Connect with us

Etkinlikler

SAHA MBA, savunma sanayinin yeni liderlerini yetiştiriyor

Yayın Tarihi:

-

SAHA İstanbul’un yönetici geliştirme programı olan SAHA MBA, 4. yılında yenilenmiş ve geliştirilmiş içeriği ile devam ediyor. SAHA MBA’da üst düzey bürokrat ve sektör liderlerinin ilk dersi, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün tarafından veriliyor. 

Savunma, havacılık ve uzay teknolojileri sanayinin Avrupa’daki en büyük savunma sanayii kümelenmesi olan SAHA İstanbul’un ekosistem tecrübesi ve TÜBİTAK TÜSSİDE’nin eğitim tecrübesi ile oluşturulan SAHA MBA Yönetici Geliştirme Programı’nın 4. Dönemi, ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Haluk Görgün’ün ‘Savunma Teknolojilerinin Sivil Yaşama Yansımaları’ konulu eğitimi ile başladı. 2019 yılında TÜBİTAK TÜSSİDE ile iş birliği içinde dünyanın en prestijli MBA programlarına denk içerik ve yöntemlerle hazırlanan SAHA MBA Yönetici Geliştirme Programı, 4 ana temada 45 eğitim başlığı ve iş yönetimi simülasyonu, profesyonel mentörlük ve vaka modülleri ile sektörün yeni lider adaylarına kapsamlı bir eğitim veriyor.

2021/2022 üçüncü dönem mezunlarını veren SAHA MBA Programı, 4. yılında ise 413 saatlik seçkin programa ve modülleri ile yeni bir döneme başladı. “Kurumu yönet, Yönetici yönünü geliştir, işi geliştir, İnovasyon ve Ar-Ge kültürü ile bütünleş” olarak 4 ana temada hazırlanan müfredata ek olarak, strateji ve iş becerilerinin uygulamaya döküldüğü “İş Simülasyonu”, “Mentörlük” ve “Vaka Çalışması” şeklinde modüller de programda yer alıyor. SAHA MBA 4’üncü programında; sektör liderleri ve bürokratların tecrübe paylaşım oturumları şeklinde verilen ek derslerin yanı sıra, iş dünyasıyla temas halinde olan ve konusunda en iyi yerli ve yabancı akademisyenler, profesyonel eğitmenler ve TÜBİTAK TÜSSİDE’nin uzman kadrosu ile seçkin bir program uygulanacak. 2020 yılında 252 saat, 2021/2022 yılında 328 saat eğitim ve ek modülleri eğitimi veren SAHA MBA, 2021/2022 döneminde üst düzey bürokrat ve sektör liderleri eğitimleriyle toplam 350 saatlik ders verdi. İleri teknoloji üreten ve dünya ile yarışan yerli savunma, havacılık ve uzay teknolojileri firmalarının yöneticilerinin ihtiyaçlarını ve dünya standartlarının dikkate alınarak hazırlanan SAHA MBA, evrensel yönetim yaklaşımlarını kendi yönetim dinamiklerini harmanlayarak Türkiye’de bir ilke imza atıyor.

“Dünyanın en iyi 10 MBA’den biri olmayı hedefliyoruz”

SAHA MBA Programı’na sektör yöneticilerinin ve yönetici adaylarının yoğun bir ilgi gösterdiğine dikkat çeken SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş, “Türkiye’nin üst düzey yöneticilerinin, dünyanın ve Türkiye’nin önemli üniversitelerden öğretim üyelerinin ve sektörden tecrübeli eğitmenlerin yer aldığı uluslararası kaliteye sahip eğitim kadromuz ve müfredatımızla bir ilki gerçekleştiriyoruz. Katılımcılara uluslararası bir bakış açısı ile rekabet edebilme kabiliyeti kazandıran 2022 programımızı, İstanbul’da Bilim Üsküdar’da, Ankara’da Teknopark Ankara’da gerçekleştiriyoruz ve oldukça yoğun bir katılım aldık. Harvard, Oxford, Stanford, London Business School gibi dünyanın önde gelen okullarının aralarında bulunduğu 15 üniversitenin MBA programlarını inceleyerek hazırladığımız SAHA MBA ile 5 yılda dünyanın 10 MBA’den biri olmayı ve ülkemizin Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkılarımızı geleceğin yöneticileri yetiştirerek sürdürmeyi hedefliyoruz” diye konuştu. 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com