Connect with us

Genel

Güç Aktarım Dergisi Ocak 2022 Sayısı Çıktı!

Yayın Tarihi:

-

Merhabalar,

Yeni bir yılın ilk sayısıyla tekrar beraberiz.
Ekonomik açıdan önemli gelişmelerin ve değişimlerin çok hızlı yaşandığı yıpratıcı bir yılı geride bıraktık…

Pandeminin olumsuz etkileri, küresel tedarik krizi ve Türk Lirası’nda yaşanan tarihi değer kayıpları ile geçirdiğimiz 2021 yılı için sevindirici haber, dış ticaret rakamlarından geldi. Türkiye 2021 yılında tarihi bir rekor kırarak, 225,4 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi. Türkiye’nin sanayi ihracatı, 2021’de önceki yıla göre yüzde 34 artışla 170 milyar 880,4 milyon dolara yükseldi ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Makine İhracatçıları Birliği’nin (MAİB) verilerine göre makine sektörünün 2021 yılı toplam ihracatı ise 23 milyar dolara çıktı. İhracatın yüzde 60’ından fazlasını AB ülkelerine ve ABD’ye yapan sektör, son 18 yılda her sene ortalama yüzde 15 ihracat artışı yakaladı.

Sektörün ihracat rakamlarıyla ilgili açıklama yapan MAİB Yönetim Kurulu Başkanı Kutlu Karavelioğlu, küresel ekonomide toparlanma yılı olmasını bekledikleri 2022 yılına, yüksek öz güvenle başladıklarını söyledi. Sektörün ihracat hedefleriyle ilgili konuşan Karavelioğlu, 2022 yılında 27 milyar dolarlık ihracatı aşabileceklerini dile getirdi.

Gelecek sayıda görüşmek dileğiyle…

Ocak 2022 sayımızı buradan okuyabilirsiniz.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com