Connect with us

Redüktörler

Neugart’tan maximum itme kuvveti için yeni PM2 Pinyon Serisi

Published

on

Neugart’ın kremayer dişli tahrikleri için dişli pinyon kombinasyonlarının gerçekleştirilmesinde daha fazla seçenek sunan yeni PM2 Pinyon Serisi, özellikleriyle daha fazla esneklik sağlıyor.

Neugart’ın fabrikada önceden monte edilmiş kendi ürettiği pinyona sahip planet redüktör portföyünü genişleten yeni PM2 Pinyon Serisi, mevcut PM1 pinyonu gibi flanş bağlantılı çıkış millerine sahip redüktörler için tasarlanıp ISO 9409-1 standardına uygun mekanik bir arabirimle donatılmış yapıda. Büyüklük yönünden farklılık gösteren serilerde; modül 2’de 26’dan başlayan diş sayısına sahip PM1’in aksine, PM2’nin diş sayısı modül 2’de 16’dan başlıyor.

Yeni varyantlar bir yandan seçkin kremayer dişli uygulamaları için optimum dişli – pinyon kombinasyonunu gerçekleştirmek için ek olanaklar yaratıyor. Öte yandan, yeni pinyonlar daha küçük çapları nedeniyle, kombinasyona bağlı olarak daha önce mümkün olandan 3 kat daha büyük bir itme kuvvetine imkan tanıyor.

Çok sayıda yeni pinyon seçeneği

PM2 pinyonlu seçenek, gövde ölçüsü 090 ila 200 arasındaki redüktörler için edinilebilir ve PM1 pinyonu gibi, flanş bağlantılı çıkış miline sahip toplam 4 redüktör serisi için mevcut: Bunların arasında, mükemmel bir fiyat performans oranına sahip dayanıklı ve güçlü standart redüktörlerden oluşan Economy Line’dan PFHE Koaksiyel Planet Redüktör de bulunuyor. Hassas redüktörlerin yüksek doğruluğunu temsil eden Precision Line’da, bunlar PSFN ve PLFN Koaksiyel Planet Redüktörler ve yerden tasarruf sağlayan WPSFN Konik Dişli Kutusu’dur. Tüm PM2 pinyonları, Neugart’ın Kippenheim Baden’deki ana tesisinde üretiliyor.

Flanş bağlantılı redüktörler için genişletilmiş pinyon yelpazesi, modül 2’de toplamda 16 ila 22, modül 3’te 14 ila 19, modül 4’te 20 ila 22 ve modül 5’te 19 diş sayısına sahip çok sayıda PM2 varyantı içeriyor.

Test edilmiş yazılım araçlarına entegre

Yeni varyantların entegre edildiği test edilmiş Neugart yazılım araçları, optimum dişli-pinyon kombinasyonunun seçilmesine yardımcı oluyor. Çevrim içi yapılandırma aracı Tec Data Finder (TDF) güç verilerine genel bir bakış sağlıyor. Böylece redüktörler hızlı ve kolay şekilde karşılaştırılabiliyor, ölçü sayfaları ve 3D modeller sadece birkaç tıklamayla görüntülenebiliyor. Hesaplama yazılımı Neugart Calculation Program (NCP), uygulamaya bağlı parametrelerin kontrol edilmesine ve boyutlandırmaya imkan tanıyor.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Redüktörler

Yılların eskitemediği Dişsan kalitesiyle 30 yıldır durmayan redüktör!

Published

on

By

Redüktör ve kaplin üretimindeki kalitesiyle pek çok endüstrinin yanı sıra, ağır sanayiye sunduğu çözümlerle zorlu uygulamaların kahramanı olan Dişsan Redüktör, sahada yılların eskitemediği ürünleriyle anılıyor. Demir-çelik sektöründe çalışan ve bugüne kadar herhangi bir tadilat işlemi görmeyen Dişsan Redüktör, tam 30 yıldır çalışıyor. Yarım asrı aşan üretim ve mühendislik birikimi, esnek proje ve imalat yapısı ile pek çok uygulama alanı için en verimli çözümleri tasarlayan ve üreten Dişsan Redüktör, kalitesiyle ağır sanayi sektörlerinin ve zorlu uygulamaların aranan markası olarak öne çıkıyor. Sahada arızalanmayan ürünleriyle anılan Dişsan’ın görselde yer alan redüktörü, montajının yapıldığı 1993 yılından bu yana ilk günkü performansıyla çalışıyor.

Dişsan Redüktör’ün demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren bir müşterisi için 30 yıl önce montajını yaptığı redüktör, yıllık periyodik bakımları dışında herhangi bir tadilat işlemi görmeden çalışmayı sürdürüyor. Dişsan Redüktör mühendisliği ve kalitesinin yanında, kullanıcının zamanında ve eksiksiz yaptığı bakımla ilk günkü performansını aratmayan ürün, yarı mamul hazırlama biriminde konveyör redüktörü olarak günlük ortalama 20 saat çalışmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili konuşan Dişsan Redüktör Satış Müdürü Servet Reyhanoğlu, “Dişsan Redüktör kurulduğu ilk günkü vizyonuyla ürün üretmeye devam etmektedir. 53 yılı geride bırakan bir işletme olarak sahada henüz ulaşamadığımız nice bu tarz hikayelerin olduğunu biliyoruz. Dişsan’ı bir dünya markası yapan bu anlayışı, bizden sonraki nesillere de aktararak yolumuza devam edeceğiz” diyor.

Continue Reading

Redüktörler

Ağır sanayide kalitesini kanıtlamış MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler, sektöre hizmet etmeye devam ediyor

Published

on

By

Fazıl Rulmancılık Endüstriyel Ekipman A.Ş. sektörde 40 yılı aşkın tecrübesi ile ağır sanayi sektöründe güç aktarım sistemleri alanında hizmet veriyor. Motox / Motox-N Serisi redüktörlerde Türkiye yetkili bayisi ve çözüm merkezi pozisyonu ile hizmet alanını genişleterek devam eden Fazıl Rulmancılık; en zor çalışma şartlarında, kusursuz performans aranan noktalar için tasarlanmış Motox, Motox-N Serisi redüktörlerde orijinal yeni ürün, orijinal yedek parça temini ile birlikte bakım ve servis taleplerine de cevap veriyor.

MOTOX – MOTOX-N Serisi motorlu redüktörlerin üretim programını 2021 yılının mart ayı itibarıyla devralan STEINLEN ELEKTOMASCHIENBAU GBMH, ürün gamında bir değişiklik yapmadan üretimi sürdürüyor. MOTOX dişli motorlar, birçok olası kullanıma bağlı ortaya çıkan gereksinimleri karşılayabilecek kombinasyon ve çözümler içerir.

MOTOX portföyü, 0,09 ila 200kW güç aralığında dişli motorlar sunar. Tüm çalışma koşulları dikkate alındığında, enerji tasarrufu ve buna bağlı olarak CO2 emisyonlarının azaltılmasına ilişkin AB Yönetmeliği’nin spesifikasyonlarına sürekli olarak uyulur.

Bir MOTOX dişli motor satın alındığında; IEC 60034 uyarınca minimum verimliliklere dayalı ve 640/2009 sayılı AB düzenlemesine uygun olarak, her zaman premium verimlilikte (IE3) enerji tasarruflu bir motor kullanılacağı anlamına gelir. Buna ek olarak tüm 2 kademeli redüktörlü motorlar %96’nın üzerinde bir verimle karakterize edilerek; enerji tasarrufu ve sonuçta işletme maliyetlerini azaltmaya odaklanır. Tüm Motox- Motox-N Serisi redüktörler yüksek dikey yükleri karşılayabilmek için bir üst gövdeye çıkmadan aynı gövdede daha büyük mil çapları ile temin edilebilir.

Bu sayede daha uzun servis ömrü hizmete devam edebilir. Bu seçeneği en geniş alanda MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler sunabilir.

https://www.fazilrulman.com.tr/

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et