Connect with us

Genel

Rolls-Royce ile Daimler AG arasında büyük satın alma

Yayın Tarihi:

-

Rolls-Royce, 2011 yılından itibaren Daimler AG ile yarı yarıya ortak oldukları Rolls-Royce Güç Sistemleri’nin (RRPS) Daimler AG’de bulunan yüzde 50’sini 1,9 milyar Sterlin karşılığında satın aldı. Rolls-Royce bu satın almanın maliyetini öz kaynaklarından karşılayacak.

Pistonlu makineler pazarında dünya lideri olan Rolls-Royce Güç Sistemleri daha önceleri Tognum AG adı ile faaliyet gösteriyordu. Merkezi, Güney Almanya’nın Friedrichshafen kentinde bulunan RRPS’nin 11 bine yakın çalışanı bulunuyor.

Rolls-Royce CEO’su John Rishton, “Rolls-Royce Güç Sistemleri (RRPS), Rolls-Royce’un pistonlu makineler alanındaki faaliyetlerine yeni bir ölçek ve kapasite kazandırdı. Üstün teknolojiye sahip olan ve uzun vadeli büyüyen pazarlarda faaliyet gösteren RRPS, Rolls-Royce’un Deniz ve Sanayi Güç Sistemleri alanındaki faaliyetlerine değerli katkı sağladı” dedi.

Satın almayla ilgili değerlendirmelerde bulunan Daimler AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Dieter Zetsche ise bu gelişmenin tüm taraflar için olumlu sonuçlar doğuracağına inandıklarını söyleyerek,  “Roll-Royce ile 3 yıldır devam eden başarılı ortaklığımızın ardından, hisselerimizi ortağımıza devrederek, mantıklı bir karar aldığımıza inanıyoruz” dedi.

Gerekli yasal düzenlemelerin yapılmasıyla beraber, satın alma sürecinin önümüzdeki 6 ay içinde tamamlanması bekleniyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com