Connect with us

Genel

Rüzgâr ödülleri sahiplerini buldu

Yayın Tarihi:

-

TÜREB’in düzenlediği “Türkiye’de Rüzgâr” konulu fotoğraf ve resim yarışmasının ödül töreni EPDK’nın sergi salonunda yapıldı.

15 Haziran Dünya Rüzgâr Günü nedeniyle Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği (TÜREB)’nin düzenlediği  “Türkiye’de Rüzgâr” konulu fotoğraf ve resim yarışması sonuçları açıklandı. Dereceye girenlere ödülleri 14 Haziran akşamı EPDK sergi salonunda yapılan bir törenle verildi.

Sergi açılışı Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Sayın Taner Yıldız, EPDK Başkanı Sayın Hasan Köktaş ve TÜREB Başkanı Sayın Mustafa Serdar Ataseven tarafından gerçekleştirildi. Fotoğraf yarışmasında Nuri Çorbacıoğlu’nun fotoğrafı birinci olurken, ikinciliğe Liane Linda Bencuya, üçüncülüğe ise Hasan Alper Eryiğit’in fotoğrafı seçildi. Resim yarışmasında ise 1.-2. sınıflarda Gülce Şeneş, 3.4. sınıflarda Berfin Türkoğlu, 5.6.7.8 sınıflarda Rümeysa Yıldırım, 9.10.11.12 sınıflarda Helin Kurt birinci oldu. Yarışmacılara kazandıkları ödülleri verilmeden önce organizasyona destek olan Borusan-EnBW enerji ortaklığı ve Özgül Group’a TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseven tarafından plaket takdim edildi.

IMGP0810_408x270

Törende konuşma yapan TÜREB Başkanı Mustafa Serdar Ataseven, ikinci kez düzenlenen bu etkinlikle halka bir adım daha yaklaştıklarını, çocukların rüzgâr enerjisiyle ilgili farkındalıklarını artıracak bu etkinliklere devam edileceğini belirtti. Rüzgârın temiz bir enerji kaynağı olarak hayatımızda daha fazla yer alması için çocukları bu konuda eğitmenin önemine dikkat çekerek, katılımcılara ve desteğini esirgemeyen EPDK ve Enerji Bakanlığına teşekkür etti.

Sergi açılışını gerçekleştiren Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, yaptığı konuşmada rüzgârın önünü açacak çalışmalara devam ettiklerini, arkalarında gelecek nesillerin olduğunu bilmenin verdiği güvenle çalışmaları hızla sürdüreceklerini vurgulayarak,  “Enerjiyi verimli kullanmak ve tasarruf etmek her ailenin çocuklarına öğretmesi gereken bir kültür. Bu vesileyle çocuklarımıza ve ailelerine enerjinin önemini ve dikkatli tüketim yapılması gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.” Dedi.  Yarışmaya katılan herkese, sponsorlara ve organizasyonu düzenleyen TÜREB’e teşekkürlerini ileterek, çocukların ve ailelerinin rüzgâra verdiği desteği devam ettirmelerini istedi.

Fotoğraf yarışmasında birinci seçilen Çorbacıoğlu, ödül kazandığı bu fotoğrafı Bakan Taner Yıldız’a, resim yarışmasında 1. ve 2. Sınıflar arası birinci seçilen Gülce Şeneş’de resmini EPDK Başkanı Hasan Köktaş’a hediye etti.

Öğrencilerin yaptığı resimler ve fotoğrafa gönül verenlerin paylaştığı kareler 21 Haziran’a kadar EPDK sergi salonunda gezilebilir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com