Connect with us

Genel

Redüktörde kamanın önemi

Yayın Tarihi:

-

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bu sayımızda, 1970 yılından beri Türk Sanayisine hizmet veren, redüktör ve kavrama üretiminde Türkiye’nin öncü firmalarından biri olan Dişsan’ın İmalat Mühendisi Ferit Yeğin ve Operatörü İrfan Altın’la, redüktör ve “redüktörde kamanın önemi” ile ilgili bir röportaj gerçekleştirdik. Ürünleri, inşaat makineleri sanayi, demir, çelik, çimento, kömür ve maden sanayi, plastik makine üreticileri, soğutma kulesi üreticileri ve diğer ağır sanayi sektörleri için ideal çözümler sunan Dişsan’ın, 40 yılı aşkın tecrübesi ve bilgi birikimi, onları güvenilir bir kaynak yapıyor.

Redüktörde kamanın önemi nedir?

Bir redüktörün oluşması için birçok aşamadan geçmesi gerekmektedir. Dişlilerin hassa açılması, millerin hassa işlenmesi ve kamasının düzgün toleransında açılması gerekmektedir. Diğer her aşamayı düzgün yaptığınız halde kamasını toleransında açamazsanız, montajda, kullanımda ve bakımda problem yaşayabilirsiniz.

Teknik resim ve verilerde kama H7 toleransında çıkması gerekiyorsa ve yüzeyi tüm kama boyunca hassas ise, ürün tamamen mükemmel olmuş demektir. LEISTRITZ Alman Firmasının Polymat 70/500 Marka kama tezgahı bizim bu mükemmelliği yakalamamıza imkan sağlamıştır.

Kullanılabilirlik ve ergonomisi hakkında bilgi verebilir misiniz?

Polymat kama makinemiz 70mm kama genişliği ve 500mm kama boyu açabilmektedir. Genellikle iki konik arasına sıkıştırılarak bağlanan parça kendiliğinden merkezlenmiş olmaktadır.  Dokunmatik ekranından kama genişliği ve açılması gereken boyu girerek çok kısa zamanda çalışır duruma gelmektedir.

LEİSTRITZ Polymat kama makinesinin diğer kama açma tezgahlarından farkı nedir?

Polimat kama makinemiz yokken mekanik tezgahlarda saatlerce ayar yaparak ve bu uğraşların ardından yine de yeterince iyi olmayan bir yüzey kalitesi elde ederek bayağı bir uğraş ve hayal kırıklığını beraber yaşıyordunuz. Kolay ayarlanabilir yüzey hassasiyetinin tüm kama boyunca aynı ve hassas olması, kullanırken gördüğümüz en önemli fark.

Makinenin genel olarak faydalarını bize özetleyebilir misiniz?

Kolay parça bağlama ve dokunmatik ekrandaki diyalog sistem ile veri girebilme sayesinde, Alman LEISTRITZ firmasının özel patentli dizaynı olan teknoloji makinesini aldığımızdan beri hiçbir kama problemimiz kalmamıştır. Takı ömrü olarak da ekonomik olup birim maliyetlerimizi aşağı çekmiştir. Bir adet uç ile birçok kez kama açabiliyor ve tekrar tekrar bileyerek kullanabiliyorsunuz. Kısaca; Firmamıza zamandan ve birim maliyetten tasarruf sağlamış bir makinedir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com