Connect with us

Etkinlikler

SAHA İstanbul, Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi oldu

Yayın Tarihi:

-

Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük sanayi kümelenmesi olan Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi SAHA İstanbul, 2022 yılının ilk yarısını Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi olarak kapatıyor. Yerli savunma sanayinin yükselişi, SAHA İstanbul’un, Avrupa’nın zirvesine oturmasıyla uluslararası alanda tescillendi.

25 -28 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan SAHA EXPO Fuarı, SAHA Akademi bünyesinde üçüncü dönemine başlayan ve sektörü yönetim, markalaşma, dünya markası olma yolunda büyüme sürecine hazırlayan SAHA MBA eğitimi, sektörde yeni projelerini hayata geçirmek isteyen girişimci firmalara destek veren SAHA Girişim ve 816 üyesiyle sektörün yükselişine katkıda bulunmak amacıyla birçok projeyi hayata geçiren SAHA İstanbul, Türk Savunma sanayisinin yükselişine destek oluyor. 2015 yılında kurulan SAHA İstanbul, 7 yıl içinde 35 kat büyüyerek ve Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi konumuna yükseldi.

Bünyesinde savunma, havacılık ve uzay teknolojileri sanayinde yer alan 816 firma ve 22 üniversitenin yer aldığı SAHA İstanbul sanayi kümelenmesi, Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi olmaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, “Avrupa Kümeler Birliği’nde Airbus’tan sonra ikinci büyük kümeydik, bu ay yönetim kurulumuzda kabul edilen firmalarımızla birlikte SAHA İstanbul kümemiz, Airbus’ın Toulouse’daki ‘AerospaceValley’in de üzerinde bir büyüklüğe ulaştı. Şu anda Avrupa’nın en büyük kümelenmesi olduk. Yerli savunma sanayi, uluslararası alanda hızla yükseliyor ve SAHA İstanbul olarak bu gelişime büyük katkıda bulunuyoruz. SAHA İstanbul’un, Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi oluşu, Türkiye’yi savunma, havacılık ve uzay teknolojileri alanında daha güçlü bir konuma getirecek” dedi. Türkiye için savunma, havacılık ve uzay alanında dünya rekabetinde yer almanın çok önemli bir konuma geldiğini anlatan İlhami Keleş, “Dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak için firmaların yeteneklerini birleştirerek; yeni yetenekler, konsorsiyumlar ve benzeri yapılarla bu sinerjiyi oluşturuyoruz. Rusya-Ukrayna savaşı, ülkelerin öz güçlerinin ve öz savunma yeteneklerinin her şeyin önünde olduğunu gösterdi” şeklinde konuştu.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com