Connect with us

Etkinlikler

#ANCATooloftheYear2022, katılımcılara küresel şöhret ve para ödülleri sunuyor

Yayın Tarihi:

-

ANCA Tool of the Year, yıldırım hızıyla hareket eden sektörün yeni nesil kesici takımları yaratan profesyonellerinin, derin deneyimlerini ve yaratıcılığını takdir ediyor.

ANCA’nın endüstride bir ilk olan yarışması, 5. yılında Almanya’nın Stuttgart kentinde taşlama teknolojisi için yeni buluşma yeri olan GrindingHub’da başlıyor. Kesici takım endüstrisinin ‘Oscar’ları, katılımcı ve kazananlara önemli marka bilinirliğinin yanı sıra nakit ve diğer ödüller de kazandırıyor. Ödüller geçen yıl 202.480’den fazla takipçi tarafından görülen 37 küresel giriş ve sosyal medyada 200.000’den fazla katılım sağlayan medya aracılığıyla toplam 8,1 milyon okuyucuya ulaşmıştı.

Konuyla ilgili konuşan ANCA’nın kurucu ortağı Patrick Boland, “Her yıl, kesici takım üreticilerinin ürün tasarlama ve üretme konusundaki gelişmişliklerini artırmalarını sağlayan buluşma, teknolojiye yeni bir adım daha getiriyor. Bu yıl, ANCA Entegre Üretim Sistemi’mizi (AIMS), geleceğin fabrikasını yaratmak için teknolojide büyük bir sıçrama olan GrindingHub’a getiriyoruz. Verimli, otomatik ve 7/24 çalışan AIMS fabrikası, maksimum verimlilikte çalışmak için modüler program komut dosyaları, uzaktan erişim ve son teknoloji makineler kullanıyor. 40 yılı aşkın bir süredir, sürekli olarak ileri teknoloji tasarlayan endüstriye öncülük ediyoruz. Örneğin 1986’da takım geometrisinin ölçümünü otomatikleştiren ve böylece yeniden taşlamayı mümkün kılan ilk makine olan TG4’ü piyasaya sürmüştük” ifadelerini kullandı.

Tool of the Year girişlerinin değerlendirilmesi

Konuyla ilgili olarak Saunders Machine Works ile YouTube kanalı NYC CNC’nin kurucusu olan ve ilk kez jüri seçilen John Saunders, “Makinelerimizin sınırlarını zorlayan ve alet yapımında başyapıtlar yaratan müşterilerin tutku ve yeteneklerine her zaman hayranlık duymuşumdur. Özel takımların yaratıcı kullanımını görmek harika. Modern özel karbür, tüm mağazaların göz önünde bulundurması gereken bir şeydir. Bu yarışmanın bir parçası olmak bir onurdur ve umarım iyi tasarlanmış ve uygulanmış bir kesici takımın faydaları hakkında farkındalığı artırmaya yardımcı olabilir” dedi.

ANCA Tool of the Year 2022’de başvurular 8 Ağustos’a kadar açık

Yılın takımını bulmak için müşteriler, kazananların değerlendirilip IMTS’de canlı olarak duyurulmasıyla birlikte favori takımlarını gönderebilirler. Kesici takım üreticilerinin hem işlevselliğini hem de yaratıcılığını tanımak için iki yarışma kategorisi olacak:

Ana ödül #MadeonANCA takımlarına verilir ve katılımcılar kesici takımlarının şekli ve performansına göre değerlendirilecek.

‘En yenilikçi araç tasarımı’ olarak sanal araçlar için olan ikinci kategoride katılımcılar; yaratıcı olmaya ve fikirlerini sınırlarını zorlamak için ANCA takım tasarım yazılımını kullanmaya teşvik edilir.

Advertisement

#MadeonANCA kazananı, taşlama ihtiyaçlarına uyan parçalar, aksesuarlar veya yazılımlar için 10.000 Avustralya Doları (AUD) değerinde ANCA yenilikçi ürünlerine veya ANCA’nın Avustralya’daki genel merkezine seyahate hak kazanır. Ödül, ANCA uzmanlarıyla özel fırsatlara, ANCA VIP olarak erişim imkanı da sunar. En yenilikçi sanal takım ödülü kazanan ise, CIM yazılım paketi tam sürümünü alacak. Takım yapma tutkusuna ve zanaatına dayalı olan yarışmada başvurular, 8 Ağustos’a kadar açık.

İlk 5 finalistin, değerlendirileceği kriterler:

  • Kanal veya oluk yüzeyinin Ra (pürüzlülük ortalaması) değerinde en iyi yüzey kalitesi
  • Çap ve profil açısından çizimde belirtilen nominal toleransa en yakın olan takım (Çap toleransı +/- 0,010 mm ise ve takım 0,005 olarak ölçülmüşse, bu durum olumlu sıralanacak)
  • Tasarıma göre en sıkı toleransla taşlanmış takım (en düşük toleransa sahip takım)
  • Karmaşıklık düzeyi (profillerin adım sayısı açısından)

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com