşıyor. Elektrikli motorlara geçiş veya daha katı CO2 emisyon düzenlemeleri, bu konuyla bağlantılı sadece iki örneği oluşturuyor. Genel müdür için müşteri tabanını çeşitlendirmek ve yüksek teknolojiye odaklanmak, şirketinin mevcut stratejik yönelimi için özellikle önemli bir rol üstleniyor. Toplam bütçesinin yaklaşık yüzde 4,7’sini Ar-Ge’ye yatıran SELSA, şu anda Türkiye’de makine mühendisliği için bir araştırma ve geliştirme tesisi olarak tanınıyor.

STUDER, üretimi yeni bir seviyeye taşıyor

STUDER’den 5 CNC universal silindirik taşlama makinesi almalarını stratejik bir yatırım olarak açıklayan Dizdar, “Bu yatırımı özellikle uluslararası lider bir direksiyon ve şanzıman pompası tedarikçisinin yeni ve büyük bir siparişiyle bağlantılı olarak yaptık” diyor. Özellikle STUDER makineleri artık her yıl kontrol pompaları için yaklaşık 700.000 tahrik mili üretiyor.

Müşterilerinden karmaşık geometriler için çok hassas spesifikasyonlar ve sıkı toleranslar aldıklarını söyleyen Dizdar, “STUDER makineleri, teknik açıdan zorlu iş parçalarının verimli seri üretimini mümkün kılıyor; bu siparişi almamızda ve onu tam memnuniyetle yerine getirebilmemizde büyük rol oynadılar” diye konuşuyor.

5 STUDER makinesi için nasıl karar verildiğini ise, SELSA’ya sürecin başından itibaren bizzat ve yerinde danışmanlık yapan STUDER Türkiye Bölge Satış Müdürü Atilla Aydın açıklıyor. Aydın, “Bileşenlerin geometrik gereksinimlerini ve istenen üretim hacmini yakından inceledik ve bunları şirket içi mühendislerimiz ve uzmanlarımıza kontrol ettirdik” diyor. Gelişmiş taşlama teknolojisi, yüksek kaliteli bileşenler, mineral döküm Granitan’dan yapılmış termal olarak stabil makine yatağı ve StuderPictogramlama yazılımı ile basit kullanım sunan STUDER favorit, yüksek bileşen hassasiyeti ve optimum operasyonel süreçler sağlıyor. Aydın, “Hem tek hem de seri üretimde evrensel kullanım için uygundur; yüksek hızda çalışır, kalite ve hassasiyetten ödün vermez” açıklamasında bulunuyor. Favorit’in ekonomik yapısı ise, piyasada benzersiz bir fiyat/performans değeri sunuyor.

SELSA Genel Müdürü Cem Dizdar

Yetkin danışmanlık ve üst düzey müşteri hizmetleri

SELSA Genel Müdürü Cem Dizdar, “Atilla’nın tavsiyeleri kesinlikle birinci sınıftı ve kendimizi hemen rahat hissettik. Olağanüstü müşteri hizmetleri STUDER’i seçmemizin en önemli nedenlerinden biriydi” diyor. Bununla birlikte, STUDER tarafından makinelerin teslimatı, kurulumu ve CE sertifikalı olarak devreye alınması sadece bir başlangıcı oluşturuyor. Yaklaşık 25 yıldır STUDER’i Türkiye’de temsil eden Atilla Aydın, Türkiye’deki müşterilerin yüksek yetkinliğin yanı sıra, hızlı ve kişisel iletişim beklediğini biliyor. Aydın, “Üretim operasyonlarını optimize etmek için SELSA ile yakın bir şekilde çalıştık ve elbette müşteri hizmetleri ve servis uzmanlarımız her türlü soru veya sorunda yardımcı olmak için uzmanlıklarıyla her zaman hazırlar” diye konuşuyor. 

Türkçe’nin yanı sıra Almanca ve İngilizce’nin de konuşulduğu modern ve uluslararası bir şirket olan SELSA’da kalite güvencesi, iş güvenliği ve çevre koruma gibi değerler; cinsiyet, din veya etnik kökene bakılmaksızın insanlığın tanınması kadar kurum kültürünün bir parçasını oluşturuyor. İş ortaklıklarını tek seferlik işlemlerden daha fazlası olarak gören; uzun vadeli ve güvene dayalı ilişkilere değer veren Genel Müdür Dizdar, “STUDER ile aynı fikirde olmamız harika” açıklamasında bulunuyor.

Uzun vadeli iş birliği

Örneğin, STUDER makinelerinin devreye alınmasının ardından süreç optimizasyonuna ilişkin sürekli diyalog, çalışma sıcaklıklarını düzenlemek için özel olarak kontrol edilen bir iklim odasının oluşturulmasına yol açıyor. Dizdar, “Burası küçük bir laboratuvara benziyor ve tahrik millerinin taşlanmasında elde ettiğimiz hassasiyetten gurur duyuyoruz; müşterimiz kesinlikle memnun” diyor. STUDER tarafından çalışanlara verilen eğitim de verimliliğin ve kalitenin yeni bir seviyeye yükselmesine katkıda bulunuyor.

SELSA için sırada ne olduğunu açıklayan Dizdar, “Otomotiv sektöründe iş geliştirme konusundaki beklentilerimizi çok olumlu görüyorum” diyor. Türkiye, üst düzey uzmanlığı ve ekonomik üretim koşulları nedeniyle uluslararası şirketlerin ilgisini çekiyor. “Sipariş durumumuz olumlu” diyen Dizdar, şunları ekliyor: “Yüksek teknik bileşenleri makinelerle büyük hacimlerde üretebilmek bize açık bir rekabet avantajı sağlıyor. Yolculuğumuza STUDER ile devam etmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Studer makinesinin önünde Üretim Müdürü İsmail Hanedar (solda), Studer Bölge Satış Müdürü Atilla Aydın (sağda), Selsa’nın Bursa fabrikası Genel Müdürü Cem Dizdar (ortada) ile birlikte poz veriyor.

Bir bakışta STUDER favorit

 • CNC üniversal silindirik taşlama makinesi Favorit ile kısa ve uzun iş parçaların özel ve toplu üretimi 
 • Merkezler arasındaki mesafeler 400 / 650 / 1000 / 1.600 mm (15,7/25,6/39,4/63 inç) ve merkez yüksekliği 175 mm (6,9 inç)
 • Maksimum 150 kg (330 lbs.) ağırlığa sahip iş parçaları
 • Tek bir kurulumda mümkün olan dış ve iç taşlama 
 • Kısa süreli sıcaklık dalgalanmalarını büyük ölçüde telafi eden mineral döküm Granitan® S103’ten yapılmış makine yatağı
 • StuderPictogramming sayesinde çok basit programlama
 • Harici bir bilgisayarda taşlama ve hazırlama programları oluşturmak için StuderWIN programlama (isteğe bağlı)
 • Çok çeşitli taşlama görevlerine uyum sağlamak için ölçüm sistemi, dengeleme sistemi, temas algılama ve uzunlamasına konumlandırma gibi çok çeşitli seçeneklerle özelleştirilebilir yapı
Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et