Connect with us

Redüktörler

PGR PMRVPlus/PRVPlus redüktörleriyle farklı sektörlere üstün çözümler

Yayın Tarihi:

-

Redüktör ve dişli üretiminin güçlü markası Polat Group Redüktör (PGR), PMRVPlus/PRVPlus redüktör ürün grubuyla pek çok farklı sektöre üstün çözümler sunuyor.

Düşük momentlerin, düzenli yüklerin söz konusu olduğu tahrik sistemleri için sunulan sonsuz dişlili tahrik sistemleri, sessiz çalışmalarının yanı sıra, hafif, yüksek mukavemetli modern tasarımlı gövdeleriyle ön plana çıkmaktadır. Bu ürünler şu özelliklerle ön plana çıkar:

 • Giriş ve çıkış eksen arası 90° olan sonsuz dişlili redüktörlerdir.
 • Tek gövde ile ayaktan ve flanştan bağlanabilirlik mevcuttur.
 • Gövde rijit bir yapıya sahiptir ve ısı transferine uygundur.
 • Sistem mukavemet hesaplamaları, ISO, DIN ve NIEMANN standartlarına uygun olarak yapılmaktadır.
 • Farklı giriş opsiyonları sunulabilmektedir (PAM B5, PAM B14 vs.).
 • Farklı çıkış opsiyonları sunulabilmektedir (Mil çıkışlı, Delik milli vs.).
 • Farklı bağlantı aksesuarları sunulabilmektedir (B5 flanşlı, B14 flanşlı, Tork kollu vs.).
 • Sonsuz vidalar 16MnCr5 sementasyon çeliği, çarklar CuSn12Ni-C bronz malzemesinden imal edilmektedir.
 • Gövdeler, 105 gövde büyüklüğüne kadar ADC-12 aliminyum enjeksiyon, 110 gövde ve sonrasında ise pik (GG 20-25) döküm kullanılmaktadır.
 • Yüksek kalitede rulman ve sızdırmazlık elemanları kullanılmaktadır.
 • Müşterinin özel talepleri karşılanabilmektedir.

Geniş bir kullanım alanı

Sonsuz dişlili redüktörleri çok çeşitli uygulama alanlarında kullanılmaktadır. 

Hafif malzemeler için vidalı besleyici aparatları, fanlar, montaj hatları, hafif malzeme taşımasında kullanılan konveyör bantlar, küçük mikserler, asansörler temizleme makinaları, dolgu makinaları, kontrol makinaları kullanım alanlarından birkaçıdır. Ayrıca helezonlar, ağaç işleme makinaları, besleme aparatları, yük asansörleri, balans makinaları, pafta makinaları, orta boy mikserler, ağır malzeme taşınmasında kullanılan konveyör bantlar, vinçler, raylı kapılar, suni gübre sıyırıcıları,  paketleme makinaları, beton mikserleri,  vinç mekanizmaları, freze  makinaları, bükme-kıvırma makinaları ve dişli pompalarda kullanılırlar. Ağır malzemeler için mikserler,  kırkma makası, presler, santrifüj makinaları, ayna destek aparatları, ağır malzemeler için asansör ve vinçler, taşlama tezgahları, bileme taşları, kovalı asansörler, matkap tezgahları, çekiç milleri, mil dirsek presleri,  bükme-kıvırma makinaları, döner levhalar, silindir variller, titreştiriciler ve öğütücüler de bu redüktörlerin kullanıldığı sistemler arasında yer alır.

Uzun ömürlü ve sağlıklı bir kullanım için nelere dikkat edilmeli?

Uzun ve verimli bir servis ömrü elde etmek için sonsuz dişlili redüktörler uygulama yerine doğru şekilde monte edilmelidir. Açık hava kurulumları için sonsuz dişlili redüktörler kötü hava koşullarına karşı korunmalıdır, paslanmaya karşı etkili maddeler ve su/toz geçirmeyen gres ile korunmuş yağ keçeleri kullanılmalıdır. Ayrıca yağlama konusu çok önemlidir. Doğru ve yeteri kadar yağlanan bir sonsuz dişlili redüktörü, çok uzun yıllar sorunsuz çalışabilir.

PGR, Ar-Ge faaliyetleriyle öne çıkıyor

PGR olarak misyonumuz, müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak çözümleri bilgi teknolojilerini kullanarak en verimli ve kaliteli şekilde sunmaktır. Birçok farklı ürün yelpazesi ile, müşteri ihtiyacını maksimum seviyede karşılamak için eş zamanlı mühendislik yöntemlerini kullanarak çalışmalarını sürdürmektedir. Tasarım faaliyetleri, ürün geliştirme programları ve bilgisayar destekli çalışmalarımız sürekli gelişen bir grafik çizmektedir. Rekabetçi ve güçlü kalite politikamız müşteri yelpazemizi genişletmektedir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com