Connect with us

Genel

Sandvik Coromant dişli freze ailesini genişletiyor

Yayın Tarihi:

-

Düz ve helisel dişli frezelemek için başarılı CoroMill 176 tam profil azdırma frezeleri, daha büyük 9 modül uygulamalarını da kapsayacak şekilde,  Sandvik Coromant tarafından genişletilmektedir.

Sandvik Coromant’ın CoroMill 176, değiştirilebilir kesici uçlu azdırma frezesi, düz ve helisel dişli frezelemek için kesme zamanını %50 azaltıyor.

 Sandvik Coromant’ın CoroMill 176, değiştirilebilir kesici uçlu azdırma frezesi, düz ve helisel dişli frezelemek için kesme zamanını %50 azaltıyor.

İlk olarak 18 ay önce tanıtılan CoroMill® 176, önemli ölçüde, geleneksel yüksek hız çeliği (HSS) kesicilere göre kesme hızı uygulamalarını dört kata kadar artırmak suretiyle ve çok sayıda etkin kesici uç sayesinde kesme süresini etkileyici bir şekilde, yüzde elli oranında azaltan,  değiştirilebilir kesici uçlu bir azdırma freze çakısıdır. Kesici, teğetsel olarak monte edilmiş kesici uçlarla, çok parçalı azdırmalar üzerindeki yarı etkin tasarımlarla kıyaslandığında tam etkin bir tasarım sunmaktadır. Dahası, tezgâh bekleme sürelerinin doğru orantılı olarak azalması anlamı taşıyacak şekilde takım ömrü 6 kat daha uzundur. Diğer bir avantajı da HSS takımların yeniden bileme ve kaplama ihtiyacı sebebiyle yakından denetlenmesi gereken, çeşitli takımların satın alınmasını gerektirmesidir.

CoroMill 176 ilk olarak 4-6 modüller için tanıtılmış olmakla beraber kısa zamanda 4-8 modüller ve şimdi de modül 9 dahil edilerek genişletilmiştir (modül; bölüm dairesi çapının diş sayısına bölümüdür). Kaba, yarı ince ve ince talaş uygulamaları için tedarik edilebilen bu yenilikçi takım çeşidi hem azdırma tezgâhları hem de çok amaçlı tezgâhlar/beş-eksenli işleme merkezleri için bir çözüm sunar.

Azdırma frezeler DIN3972-2 ‘ye uygun diş profilleri üretmek için standart karbür kesici uçlarla temin edilebildiği gibi özel profiller için (örneğin; diş başı modifikasyonu, çıkıntı, uç pahı ve uç rahatlatma vb.)  Özel Yapım seçenekleri de tedarik edilebilir. Çok katmanlı kaplamaya sahip GC1030 kesici uç kalitesi, yüksek düzeyde aşınma direnci ve ISO P(çelik) diş frezeleme işlemlerinde kenar hattı tokluğu için takdim edilmektedir.

Bu azdırma frezesi DIN3968 B sınıfına göre kayıtlı olmakla beraber A sınıfı azdırma frezelerden beklenen diş kalitesine oldukça yakın kalitede dişli kalitesi üretir. Kesici uç değişimi hızlı ve kolayken konum tekrarlanabilirliği için modern kamalı bağlama teknolojisi ile yüksek hassasiyet ve kararlılık için çığır açan iLock ara yüz özelliğine de sahiptir.

 Sandvik Coromant hakkında

Sandvik Coromant, talaşlı imalat sanayisine yönelik kesici takımların, takım çözümlerinin ve imalat bilgisinin  dünya çapında lider tedarikçisidir. Araştırma ve geliştirmeye yapmış olduğu kapsamlı yatırımlarla talaşlı imalata eşsiz yenilikler kazandırmış ve müşterileri ile birlikte yeni verimlilik standartları oluşturmuştur. Bu kazanımları, dünyanın belli başlı otomotiv, havacılık ve enerji imalatçıları ile birlikte çalışarak sağlamaktadır. 8000 çalışanıyla dünyanın 130 ülkesinde sizlerle birliktedir.  Sandvik global endüstriyel grubunun bir parçası olan Sandvik Talaşlı İmalat Çözümleri’nin  bir iş koludur.

Sandvik Coromant’ın yeni teknoloji ürünleri ve değer zinciri uygulamasını yakından tanımak için  www.sandvik.coromant.com/tr web sitesini mutlaka ziyaret edin.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com