Connect with us

Lineer Hareket Araçları

Lineer aktüatörlerin kullanımı yaygınlaşıyor, MecMot bu alanda da fark yaratıyor

Yayın Tarihi:

-

Kuvvet uygulayarak eğme, kaldırma, çekme veya itme işlemlerinin yapılmasını gerektiren her türlü uygulama için ideal bir çözüm sunarak, kullanıcısına birçok avantaj sağlayan lineer aktüatörlerin kullanımı her geçen gün yaygınlaşıyor. Yerli screwjack (vidalı kriko) üretimiyle kısa sürede büyük başarı sağlayan MecMot, lineer aktüatörleriyle de dikkat çekiyor. 

Elektromekanik piston yapısıyla hidrolik veya pnömatik yerine mekanik hareket çözümü sunan lineer aktüatörler, bu özellikleriyle bir hidrolik ünite veya hava ihtiyacı olmadan sadece elektrikle çalışma imkanı sağlıyor. Çalışma şekli ve tasarımının sunduğu özelliklerle kullanıcılarına birçok avantajlar sunan lineer aktüatörlerin kullanımı ise her geçen gün artıyor. Screwjack’in (vidalı kriko) profesyonel anlamda Türkiye’deki ilk üreticisi olarak, küresel ölçekte bir başarı elde eden MecMot, yerli üretim gücüyle sunduğu lineer aktüatörleriyle de yurt içi ve yurt dışı pek çok sektör tarafından tercih ediliyor. Screwjack, lineer aktüatörler ve yön değiştirici ürün gruplarıyla endüstrinin hemen hemen her alanına çözüm sunan MecMot, lineer aktüatörlerde 6 kN ile 350 kN arasında üretim yapıyor. Yerli lineer aktüatör üretimiyle savunma, havacılık, demir-çelik, mobil araçlar, yenilebilir enerji gibi birçok sektör tarafından tercih edilen MecMot, ürünlerini özellikle enerji verimliliği ve çevre konusunda duyarlı politikaları olan Avrupa ülkelerindeki makine imalatçılarına ihraç ediyor.

Teknolojik tasarımı, sadece elektrikli çalışan yapısıyla birçok ekipmanı devre dışı bırakması, otoblokaj özelliği ve daha birçok kullanıcı avantajıyla öne çıkan ürün; özellikle yüksek ortam sıcaklığı olan demir çelik-sektörü, hidrolik üniteyi ortadan kaldırıp sadece elektrikle çalışmasından dolayı karavan gibi mobil araç sektörlerine güçlü bir çözüm sunuyor.

Lineer aktüatörlerin özellikleri

  • En önemli avantajı hidrolik sistemi komple devre dışı bırakmasıdır. Böylece hidrolik güç ünitesi, valf, hortum tesisatı gibi birçok eleman devre dışı kalır.
  • Çok düşük veya yüksek ortam sıcaklıklarında sorunsuz çalışma imkanı sağlar.
  • Ürünler kolaylıkla senkron çalışabilir.
  • Pozisyonlama hassasiyeti alternatif çözümlere göre çok daha iyidir.
  • Ürün otoblokajlı olduğu için enerji kesildiğinde pozisyonunu kaybetmez.
  • Mekanik bir ürün olduğu için enerjinin olmadığı durumlarda manuel olarak hareket ettirilebilir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com