Connect with us

Etkinlikler

Dünya endüstrisi Hannover Messe ile 76’ncı kez bir araya gelecek

Yayın Tarihi:

-

Sürdürülebilirliğe odaklanarak bu yıl ‘Endüstriyel Dönüşüm – Fark Yaratan Teknoloji’ teması ile 17-21 Nisan 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan Hannover Messe Fuarı, dünya endüstrisini 76’ncı kez bir araya getirecek. Dünyanın en önemli endüstriyel ticaret fuarı olarak nitelendirilen Hannover Messe, global arenadan 4 bini aşkın katılımcı firma ve 100 binin üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Almanya merkezli dünyanın en büyük fuar düzenleyicilerinden biri olan Deutsche Messe AG tarafından organize edilen Hannover Messe Fuarı, 1947 yılında başladığı yolculuğunu 2023 yılında başka bir boyuta taşıyor. ‘Endüstriyel Dönüşüm – Fark Yaratan Teknoloji’ teması ile gerçekleşecek olan Hannover Messe 2023’te otomasyon ve akışkan sistemleri, dijital ekosistemler, enerji çözümleri, mühendislik çözümleri, geleceğin merkezi, basınçlı hava & vakum ve global pazarlar & iş dünyası olmak üzere 7 ürün grubu sergilenecek. Sektördeki başlıca eğilimlerin arasında; Endüstri 4.0, dekarbonizasyon, yapay zeka ve makine öğrenimi, enerji yönetimi ve hidrojen & yakıt hücreleri yer alıyor. Fuarın katılımcıları arasında Autodesk, Bosch, Dassault Systemes, Microsoft, NOKIA, Salzgitter, ServiceNow, Schneider Electric ve Siemens gibi global şirketlerle birlikte Beckhoff Automation, GP Joule, Festo, Harting, ifm, Kaeser Compressors Pepperl + Fuchs, Phoenix Contact, Rittal, SEW ve Ziehl-Abegg gibi KOBİ’ler bulunuyor. Fraunhofer ve Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü (KIT) gibi tanınmış araştırma enstitüleri, geleceğe yönelik endüstriyel çözümler tasarlarken çeşitli teknoloji alanlarında 300’den fazla startup, yenilikçi potansiyele sahip inovasyonlarını fuarda sergiliyor.

Hannover Messe sürdürülebilirliğe odaklanıyor

Bu yıl 76’ncısı düzenlenecek olan Hannover Messe 2023’e ilişkin gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdür Yardımcısı Belkıs Ertaşkın, “Dünyanın farklı kıta ve ülkelerinden 4 binden fazla katılımcının yer alacağı fuarda bu yıl İstanbul Ticaret Odası (İTO) desteği ve Hannover Fairs Turkey organizasyonu ile Türkiye’den 170’in üzerinde firma 6.000 m2’ye yakın bir alanda katılım sağlayacak. Türkiye, Hannover Messe’de iki yılda bir yer alan basınçlı hava ve kompresör alanında en büyük uluslararası katılımcı statüsünde yer alıyor. Fuarda aralıklı olarak işlenen bu sektörde lider firmalar yüksek katılım gösterirken, son yıllarda yaptığı önemli ataklarla Türkiye öne çıkıyor. Elektrik enerjisi kullanımının uygun olmadığı ya da tehlikeli olduğu ortamlarda, üretim ve servis sektörü gibi çeşitli sektörlerde kullanılan ve depolanabilen basınçlı hava enerjisini üreten bu teknolojiler konusunda sürekli olarak yeni teknolojiler üreten Türk firmaları fuarda satın alma profesyonellerinin ilgisini çekiyor” şeklinde konuştu.

80’in üzerinde Türk firması milli katılım sağlayacak

Türkiye sanayisinin giderek büyüdüğüne ve Hannover Messe’nin bu konuda büyük katkıları olduğuna değinen İTO Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sami Atılgan, “Dış pazarlar ve uluslararası ilişkiler denince akla ilk önce fuarlar geliyor. Bu bağlamda İTO olarak milli katılım organizasyonlarına da büyük önem atfediyoruz. Bu sene 76’ncısı düzenlenecek Hannover Messe Fuarı da özellikle dövme ve döküm ürünleri yan sanayi, enerji, lojistik, hidrolik, pnömatik sektörlerinde dünyaca ünlü bir fuar ve biz de 1992 yılından bu yana bu fuara iştirak ediyoruz. Fuara daha önce ‘partner ülke’ olarak katılma tecrübesini de yaşadık. Geçen sene, Hannover Messe Türkiye milli katılım organizasyonunu 4 salonda toplamda 1.020 m² alanda 49 katılımcının iştiraki ile gerçekleştirmiştik. Ne mutlu ki bu sene çok daha büyük bir talep oldu, fuar idaresinden ekstra yer talep ettik ve 1.800 m2’lik bir alanda olacağız. Güncel katılımcı sayımız ise 82. Bu sene de çok verimli bir organizasyona imza atacağımıza ilişkin güvenim tam. Hannover Messe Fuarı’nın, daha önceki yıllarda olduğu gibi yeni iş birliği alanlarına ve ortaklıklara vesile olmasını, tüm katılımcı firmalar için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com