Connect with us

Otomotiv

ZF Services Türk ile binek araçların otomatik şanzımanları güvende

Published

on

ZF Friedrichshafen AG; dünya çapında güç aktarma organları, şasi teknolojileri ve ZF Aftermarket ile satış sonrasında sağladığı bakım ve onarım uzmanlığı ile sektörünün küresel öncüsü olarak yoluna devam ediyor.

Sultanbeyli’de yer alan merkezinde 31 yıldır aralıksız faaliyet gösteren ZF Services Türk, binek araç kullanıcılarına 8HP otomatik şanzıman bakım ve onarım hizmeti vermeye başladı. Bireysel binek araç sahipleri, ZF markalı otomatik şanzımana sahip araçlarında şanzıman kaynaklı bir sorun yaşanması halinde artık direkt ZF Services Türk ile iletişime geçip, araçlarını şanzıman üreticisi firmanın uzmanlığına teslim edebilecekler. 

Binek araç şanzıman bakım ve onarım hizmetinden yararlanmak isteyen araç sahiplerinin ZF Services Türk’e 0216 592 07 50 telefon numarasından ya da zfturk.info@zf.com  e-posta adresinden ulaşıp randevu almaları gerekmektedir. Randevu sistemi ile servise gelen araç sahipleri, ZF yetkilileriyle birebir görüşme imkanı bularak araçlarındaki sorunu aktarıp, araçlarının bakım ve onarımını işin uzmanlarına teslim edebilecekler. Bakıma alınan şanzıman, eğitimli uzman ekipler tarafından incelenerek problemin kaynağı bulunacak ve ZF standartlarında gerekli servis hizmeti bu süreçte araç kullanıcısına verilecektir.

Türkiye’de global marka gücünü elinde tutan ZF Services Türk, yenilikçi ürünleri, son teknoloji uygulamaları ve geliştirdiği ürünleri ile otomotiv sektörüne hizmet vermekten gurur duyuyor. 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Etkinlikler

Otomotiv sektörünün profesyonelleri Automechanika ile bir arada

Published

on

By

Otomotiv satış sonrası endüstrisinde dünyanın lider fuar markası Automechanika’nın bölgedeki en büyük uluslararası ticaret fuarı Automechanika Istanbul, İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde sektörü bir araya getiriyor. 2022 fuarındaki yeni katılımcılar arasında Renault ve Peugeot gibi küresel çapta dev firmalar dikkat çekiyor.

Messe Frankfurt Istanbul ve Hannover Fairs Turkey iş birliği ile düzenlenen fuar, otomotiv sektörünün profesyonellerini İstanbul’da buluşturuyor. Türkiye ihracatının lideri konumundaki otomotiv sektörünün en önemli buluşma platformu Automechanika Istanbul 2022, sergilenen yeni ürün ve hizmetlere ek olarak otomotiv endüstrisi profesyonelleri için teknolojik gelişmeler ve trendlerin de karşılıklı olarak paylaşıldığı bir ortam sunuyor. Bu yıl 24’ten fazla ülkeden katılımcı firmanın ve 6 ülke pavilyonunun yer aldığı fuarın yeni katılımcıları arasında Renault ve Peugeot gibi küresel çapta dev firmalar dikkat çekiyor.

A’dan Z’ye otomotiv endüstrisinin tüm alt başlıklarını kapsayan geniş ürün yelpazesi, e-mobilite teknolojileri hakkında sunum ve söyleşilerin yer aldığı Automechanika Academy; etkinlikler, yarışmalar, atölyeler ve tüm dünyadan profesyonellerin yeniden yüz yüze iş görüşmeleri yaptığı Automechanika Istanbul 2022, aynı zamanda mobilite ve lojistik teknolojilerinin geleceğine odaklanıyor.

Dijital platform özellikleri ile fiziksel fuardan maksimum verim

Automechanika Istanbul 2022 Fuarı’na katılan firmaları desteklemek üzere; firmaların tüm ürünlerini detaylarıyla sunduğu, potansiyel müşterilerine direkt ulaşabildiği, rakiplerinin bir adım önüne çıkarak hedef ziyaretçilerle B2B toplantılar organize edebildiği yeni bir dijital paket hazırlandı. Bu dijital platform paketi ile katılımcı firmalar, tüm arama sistemlerinde, konferanslarda ve platformda en görünür şekilde yer alıyor ve fuar sırasında ziyaretçi sayılarını artırıyor.

Kasım ayındaki son fuar, beklentileri aştı

Automechanika Istanbul, son olarak pandemi koşullarına ve uluslararası seyahat kısıtlamalarına rağmen Kasım 2021’de uzun bir aradan sonra düzenlenmiş ve toplam 652 katılımcı firma ile 32.758 profesyonel ziyaretçiyi ağırlamıştı. Fuar alanındaki bu özel buluşmayla aynı anda 27.876 kullanıcının da dijital platform üzerinden erişim sağladığı Automechanika Istanbul Plus

, pandemi nedeniyle verilen 2 yıldan uzun süren bir aranın ardından otomotiv endüstrisi için önemini bir kez daha göstermişti.

Continue Reading

Otomotiv

Schaeffler harekete öncülük ediyor

Published

on

By

Otomotiv ve endüstriyel sektörlerin önde gelen küresel tedarikçisi olarak Schaeffler Grubu, 75 yılı aşkın süredir hareket ve mobilite alanlarında çığır açan icatlar ve gelişmelere öncülük ediyor.

Elektrikli mobilite, CO2 verimli taşıtlar, endüstri 4.0, dijitalleşme ve yenilenebilir enerjiler için yenilikçi teknolojiler, ürünler ve hizmetler ile Schaeffler, hareket ve mobiliteyi daha verimli, akıllı ve sürdürülebilir kılmak için güvenilir bir ortaktır. Schaeffler, aktarma organları ve şasi uygulamaları için yüksek hassasiyetli bileşenler ve sistemlerin yanı sıra çok sayıda endüstriyel uygulama için rulmanlı ve kaymalı yatak çözümleri üretmektedir.

Hareket ve mobilite, küresel zorluklarımızla başa çıkabilmek için kilit faktörlerdir. Başarımız, büyük ölçüde yeniden düşünme ile hareket ve mobilite için öncü çözümler üretme yeteneğimize bağlı olacaktır. Kafes kılavuzlu iğneli rulmanın icadı, Schaeffler’i en başından itibaren hareket ve mobilitenin ön saflarına yerleştirdi. Otomobillerde, makinelerde, rüzgar türbinlerinde ve diğer birçok endüstriyel uygulamada hem döner hem de doğrusal hareket tasarlıyoruz. Teknolojiye ve yeniliğe olan bu tutku her zaman DNA’mızın temel bir unsuru olmuştur ve cesaretimiz, merakımızla birlikte bizi ileriye taşımaya devam eden tam da bu öncü ruhtur. 

Günümüz dünyasında dijitalleşme trendinden kaçış yok. Bu kelime tam anlamıyla her yerde oluyor. Bulut, yapay zeka, nesnelerin interneti ve dijital ikizler gibi son teknoloji bilgi teknolojileri bir dizi potansiyel sunuyor. Gerçek ve dijital dünyaların giderek artan şekilde birleşmesi, tüm katma değer zinciri boyunca Schaeffler ve müşterileri için fırsatlar yaratıyor.

Spesifik dijital çözümlerin uygulanmasında iki temel yaklaşım arasında bir ayrım yapıyoruz. İlk yaklaşım, Schaeffler bünyesinde ve iş ortaklarımızla etkileşim halinde katma değer zincirinin optimizasyonudur. İkinci olarak, dijital çözümlerle ek satış potansiyelinden yararlanıyoruz. Yeni dijital konseptlere dayanarak, mevcut iş modellerimizin katma değerini sağlıyor ve yeni pazarlara erişim için bir temel oluşturuyoruz.

Schaeffler Grubu, 2021’de yaklaşık 13,9 milyar Euro’luk satış gerçekleştirdi. Yaklaşık 83.000 çalışanı ile Schaeffler, dünyanın en büyük aile şirketlerinden biri ve 50’den fazla ülkede yaklaşık 200 lokasyonu ile küresel üretim merkezleri, araştırma ve geliştirme tesisleri ve satış şirketleri ağına sahiptir.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et