Connect with us

Redüktörler

STÖBER’den kompakt ve becerikli yeni nesil planet redüktörler

Yayın Tarihi:

-

STÖBER Antriebstechnik yeni nesil planet redüktörler geliştirerek, güç aralıkları, kombinasyon ve seçim çeşitliliği ile piyasadaki en kompakt redüktörleri sunuyor. Dahası, herhangi bir motor serisi mevcut olan herhangi bir boyutta doğrudan bağlanabilmektedir. Bu çeşitlilik, STÖBER’in herhangi bir uygulama için doğru tahrik çözümünü oluşturmasına izin verir. Önceki neslin aksine STÖBER yeni nesil planet redüktörlü motorları, devreye alma aşamasında servo motor sürücülerini çok daha hızlı parametrelendiren elektronik bir isim plakasıyla donatılmıştır.

STÖBER, becerikliliği ile piyasadaki en kompakt tahrik çözümlerine sahip üçüncü nesil servo redüktörlü motorları geliştirdi. Bunu başarmak için yeni redüktörlerin boyları önemli ölçüde azaltıldı. EZ serisi servo motorlar veya sensörsüz LeanMotor’lar gibi tüm STÖBER motorlar, herhangi bir boyutta flanş olmadan bu redüktörlere doğrudan takılabilmekte.

Bu kompaktlık sayesinde, kullanıcı daha küçük bir kurulum alanı, daha düşük ağırlık, daha fazla tork ve bunun sonucunda %65’e kadar arttırılan güç yoğunluğundan yararlanır. Kütle atalet momenti daha düşüktür. Çünkü motor flanşına artık ihtiyaç yoktur. Bu da sürücünün tüm dinamiklerinin kullanılmasına izin verir. Bu, müşteri için gerçek bir avantajdır. Özellikle daha kısa döngü sürelerinde (cycle time) kullanılan küçük ve orta boy redüktörlerde fark edilir.

Yeni nesil ayrıca en yüksek dişli boşluğu stabilitesine ve sağlamlığına sahiptir. Mükemmel gövde ve dişli kalitesi yüksek ivmelenme momentleri ile aynı zamanda en yüksek çalışma hassasiyeti ve doğruluğunu garanti eder. Kullanıcılar hızlanma torklarından %60, hız artışında %45 ve burulma sertliğinde %50 artıştan faydalanırlar.

Yeni nesil planet redüktörler ve motor yataklamasında esneklik

Yeni nesil planet redüktörlerin en etkileyici olan özelliği muazzam becerikliliğidir. Bu, sadece doğrudan bağlantı yoluyla farklı STÖBER motorlarla birleştirilebilecek redüktörlerin değil, aynı zamanda değişken motor flanşları kullanılarak herhangi bir boyuttaki tüm üçüncü kısım (third party) motorlara da bağlanabileceği anlamına gelir. Tahrik uzmanı, bu amaçla benzersiz bir arayüz teknolojisi sunar. STÖBER motor flanşları, farklı kaplinlerin yanı sıra entegre frenli ServoStop modelinde de mevcuttur. Flanşlar ayrıca standart veya dişli boşluğu azaltılmış redüktörlerle kombine edilebilir. Özellikle ekstra büyük motor plakalı flanşların büyük tasarımı, en kompakt STÖBER redüktörün çok büyük boyutlardaki motorlara bağlanmasını mümkün kılar. Bu piyasadaki benzersiz bir özelliktir.

Uygulamaya bağlı olarak, rekabete kıyasla bir başka avantaj, ister derin yivli bilyalı, ister silindirik makaralı, ister açısal temaslı rulman olsun, doğru yatağın seçilebilmesidir. Bu düşük sürtünmeli rulmanlar genellikle daha yüksek hızlar sağlar.

Bu muazzam çeşitlilik sayesinde, mühendisler, tasarım aşamasında her türlü uygulama için tam olarak doğru tahrik çözümünü bir araya getirmek için tüm seçeneklere sahiptir. Verimliliği optimize etmek için daha küçük bir motor mu? Daha küçük bir sürücü bununla iyi sonuç verebilir, bu da maliyetleri düşürür.

Eklenmiş elektronik isim plakası sayesinde daha kolay devreye alma

Yeni neslin bir başka özelliği de elektronik isim plakası: STÖBER elektroniği ürünleri ile birlikte, her redüktörlü motor, devreye alındıktan sonra elektronik ve mekanik verilerini tak ve çalıştır metodu ile otomatik olarak ilgili sürücüye gönderir. Sonuç olarak, redüktörlü motorlar benzersiz bir şekilde tanımlanır. Bu, toplam sistem yapılandırmasını önemli ölçüde kısaltan bu özellik ile yüksek çaba gerektiren ve hataya açık parametreleştirmeyi ortadan kaldırır.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com