Connect with us

Etkinlikler

ANCA, entegre üretimin son teknolojisi AIMS’yi GrindingHub’da sergiledi

Yayın Tarihi:

-

Tüm fabrika genelinde bağlantı sağlamak için sıralı takım üretim süreçlerini birbirine bağlayan ve akıllı otomasyon uygulayan optimize edilmiş kesici takım üretiminin geleceği AIMS, ANCA Entegre Üretim Sistemi ile bir kez daha inovasyonun ön saflarında yer alıyor. ANCA’nın fabrikayı tek bir makine olarak gören çözümü endüstri 4.0 LAN AIMS; iş akışını tasarım, boş hazırlama, taşlama, lazer markalama, yıkama, paketleme ve sevkiyat gibi birçok farklı unsura ayırmak yerine, tüm takım üretim işlemlerini ve tamamlayıcı teknolojileri düzene sokar.

Firma; Autoset iş hazırlama istasyonu, palet ve takım transferi için AutoLine palet ve tekil takımlarda iş hazırlama, taşlama ve ZOLLER ölçüm makinesinde takım ölçümü için prosesler arasında malzeme transferini gerçekleştiren bir robot olan AutoFetch gibi AIMS sisteminin ana modüllerini GrindingHub’da sergiledi. AIMS ile verimliliği en üst düzeye çıkaran ve genel olarak ekipmanların genel etkinliğini iyileştiren ANCA, kalifiye personele erişim ve kolayca otomatikleştirilebilen basit, tekrarlanabilir görevlerin ortadan kaldırılması ihtiyacına çözüm sağlarken, alet imalat sektöründe iş gücü maliyeti ve kullanılabilirliği ile güvenlik ve üretim verimliliği gibi ortak zorluklara yanıt veriyor. İş akışlarını kolaylaştırmak için ERP sistemleriyle entegrasyon da önemli AIMS özelliklerinden birini oluşturuyor.

İlkeleri esneklik ve modülerlik olan AIMS, her sistemin doğru yapı taşları veya modüller kullanılarak müşterinin ihtiyaçlarına göre uyarlanabileceği anlamına geliyor. Tamamen yazılım tabanlı bir izleme çözümünden tam otomatik bir üretim hücresine ölçeklendirme yapabilen AIMS; tek bir ürün değil, bireysel bir müşterinin gereksinimlerini karşılamak için yapılandırılabilen birbirine bağlı yapı taşlarından oluşan bir takım veya ekosistemdir. Kullanıcıları gerektiğinde kolayca tam otomatik hale getirilebilen bağımsız AIMS Ready bileşenlerini kullanarak, AIMS sistemlerini kademeli olarak oluşturabiliyor. Sistem, önce en acil sorunların üstesinden gelebilir ve uygulamayı belirli bir süre boyunca aşamalı olarak gerçekleştirebilir. Bu kademeli seçenek AIMS’i, kullanıcılar için devrim niteliğindeki teknolojiye yatırım yaptıkları ve işlerinin potansiyelini fark ettikleri için uygulanabilir bir çözüm haline getiriyor.

Konuyla ilgili konuşan AIMS Ürün Müdürü Jan Irzyk, “ANCA ilk kez Almanya’daki GrindingHub ticaret fuarında bir AIMS üretim biriminin çalışır halde gösterimini gerçekleştirdi. Bu yeni çözümü oluşturmak çok heyecan verici ve tatmin edici bir süreçti ve müşterilerin AIMS’nin potansiyelini anlamaları için fiziksel bir model sergilemekten mutluluk duyduk” dedi. Sergilenen AIMS ile ilgili bilgiler aktaran Jan Irzyk, “AIMS birçok şekilde yapılandırılabilir ancak GrindingHub için tek bir MX7 makinesinde iki çeşit parmak frezeden oluşan bir üretim iş akışı sunmaya karar verdik. Bu iş akışının önemli bir parçası, ZOLLER Genius’un ölçüm istasyonu olarak kullanıldığı kapalı döngü ölçümü ve kompanzasyon sürecidir. Bireysel müşterinin gereksinimlerine bağlı olarak, sistemimiz bir takımı otomatik olarak taşlanmış partiden aktarabilir, temizleyebilir, gerekli geometrileri ölçebilir ve sonuçları, partinin gerekli boyutsal toleransını elde etmek için taşlama parametrelerinin gerçekleştiği ilgili taşlama makinesine aktarabilir” ifadelerini kullandı. Irzyk, sözlerini şu ifadelerle noktaladı: “Çok da uzak olmayan bir gelecekte, gerçek bir üretim ortamında AIMS yeteneğini gösterebileceğiz, bu çok heyecan verici. Bu yüzden bu alanı izleyin, çok daha fazlası var!”

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com