Connect with us

Otomotiv

NTN-SNR, dünyayı Nameraka bir yer haline getiriyor ve görsel kimliğini yeniliyor

Published

on

Endüstri, havacılık ve otomotiv gibi geniş bir yelpazeye yayılan sektörlerde 100 yılı aşkın deneyime sahip olan NTN-SNR, özellikle müşterilerinin beklentilerine yanıt olarak sunduğu son teknolojik yenilikler sayesinde pazardaki değişimlere nasıl uyum sağlayacağını çok iyi biliyor. NTN-SNR, imajını pazardaki konumuyla uyumlu hale getirmek amacıyla, “Make the world Nameraka” sloganı çerçevesinde kurumsal kimliğini yeniden yapılandırıyor. Bu slogan, grubun dünya çapındaki tüm kuruluşları tarafından paylaşılmakta ve firma kendisini NTN Avrupa olarak adlandırmakta. Bu yeni felsefe, Japonca Nameraka kelimesinden esinlenmiş. Teknolojik bir boyutun, sürtünme konusunda uzmanlığın ve dünyaya hareketin akışkanlığına ve çevreyle uyuma dair bir vizyonun birleşimi. Bu felsefe, kendisini küresel bir şirket olarak ifade eden grubun bilgi birikimini, liderlik rolünü ve geleceğe yönelik vizyonunu yansıtmakta.

Ortak bir felsefe

Bağlı kuruluşları tarafından paylaşılan güçlü değerleri temel alan “Make the world Nameraka” sloganı, grubun vizyonunu mükemmel bir şekilde özetliyor: Hareketin hizmetinde olmaktan gurur duymak. Şirketin birincil amacı, enerjinin daha verimli şekilde kullanımına bağlı olarak daha akışkan, daha hareketli ve daha uyumlu bir geleceğin inşasına katkıda bulunmak yoluyla değişimin temsilcisi olmak. 

Bu felsefe Avrupa’da 4 anahtar kelime etrafında şekilleniyor:  

  • Birlikte 

Biz kimiz? Hep birlikte hareketin hizmetindeyiz. 

  • Tasarım 

Ne yapıyoruz? Yüksek hassasiyetli mühendislik parçaları tasarlıyor ve üretiyoruz.

  • Uyum 

Neye inanıyoruz? Uyumlu bir topluma inanıyoruz.

  • Pozitif hareketlilik 

Neyi hedefliyoruz? Pozitif hareketlilik yaratıyoruz. 

Grubun gelişim planının önemli bir unsuru olan bu ortak kurumsal kimlik, firmanın dünyanın her yerinde tek bir kimlik altında kendini göstermesini sağlıyor. Aynı zamanda Avrupa çapında birleştirici bir unsur olarak, güçlü, küresel iş ortakları arayışında olan müşterilere de güven veriyor. Şirket bünyesinde ise bu yeni imaj bir aidiyet duygusu yaratırken aynı zamanda kilit bir rol oynuyor. NTN’nin, krizin zorluklarının ve şu anda piyasalarda yaşanmakta olan büyük değişimlerin üstesinden gelmek için gerekli kaynaklara sahip, çok güçlü bir grup olduğunu açıkça ortaya koyuyor.   

Güçlü bir kimlik

Daha anlaşılır olan ve her şeyden önce farklılığı ile öne çıkan bu yeni kimlik, grup imajını daha iyi yansıtabilmek amacıyla NTN Avrupa’nın mesajlarını yenilemek ve görsel kodlarını modernize etmek için de bir fırsat. Pozitifliği, fütürizmi ve inovasyonu bir araya getirerek, öncü bir ruha sahip, global bir grup olmanın avantajlarından yararlanırken aynı zamanda 15 yıldan uzun süre önce Avrupa’da SNR’yi satın alarak bilgi birikimini artırmaktan hiç vazgeçmemiş bir firma olan NTN’nin uygulamalarının kavramsal ve teknolojik gelişimini de yansıtıyor.  

Yeni görsel kimliğin sade hatları ve özgün, ayırt edici renkleri sayesinde, firma faaliyet gösterdiği pazarlarda yeni bir dinamik ile öne çıkıyor. Bu ivme, Grubun hem güçlü değerler aracılığıyla hem de ortaklıklara dayalı açık Ar-Ge’yi destekleyen yeni bir inovasyon yaklaşımı benimseme yoluyla liderlik konumunu güçlendirme arzusunu destekliyor.

Tüm birimlerde ortak yaklaşım

NTN, kurumsal anlamda “Make the world Nameraka” sloganının benimsenmesinin ötesinde, çeşitli birimleri ile ortaklaşa bir yansıtma süreci de yürüttü. Amaç, genel tutarlılık ve gerçek bir operasyonel temel sağlamak için bu felsefeyi tüm birimler ile paylaşmaktı. Bu sayede tüm birimler grubun vizyonunu kendilerine özgü temel kavramlar çerçevesinde hayata geçirmekte, somutlaştırmakta ve iletmekte:  

Otomotiv Birimi: “Let’s make the world a better road to drive”*  

*(Dünyayı sürüş için daha iyi bir yol haline getirelim)

Havacılık Birimi: “Let’s make the world a sharing space”* 

*(Dünyaya bir paylaşım havası getirelim) 

Endüstri Birimi: “Let’s make the world move forward”* 

*(Dünyayı ileriye taşıyalım)

Bu, grubun benimsediği 3 güçlü mesaja da yansımış durumda: Otomotiv pazarındaki liderliğini güçlendirmek, havacılık ve uzay endüstrisinde öncü ruhunu sürdürmek ve endüstri dünyası için inovatif ve verimli çözümler sunmak. 

NTN’nin Avrupa’daki yeni kimliği, 20 Eylül 2021’den itibaren kullanılmaya başladı. 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Etkinlikler

Otomotiv sektörünün profesyonelleri Automechanika ile bir arada

Published

on

By

Otomotiv satış sonrası endüstrisinde dünyanın lider fuar markası Automechanika’nın bölgedeki en büyük uluslararası ticaret fuarı Automechanika Istanbul, İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde sektörü bir araya getiriyor. 2022 fuarındaki yeni katılımcılar arasında Renault ve Peugeot gibi küresel çapta dev firmalar dikkat çekiyor.

Messe Frankfurt Istanbul ve Hannover Fairs Turkey iş birliği ile düzenlenen fuar, otomotiv sektörünün profesyonellerini İstanbul’da buluşturuyor. Türkiye ihracatının lideri konumundaki otomotiv sektörünün en önemli buluşma platformu Automechanika Istanbul 2022, sergilenen yeni ürün ve hizmetlere ek olarak otomotiv endüstrisi profesyonelleri için teknolojik gelişmeler ve trendlerin de karşılıklı olarak paylaşıldığı bir ortam sunuyor. Bu yıl 24’ten fazla ülkeden katılımcı firmanın ve 6 ülke pavilyonunun yer aldığı fuarın yeni katılımcıları arasında Renault ve Peugeot gibi küresel çapta dev firmalar dikkat çekiyor.

A’dan Z’ye otomotiv endüstrisinin tüm alt başlıklarını kapsayan geniş ürün yelpazesi, e-mobilite teknolojileri hakkında sunum ve söyleşilerin yer aldığı Automechanika Academy; etkinlikler, yarışmalar, atölyeler ve tüm dünyadan profesyonellerin yeniden yüz yüze iş görüşmeleri yaptığı Automechanika Istanbul 2022, aynı zamanda mobilite ve lojistik teknolojilerinin geleceğine odaklanıyor.

Dijital platform özellikleri ile fiziksel fuardan maksimum verim

Automechanika Istanbul 2022 Fuarı’na katılan firmaları desteklemek üzere; firmaların tüm ürünlerini detaylarıyla sunduğu, potansiyel müşterilerine direkt ulaşabildiği, rakiplerinin bir adım önüne çıkarak hedef ziyaretçilerle B2B toplantılar organize edebildiği yeni bir dijital paket hazırlandı. Bu dijital platform paketi ile katılımcı firmalar, tüm arama sistemlerinde, konferanslarda ve platformda en görünür şekilde yer alıyor ve fuar sırasında ziyaretçi sayılarını artırıyor.

Kasım ayındaki son fuar, beklentileri aştı

Automechanika Istanbul, son olarak pandemi koşullarına ve uluslararası seyahat kısıtlamalarına rağmen Kasım 2021’de uzun bir aradan sonra düzenlenmiş ve toplam 652 katılımcı firma ile 32.758 profesyonel ziyaretçiyi ağırlamıştı. Fuar alanındaki bu özel buluşmayla aynı anda 27.876 kullanıcının da dijital platform üzerinden erişim sağladığı Automechanika Istanbul Plus

, pandemi nedeniyle verilen 2 yıldan uzun süren bir aranın ardından otomotiv endüstrisi için önemini bir kez daha göstermişti.

Continue Reading

Otomotiv

Schaeffler harekete öncülük ediyor

Published

on

By

Otomotiv ve endüstriyel sektörlerin önde gelen küresel tedarikçisi olarak Schaeffler Grubu, 75 yılı aşkın süredir hareket ve mobilite alanlarında çığır açan icatlar ve gelişmelere öncülük ediyor.

Elektrikli mobilite, CO2 verimli taşıtlar, endüstri 4.0, dijitalleşme ve yenilenebilir enerjiler için yenilikçi teknolojiler, ürünler ve hizmetler ile Schaeffler, hareket ve mobiliteyi daha verimli, akıllı ve sürdürülebilir kılmak için güvenilir bir ortaktır. Schaeffler, aktarma organları ve şasi uygulamaları için yüksek hassasiyetli bileşenler ve sistemlerin yanı sıra çok sayıda endüstriyel uygulama için rulmanlı ve kaymalı yatak çözümleri üretmektedir.

Hareket ve mobilite, küresel zorluklarımızla başa çıkabilmek için kilit faktörlerdir. Başarımız, büyük ölçüde yeniden düşünme ile hareket ve mobilite için öncü çözümler üretme yeteneğimize bağlı olacaktır. Kafes kılavuzlu iğneli rulmanın icadı, Schaeffler’i en başından itibaren hareket ve mobilitenin ön saflarına yerleştirdi. Otomobillerde, makinelerde, rüzgar türbinlerinde ve diğer birçok endüstriyel uygulamada hem döner hem de doğrusal hareket tasarlıyoruz. Teknolojiye ve yeniliğe olan bu tutku her zaman DNA’mızın temel bir unsuru olmuştur ve cesaretimiz, merakımızla birlikte bizi ileriye taşımaya devam eden tam da bu öncü ruhtur. 

Günümüz dünyasında dijitalleşme trendinden kaçış yok. Bu kelime tam anlamıyla her yerde oluyor. Bulut, yapay zeka, nesnelerin interneti ve dijital ikizler gibi son teknoloji bilgi teknolojileri bir dizi potansiyel sunuyor. Gerçek ve dijital dünyaların giderek artan şekilde birleşmesi, tüm katma değer zinciri boyunca Schaeffler ve müşterileri için fırsatlar yaratıyor.

Spesifik dijital çözümlerin uygulanmasında iki temel yaklaşım arasında bir ayrım yapıyoruz. İlk yaklaşım, Schaeffler bünyesinde ve iş ortaklarımızla etkileşim halinde katma değer zincirinin optimizasyonudur. İkinci olarak, dijital çözümlerle ek satış potansiyelinden yararlanıyoruz. Yeni dijital konseptlere dayanarak, mevcut iş modellerimizin katma değerini sağlıyor ve yeni pazarlara erişim için bir temel oluşturuyoruz.

Schaeffler Grubu, 2021’de yaklaşık 13,9 milyar Euro’luk satış gerçekleştirdi. Yaklaşık 83.000 çalışanı ile Schaeffler, dünyanın en büyük aile şirketlerinden biri ve 50’den fazla ülkede yaklaşık 200 lokasyonu ile küresel üretim merkezleri, araştırma ve geliştirme tesisleri ve satış şirketleri ağına sahiptir.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et