Connect with us

Kaplin ve U-Bağlantıları

Dişsan ‘Kaplin ve Kilitler’ ile güç aktarım sektörüne komple çözüm

Yayın Tarihi:

-

Kurulduğu 1970 yılından bu yana redüktör ve kaplin üretiminde Türkiye’nin öncü firmalarından biri olan Dişsan Redüktör; hidrolik kaplin, elastik kaplin, dişli kaplin, tek yönlü kaplin gibi ara bağlantı ürünleri üretimiyle, güç aktarım sistemlerinde kullanıcılara komple çözümler sunuyor.

Geniş ürün yelpazesi içinde helisel dişli, helisel konik dişli, planet sistemli standart tip redüktörlerin yanı sıra uygulamaya özel redüktörler de yer alan Dişsan Redüktör, ‘Kaplin ve Kilitler’ ürün grubuyla güç aktarım sektörüne komple çözümler sunuyor.

Kaplinler, motor ile redüktör veya redüktör ile iş makinesi arasında bağlama elemanı olarak kullanılmaktadır. Bağladıkları makineler arasındaki şaftların küçük değerlerdeki eksenel, radyal ve açısal kaçıklıklarını giderirler.

Üretimde ISO 9001:2015 sertifikasıyla ürün ve hizmet kalitesini öncelikli amaç edinen Dişsan Redüktör’ün ürün portföyünde yer alan DYHK model elastik kaplinlerde, elastik takoz malzemesi olarak sürtünmeye ve darbelere çok dayanıklı bir malzeme olan poliüretan elastomeri (Vulkollan) kullanılıyor. DYHK Kaplinler, 105.000 N.m’ye kadar momentler için çeşitli boylarda üretiliyor.

Elastik kaplinli ve V-kayışı kasnaklı olmak üzere iki tipte imal edilen DHK model hidrolik kaplinlerin, 1500 devirde 200 kW’a kadar üretimi yapılıyor.

Özellikle zor çalışma koşullarına uygun olarak üretilen DDK dişli kaplinler ise, küçük hacimde yüksek moment taşımak gerektiği zaman tercih ediliyor. Bu kaplinler, 320.000 N.m’ye kadar momentler için üretilmektedir.

DTYK model tek yönlü kaplinler, dönüş hareketini ve torku sadece tek yönlü olarak iletirler.

DGK model geri dönüş önleme kilitleri, tahrik edilen milin istenilen yönün tersine dönmesini engellemektedir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com