Connect with us

Rulmanlar

NTN-SNR, havacılık endüstrisine yönelik rulmanları ile ilerlemenin hizmetinde

Yayın Tarihi:

-

NTN-SNR, havacılık endüstrisindeki en önemli üreticilerle 50 yıldan uzun süredir iş birliği yapıyor. Firmanın ürünleri, tüm yeni tek koridorlu uçakların (A320neo, B737 MAX…) ve AW189 ve H175 helikopterlerinin motorları gibi birçok yeni programda başarıyla kullanılıyor. 

İnovasyon ve optimize edilmiş performans

 Müşterilerinin sürekli gelişen teknik talepleri, NTN-SNR yeniliklerinin odak noktasını oluşturuyor.

Yakıt tüketiminizi azaltın 

NTN-SNR, daha yüksek hız ve daha düşük dönme momenti sağlamak için seramik masuralı hafif rulmanlar üreterek (özellikle optimize edilmiş tasarımlar sayesinde) müşterilerinin enerji tüketimini azaltmaya çalışıyor. 

Zorlu koşullarda kullanım için artırılmış performans

Firmanın Ar-Ge çalışmalarının başarısı ve 24 binden fazla çalışanı bulunan şirketler grubunun sahip olduğu kaynaklar sayesinde, havacılık sektörüne yönelik rulmanları en zorlu talepleri karşılayabilmekte. Tasarımlar, gerçek uçuş koşullarının simüle edildiği test ekipmanlarında test edilerek onaylanıyor.

Bakım operasyonlarınızı azaltın

Bakım maliyetlerinizi azaltmak amacıyla, rulmanlar birinci sınıf malzemelerden üretiliyor ve özel olarak geliştirilmiş yazılımlar kullanılarak tasarlanıyor.

İnovatif mekatronik çözümlerini tercih edin

Ağırlıktan tasarruf edin ve kestirimci bakım koşullarınızı iyileştirin. NTN-SNR, otomotiv uygulamalarında dünya çapında kabul gören mekatronik başarısından ilham alarak, havacılık endüstrisi için de aynı teknolojiyi ve avantajları sunuyor.

Teknik destek hizmetinden faydalanın

Ürünler ve geniş kapsamlı hizmet NTN-SNR için en önemli unsurlar olarak öne çıkmakta. Firmanın müşterileri, teknik destek ve denetim ve yenileme hizmetlerinin yanı sıra özel eğitimlerden de faydalanabiliyor. 

Havacılık ve uzay endüstrisine yönelik rulmanlar

NTN-SNR, yüksek kalite standartları ile havacılık ve uzay sektörü için özel olarak tasarlanmış yüksek hassasiyetli rulmanlar sunuyor. 

Motorlar

Motor konusunda (turbojetler, turbofanlar, turboşaftlar, turboproplar ve yardımcı güç üniteleri) en önemli motor üreticileriyle çalışan NTN-SNR, aşağıdaki parçalar için rulman tedarik etmekte:

 • Ana miller
 • Şanzımanlar (giriş, çıkış, aksesuarlar…)

Helikopterler

Çok sayıda döner elemana sahip olan helikopterler için özel rulmanlar üretiliyor: 

 • Türbinler
 • Şanzımanlar (ön, orta ve arka)
 • Kalkış mili
 • Yardımcı şanzımanlar
 • Rotorlar (rotor direği, eğik plaka, kanat….)
 • Uçuş kontrol üniteleri
 • NTN-SNR, helikopter transmisyon rulmanları alanında Avrupa’da 1 numaralı üretici konumunda.

Uçaklar

Aşağıdaki uygulamalara yönelik rulmanlar:

 • Uçuş kontrolleri
 • Aksesuarlar: Radarlar, pompalar, iniş takımları, jeneratörler …
 • Uçak tekerlekleri (özel testler ve daha yüksek kalite seviyesi için “S81” sertifikası)

Uzay araçları

NTN-SNR, Avrupa uzay programlarının tedarikçisi olup, aşağıdaki ekipmanlara yönelik çok özel rulmanlar (üst düzey güvenilirlik, temizlik, yağlama…) sağlıyor:

 • Turbo pompalar 
 • Uydular

NTN-SNR ve çevre

Konuyla ilgili açıklama yapan Havacılık ve Uzay Uygulama Mühendisi Olivier MULLIEZ, şu ifadeleri kullanıyor: “NTN-SNR olarak, turbo fanların çok zorlu teknik gereksinimlerini karşılamak amacıyla yüksek hızlı konik makaralı rulmanlar geliştirdik; böylelikle hem yakıt tüketiminin hem de motor gürültü seviyelerinin azaltılmasına yardımcı olduk. Özel olarak geliştirilmiş yazılımımızla rulmanların iç tasarımını optimize ettik. Yeni yüzey kaplamaları ve ısıl işlemler geliştirdik. Ürettiğimiz çözümler, gerçek uçuş koşullarını simüle eden test ekipmanlarında test edilerek onaylandı. Yüksek hızlı konik makaralı rulmanlarımız, havacılık ve uzay endüstrisinin daha çevre dostu hale getirilmesine doğrudan katkıda bulunmaktadır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com