Connect with us

Redüktörler

REMAS, gelişen makine parkıyla daha da iddialı

Yayın Tarihi:

-

50 yıl önce İstanbul-Kartal’da redüktör imalatına başlayan ve 1996 yılında Tuzla-Tepeören Sanayi Bölgesi’nde, 65.000 m2 arazi üzerinde 10.000 m2 kapalı alana sahip modern fabrikasına taşınan REMAS, yeni yatırımları ile 2016 yılı itibariyle 20.000 m2 kapalı alanda en modern ve teknolojik tezgâhlarla üretimine devam etmektedir.

Pazarda paralel milli ve ayna mahrutili redüktörler, kaplinler, muhtelif güç aktarma ekipmanları ve her türlü dişli ile komple tahrik ünitelerin üretimiyle yer aldıklarını bildiren REMAS Redüktör ve Makine Sanayi AŞ Pazarlama Müdürü Aydın Tuncel, ayrıca temsilcisi oldukları Ortlinghaus, Transfluid, Mav ve Esco firmalarının lamelli kavrama, hidrolik kaplin, elastik ve dişli kaplin, sıkma bileziği, eldro açıcılı fren grupları gibi ürünlerini Türkiye pazarına sunduklarını belirtti.

Aydın Tuncel, REMAS Redüktör ve Makine Sanayi AŞ Pazarlama Müdürü

120 uzman personelin çalıştığı fabrikalarında makine parkının büyük ölçüde yenilendiğini ve son teknoloji CNC tornalar, işleme merkezleri, azdırma, borwerk ve dişli profil taşlama tezgâhları ile takviye edildiğini vurgulayan Tuncel, “Diş profili taşlama kabiliyeti 1.200 mm çap 30 modüle yükseltilmiştir. 2011 yılında devreye alınan Liebherr marka CNC diş açma tezgâhı ile 7.000 mm çapa kadar dişliler yüksek kalitede imal edilmeye başlanmıştır. Isıl işlem de kendi bünyemizde yapılmaktadır” dedi. “Kalitenin ön planda tutulduğu şirketimizde, yüzde 100 kontrolün sağlanması esas alınmış ve bu amaçla kalite güvence servisi, kalibrasyon laboratuarı ölçü kontrol cihazları ile donatılmıştır” diyen Tuncel, ayrıca CNC dişli profil kontrol tezgâhı ile üretimde hassasiyet ve denetimin en üst seviyeye çıkarıldığını vurguladı.

“Ağır tip ekipmanların imalatını da yapıyoruz”

REMAS’ın üretim programında 1986 yılından beri yaş ve kuru sistem bilyalı değirmenler ile muhtelif tip seramik makineleri imalatının da bulunduğunu aktaran Aydın Tuncel, “REMAS, gelişen ihtiyaçlara cevap vermek amacıyla tezgâh parkına ağır tip plan punta torna tezgâhı, döner tablalı bohrwerk, sac kıvırma tezgâhları ile sabit kolonlu tozaltı kaynak makinesi ilave etmiştir. Devam eden tezgâh yatırımları ile çimento, şeker, enerji ve petrokimya gibi sanayi kuruluşlarının ihtiyacı olan ağır tip ekipmanların da imalatı yapılabilir hale gelmiştir. Gerek sac kıvırma (80 x 3.000 mm) ve gerekse hassas tornalama (Ø 5.000×17.000 mm, CNC tezgâh) kapasitesi ile Türkiye’nin en güçlü tezgah parklarından birine sahip bu tesiste çimento sanayi için döner fırın, çimento değirmeni; şeker sanayi için kule tip difüzör, haşlama teknesi, vakum, tephir, kurutma fırınları; petrokimya tesisleri için basınçlı kap, dram, eşanjör gibi büyük boyutlu makine ve ekipmanların imalatı mümkün olmaktadır. Ayrıca gaz ve buhar türbin rotorlarının (80 tona kadar) hassas olarak işlenebildiği Türkiye’deki tek torna tezgâhına sahip olmanın gururunu taşımaktayız. Ayrıca piyasaya verilmekte olan ‘H’ ve ‘K’ serisi monoblok gövdeli redüktörlerin daha geniş bir büyüklük aralığında imalatı için Ar-Ge çalışmaları da devam etmektedir” açıklamasında bulundu.

Üretimin yüzde 50’si ihracat

Şirket olarak üretimlerinin yüzde 50’sinden fazlasını ihraç ettiklerini söyleyen Tuncel, bugüne kadar İngiltere, Almanya, İtalya, Polonya, Yunanistan, Arnavutluk, Kosova, İran ve Azerbaycan başta olmak üzere Mısır, Tunus, Cezayir, Lübnan, Güney Kore, Malezya, Japonya, Güney Afrika, Avusturalya, Rusya, Suudi Arabistan, Kuveyt, Etiyopya ve Irak gibi pek çok ülkeye ürünlerini gönderdiklerini, servis ve tesis devreye alma hizmetleri verdiklerini belirtti.

Sektörle ilişkiler

Ülkemizdeki büyük sanayi tesisleri ile uzun yıllardır süregelen iyi iş ilişkilerini her geçen gün geliştirmekte olan REMAS, özellikle elevatör tahrik grupları, çelik bant, paletli götürücü, lastik bantlı konveyör redüktörleri, değirmen redüktör dişlileri ile her türlü dişli, özel redüktör imalatları, hidrolik, elastik kaplinleri ile sektöre hizmet vermektedir. Gerek satış ve gerekse de satış sonrası hizmetlerde, yüksek kalite, uygun fiyat, hızlı servis, uygun fiyatlı yedek parça politikaları ile fabrikaların sıkıntılı süreçlerinde her an çözüm ortağı olan REMAS, yoğun yurt dışı rekabetin yaşandığı pazarda, gerek üst yönetim ve yatırım müdürlerince ve gerekse de işin yükünü çeken bakım müdürlerinden en alt kadrodaki teknisyene kadar tercih edilen bir firma olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Redüktör imalatında, kullanılan malzemenin en önemli unsurlardan biri olduğunun bilincinde olan REMAS, dişli imalatlarında Almanya’dan ithal dövme EN18CrNiMo7-6 sementasyon çelikleri kullanmakta ve ısıl işlem/sertleştirme operasyonu dahil talaşlı imalatın tüm safhalarını kendi fabrikasında gerçekleştirmektedir. Standart seride 800kNm’ye kadar redüktörlerin tamamında diş profili taşlama operasyonu yapılmaktadır. Bu sayede enerji verimliliğinin ön planda olduğu günümüzde yüksek verimli redüktörler piyasaya sunulmaktadır. Özellikle son yıllarda üretilmeye başlanan monoblok elevatör redüktörleri ile compackt gövdede yüksek momentler ve uzun ömürlü işletme imkânları gerçekleşmiştir.

Ayrıca, tezgâh parkında bulunan Çap 7000 mm’lik CNC azdırma tezgâhı, Çap 8000 mm. dik torna, Çap 5000 x 17000 mm. yatay torna, bükme tezgâhları, kaynak makineleri ile özellikle seramik ve maden sektörüne değirmen, karıştırıcı, kurutucu gibi özel makine/ekipmanlar imal eden REMAS, çimento sektörü ile örtüşen ekipmanlarda imal etmektedir. Bu yıl, bir çimento fabrikası için 30 modül 206 diş fener dişli imalatı tamamlanarak teslim eden REMAS’ın hedefi müşteriyle olan iyi iş ilişkilerini sürekli olarak geliştirmektir.

REMAS’ın gelecekteki hedefleri nelerdir?

REMAS Redüktör Pazarlama Müdürü Aydın Tuncel, gelecek hedeflerine ilişkinse şu açıklamayı yapıyor:

“Yoğun rekabetin yaşandığı redüktör piyasasında faaliyet gösteren birçok yabancı üreticinin redüktörlerinin, aynı kalitede üretim yapan yerli üreticilere nazaran hâlâ tercih edilebilir olması şaşırtıcıdır. Bazıları, gerek servis ve bakım hizmetleri ve gerekse de yedek parça politikaları ile müşterilerini mağdur edebilmektedir. Redüktör sektöründeki problemlerin makine imalat sektöründeki problemlerden bağımsız olmadığından yola çıkan şirketimiz, tercih edilen ve güvenilir imajını pekiştirmek ve güçlendirmek maksadıyla kaliteden taviz vermeden uygun fiyatlandırma, kısa teslim süreleri, satış sonrası hizmetler, bol ve ucuz yedek parça parametrelerini kuvvetlendirecek personel, tezgâh yatırımı ve altyapı çalışmalarına önem vermeye etmiş ve 2017’de satışlarını %25 oranında artırmıştır. 2018 yılında da bu hususları sıkça vurgulayarak, kaliteli ürünü uygun fiyatlarla müşterilerinin hizmetine sunmaya devam edeceğiz. 2018’de döviz kurlarının dengeye geleceği ve beklemekte olan yatırımların realize olmaya başlayacağı düşüncesiyle yaklaşık mevcuttaki ciro artışı hedeflenerek, yurtiçi fuarlara, sektör bazlı teknik seminerlerde tanıtıma ağırlık verilecek ve yine ihracatımızı artırabilmek için yurt dışı fuarlarda da yoğun tanıtım faaliyetlerinde bulunacağız.”

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com