Connect with us

Otomotiv

NTN-SNR, dünyayı Nameraka bir yer haline getiriyor ve görsel kimliğini yeniliyor

Yayın Tarihi:

-

Endüstri, havacılık ve otomotiv gibi geniş bir yelpazeye yayılan sektörlerde 100 yılı aşkın deneyime sahip olan NTN-SNR, özellikle müşterilerinin beklentilerine yanıt olarak sunduğu son teknolojik yenilikler sayesinde pazardaki değişimlere nasıl uyum sağlayacağını çok iyi biliyor. NTN-SNR, imajını pazardaki konumuyla uyumlu hale getirmek amacıyla, “Make the world Nameraka” sloganı çerçevesinde kurumsal kimliğini yeniden yapılandırıyor. Bu slogan, grubun dünya çapındaki tüm kuruluşları tarafından paylaşılmakta ve firma kendisini NTN Avrupa olarak adlandırmakta. Bu yeni felsefe, Japonca Nameraka kelimesinden esinlenmiş. Teknolojik bir boyutun, sürtünme konusunda uzmanlığın ve dünyaya hareketin akışkanlığına ve çevreyle uyuma dair bir vizyonun birleşimi. Bu felsefe, kendisini küresel bir şirket olarak ifade eden grubun bilgi birikimini, liderlik rolünü ve geleceğe yönelik vizyonunu yansıtmakta.

Ortak bir felsefe

Bağlı kuruluşları tarafından paylaşılan güçlü değerleri temel alan “Make the world Nameraka” sloganı, grubun vizyonunu mükemmel bir şekilde özetliyor: Hareketin hizmetinde olmaktan gurur duymak. Şirketin birincil amacı, enerjinin daha verimli şekilde kullanımına bağlı olarak daha akışkan, daha hareketli ve daha uyumlu bir geleceğin inşasına katkıda bulunmak yoluyla değişimin temsilcisi olmak. 

Bu felsefe Avrupa’da 4 anahtar kelime etrafında şekilleniyor:  

  • Birlikte 

Biz kimiz? Hep birlikte hareketin hizmetindeyiz. 

  • Tasarım 

Ne yapıyoruz? Yüksek hassasiyetli mühendislik parçaları tasarlıyor ve üretiyoruz.

  • Uyum 

Neye inanıyoruz? Uyumlu bir topluma inanıyoruz.

  • Pozitif hareketlilik 

Neyi hedefliyoruz? Pozitif hareketlilik yaratıyoruz. 

Grubun gelişim planının önemli bir unsuru olan bu ortak kurumsal kimlik, firmanın dünyanın her yerinde tek bir kimlik altında kendini göstermesini sağlıyor. Aynı zamanda Avrupa çapında birleştirici bir unsur olarak, güçlü, küresel iş ortakları arayışında olan müşterilere de güven veriyor. Şirket bünyesinde ise bu yeni imaj bir aidiyet duygusu yaratırken aynı zamanda kilit bir rol oynuyor. NTN’nin, krizin zorluklarının ve şu anda piyasalarda yaşanmakta olan büyük değişimlerin üstesinden gelmek için gerekli kaynaklara sahip, çok güçlü bir grup olduğunu açıkça ortaya koyuyor.   

Güçlü bir kimlik

Daha anlaşılır olan ve her şeyden önce farklılığı ile öne çıkan bu yeni kimlik, grup imajını daha iyi yansıtabilmek amacıyla NTN Avrupa’nın mesajlarını yenilemek ve görsel kodlarını modernize etmek için de bir fırsat. Pozitifliği, fütürizmi ve inovasyonu bir araya getirerek, öncü bir ruha sahip, global bir grup olmanın avantajlarından yararlanırken aynı zamanda 15 yıldan uzun süre önce Avrupa’da SNR’yi satın alarak bilgi birikimini artırmaktan hiç vazgeçmemiş bir firma olan NTN’nin uygulamalarının kavramsal ve teknolojik gelişimini de yansıtıyor.  

Yeni görsel kimliğin sade hatları ve özgün, ayırt edici renkleri sayesinde, firma faaliyet gösterdiği pazarlarda yeni bir dinamik ile öne çıkıyor. Bu ivme, Grubun hem güçlü değerler aracılığıyla hem de ortaklıklara dayalı açık Ar-Ge’yi destekleyen yeni bir inovasyon yaklaşımı benimseme yoluyla liderlik konumunu güçlendirme arzusunu destekliyor.

Tüm birimlerde ortak yaklaşım

NTN, kurumsal anlamda “Make the world Nameraka” sloganının benimsenmesinin ötesinde, çeşitli birimleri ile ortaklaşa bir yansıtma süreci de yürüttü. Amaç, genel tutarlılık ve gerçek bir operasyonel temel sağlamak için bu felsefeyi tüm birimler ile paylaşmaktı. Bu sayede tüm birimler grubun vizyonunu kendilerine özgü temel kavramlar çerçevesinde hayata geçirmekte, somutlaştırmakta ve iletmekte:  

Otomotiv Birimi: “Let’s make the world a better road to drive”*  

*(Dünyayı sürüş için daha iyi bir yol haline getirelim)

Havacılık Birimi: “Let’s make the world a sharing space”* 

*(Dünyaya bir paylaşım havası getirelim) 

Endüstri Birimi: “Let’s make the world move forward”* 

*(Dünyayı ileriye taşıyalım)

Bu, grubun benimsediği 3 güçlü mesaja da yansımış durumda: Otomotiv pazarındaki liderliğini güçlendirmek, havacılık ve uzay endüstrisinde öncü ruhunu sürdürmek ve endüstri dünyası için inovatif ve verimli çözümler sunmak. 

NTN’nin Avrupa’daki yeni kimliği, 20 Eylül 2021’den itibaren kullanılmaya başladı. 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com