Connect with us

Endüstriyel Donanım ve Makine Parçaları

Schaeffler Durasense ile yağlama koşullarına tamamen otomatik izleme

Yayın Tarihi:

-

Schaeffler Durasense sensörleri ve titreşim analizini, lineer kılavuzlama sistemlerine entegre ederek, otomatik yağlama ekipmanları ile komple bir çözüm sunar.

Yağlamanın ve yağlama koşullarının tamamen otomatik izlenmesi ile, lineer kılavuzlama sistemlerinde manuel müdahaleye gerek kalmamaktadır. Schaeffler “Eco Smart”ın bir parçası olan DuraSense tam da bu noktada devreye girer. Her bir yataklamanın üzerine gelen yüklere ve gereksinimlerine göre ihtiyacı olan miktarda yağlama yapar. Elektronik değerlendirme sistemi sayesinde her eksende altı arabaya kadar izlenmesine olanak verir. DuranSense KUVE, KUSE ve RUE olmak üzere 3 farklı tipte kılavuzlama sistemi ile entegre olabilir.

DuraSense, makinanın çalışma ömrünü uzatan ve uygunsuz (aşırı veya az) yağlamaya karşı arızaların önüne geçer. Sızdıran yağlama hortumları, tıkanmış nipeller gibi otomatik yağlama sisteminin arızalarını tespit eder.

Her koşulda ve ihtiyaca dayalı yağlama

Kılavuzlama sisteminde arabalar düşük kuvvet ve kısa hareket mesafelerde çalıştırılırsa, DuraSense bunu algılar ve yağlama frekansını düşürür. Artan yükler ve çalışma mesafelerinin artması ile yağlama miktarını da aynı oranda yükseltir. Eğer dışarıdan veya içeriden gelen kirlenme, DuraSense’in sensörleri tarafından optik olarak tespit edilir. Yağlama frekansını arttırarak fazla yağ ile birlikte yabancı partiküllerin araba dışarısını atılmasını sağlar. Referans değerlerin yeniden yakalanması ile yağlama periyodu tekrar normal rutinine döner. DuraSense bu noktada ön görülemeyen kılavuzlama sistemi arızalarının önüne geçmiş olur.

Bilyalı ve masuralı kılavuzlama sistemlerinde çalışma koşullarına bağlı olarak malzeme yorulması yüzeye yakın bölgelerde yavaş yavaş meydana gelir. DuraSense’in sensörleri bunları algılayarak yağlama frekansını arttırır. Arabanın kullanım ömrünü hesaplamak için referans değer niteliğindedir.

Bu sayede lineer kılavuzlama sisteminin daha uzun süre stabil çalışması için gerekli müdahaleleri yapmış olur. Concept 8 tipi yağlayacıyla birlikte, 4 pompadan 8 çıkış ile birlikte, her bir çıkıştan minimum 0,15 cm3 yağ debisi ile hassas bir şekilde yeniden yağlamayı ayarlamak mümkündür.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com