Connect with us

Redüktörler

PGR, redüktör pazarının önemli bölgelerinde fabrikalar kurmayı hedefliyor

Yayın Tarihi:

-

Yurt içinde Astim OSB ve Aydın Umurlu OSB’de bulunan fabrikaları, birçok kentte bulunan bölge müdürlükleri, 81 ilde yer alan bayilik ağı; yurt dışında ise Almanya’da bulunan PGR Gmbh montaj fabrikası ve farklı ülkelerde yer alan distribütörleri ile faaliyetlerini sürdüren PGR, pazarının önemli bölgelerinde fabrikalar kurmayı hedefliyor. Tecrübesi 1978 yılında kurulan Polat Makina’ya dayanan Polat Group Redüktör (PGR), Almanya başta olmak üzere 5 kıtadan 80’in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Geniş bir yelpazede ürettiği redüktörler ile otomotiv, denizcilik, havacılık, inşaat, ısıtma-soğutma, enerji, petrokimya, savunma, tekstil ve gıda gibi birçok farklı sektöre doğrudan veya dolaylı olarak hizmet veren PGR, redüktör pazarının önemli bölgelerinde kendi fabrikalarını kurmayı hedefliyor. Konuyla ilgili açıklamayan PGR Ar-Ge ve Ür-Ge Müdürü Serkan Demirel, PGR olarak yurt içinde marka bilinirliklerinin zaten mevcut olduğunu söylüyor. Bölge müdürlükleri ve bayilikler ile 81 ilde hizmet verdiklerini belirten Demirel, “Yurt dışı olarak Almanya’da bulunan fabrikamız ile Avrupa pazarına direkt hizmet veriyoruz. Bunun dışında farklı ülkelerdeki bayilerimiz/distribütörlerimiz ile de birçok ülkeye redüktör satışı gerçekleştiriyoruz. Almanya fabrikamız gibi pazarın en önemli bölgelerinde, kendi fabrikalarımızı kurmak için çalışmalarımızı başlattık. Hedefimiz, markamızı bu sektörde dünya sıralamasında en iyi yerlere getirmek” ifadelerini kullanıyor. Yılda ortalama 15’e yakın yurt dışı fuarına katıldıklarını aktaran Demirel, “Hangi sektör için redüktör tasarlayacağımızı belirledikten sonra öncelikle redüktörün en önemli parçası olan dişlileri ele alıyoruz. Parçalarını hangi malzemelerden üretebileceğimizi düşünüyoruz, elimizdeki çok çeşitli mühendislik programlarıyla tüm parçaların ayrı ayrı güç dayanımlarını, ısıl ihtiyaçlarını, çalışma ömürlerini hesaplıyoruz. Optimum şartlarda ürün kalitesini yakalamaya çalışıyoruz. Tasarımlarımızı hem PGR markasına uygun bir kalitede hem de maliyetleri minimize edecek şekilde oluşturuyoruz” ifadelerini kullanıyor.

Kullanıcı avantajlarını ön plana çıkaran yeni projeler

2021 yılında sikloid redüktör üretimi üzerinde çalışarak, bu alanda üretim gerçekleştiren sayılı firmalar arasına girmek isteyen PGR’nin, gelecek yıllar için pek çok projesi bulunuyor. En önemli projelerden biri olarak gördükleri sikloid redüktör üretimi konusundaki çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Demirel, güneş panelleri, plastik enjeksiyon makineleri, testere makineleri ve karıştırıcı makineler için yeni proje planlarının olduğunu açıklıyor. Sikloid redüktör üretimi gerçekleştiren firması sayısının çok az olduğunu söyleyen Demirel, bu ürünün avantajlarını şöyle açıklıyor: “Tasarımın diş formu sikloid olması nedeniyle, ihtiyaç olan momenti bir elemandan diğerine yuvarlanma şeklinde iletir. Tasarımından kaynaklı bu form, sürtünmeyi ortadan kaldırır ve titreşimsiz bir çalışma ortaya koyar. Bu ürünün en belirgin avantajları; yüksek verimlilik, sessiz çalışma, aşırı yük koruması, uzun çalışma ömrüdür.”

Yurt içi ve yurt dışına, redüktör haricinde özel dişli imalatları da gerçekleştirdiklerini bildiren Serkan Demirel, “PGR olarak oldukça fazla ürün çeşitliliğe sahip bir redüktör firmasıyız. Her sektörde PGR imzasını taşıyoruz. Müşterilerimiz ile sürekli dirsek teması halindeyiz, onların isteklerine göre özel hesaplamalar yapabiliyoruz” diyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com