Connect with us

Rulmanlar

NTN-SNR sensörlü rulmanı ile  MAGNA İnovasyon Ödülü’nü kazandı

Yayın Tarihi:

-

Rulman konusunda dünya lideri olan NTN-SNR ROULEMENTS ile sensör uzmanı EFI AUTOMOTIVE, geleceğin motorlarını geliştirmek üzere işbirliği içine girdi. İki firma ortaklaşa olarak otomobillerdeki elektrik motorlarının kontrolünü optimize eden bir sensörlü rulman üretti. Bu ürün, E-mobilite çözümlerinde lider bir oyuncu olan MAGNA POWERTRAIN tarafından ilk kez 2018 yılında verilmeye başlanan “Elektrifikasyon” kategorisinde inovasyon ödülüne layık görüldü. Bu inovasyon, üreticilerden gelen yoğun talebe bir yanıt olarak ortaya çıktı: Mevcut standartlara alternatif çözümler bulmak. Daha fazla kompaktlık ve kolay montaj sağlamak için rulmana bir açı sensörü entegre edilerek hassas ölçüm ve güvenli çalışma koşulları garantilenmiş oldu.

Sensörlü rulman, geçtiğimiz Kasım ayında “Tedarikçi İnovasyon Yarışması”nın “elektrifikasyon” kategorisinde birincilik ödülü aldı. Orijinal ekipman üreticilerinin en iyi inovasyonlarını ödüllendiren Magna Powertrain, bu sensörlü rulmanı yarının araçları için büyük bir ilerleme olarak kabul etti. Elektrikli ve hibrit araçların 2025 yılında otomotiv pazarının %40’ını oluşturacağı öngörülmekte. NTN-SNR ve EFI de, elektrikli motorun gelecekteki gelişiminde lider olma niyetlerini ortaya koyuyorlar.

Hall etkisi teknolojisi sayesinde hassasiyet ve güvenilirlik

NTN-SNR ve EFI, sensörlü rulman teknolojisini geliştirmek için manyetik ölçüm konusundaki uzmanlıklarından yararlandı. Bu çözüm, yüksek hızlı bir bilyalı rulmana monte edilmiş inovatif yapıda bir manyetik bilezik ve SIN / COS çıkışları sağlayan bir Hall etki sensöründen oluşmaktadır. Ürün, elektrik motorunun optimum kontrolünü sağlamak için rotor açısını 1 ° manyetik hassasiyetle ölçer.

Kompakt ve kolay monte edilebilen bir çözüm

Sensör fonksiyonunu rulmana entegre etmek, mevcut çözümlere kıyasla eksenel alanını daraltırken aynı zamanda ağırlığını da birkaç yüz gram azaltır; bu da daha hafif araç imal etme yarışında büyük avantaj kazandırmaktadır.

Bu entegrasyon ayrıca kolay montajı ve montajdan sonra optimum hassasiyeti de garanti eder; çünkü güvenilir açısal ölçüm artık çözücülerde olduğu gibi motor milinin montaj kalitesine bağlı değildir.

Benzersiz esneklik

Sensörlü rulman çözümü; kutup çifti sayısından veya elektrik motorunun yapısından bağımsız olarak her türlü uygulamaya uyarlanabilir. Eksenel, radyal veya mil ucu konfigürasyonları mevcuttur.

Aynı zamanda bir ön ve şarj bileziğini bir koruma halkasını düzeneğe kolayca entegre etmek; hatta maksimum işlem güvenliği gerektiren uygulamalar için aynı rulman üzerinde 2 sensöre sahip olmak da mümkündür.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com