Connect with us

Redüktörler

STÖBER’den kompakt ve becerikli yeni nesil planet redüktörler

Published

on

STÖBER Antriebstechnik yeni nesil planet redüktörler geliştirerek, güç aralıkları, kombinasyon ve seçim çeşitliliği ile piyasadaki en kompakt redüktörleri sunuyor. Dahası, herhangi bir motor serisi mevcut olan herhangi bir boyutta doğrudan bağlanabilmektedir. Bu çeşitlilik, STÖBER’in herhangi bir uygulama için doğru tahrik çözümünü oluşturmasına izin verir. Önceki neslin aksine STÖBER yeni nesil planet redüktörlü motorları, devreye alma aşamasında servo motor sürücülerini çok daha hızlı parametrelendiren elektronik bir isim plakasıyla donatılmıştır.

STÖBER, becerikliliği ile piyasadaki en kompakt tahrik çözümlerine sahip üçüncü nesil servo redüktörlü motorları geliştirdi. Bunu başarmak için yeni redüktörlerin boyları önemli ölçüde azaltıldı. EZ serisi servo motorlar veya sensörsüz LeanMotor’lar gibi tüm STÖBER motorlar, herhangi bir boyutta flanş olmadan bu redüktörlere doğrudan takılabilmekte.

Bu kompaktlık sayesinde, kullanıcı daha küçük bir kurulum alanı, daha düşük ağırlık, daha fazla tork ve bunun sonucunda %65’e kadar arttırılan güç yoğunluğundan yararlanır. Kütle atalet momenti daha düşüktür. Çünkü motor flanşına artık ihtiyaç yoktur. Bu da sürücünün tüm dinamiklerinin kullanılmasına izin verir. Bu, müşteri için gerçek bir avantajdır. Özellikle daha kısa döngü sürelerinde (cycle time) kullanılan küçük ve orta boy redüktörlerde fark edilir.

Yeni nesil ayrıca en yüksek dişli boşluğu stabilitesine ve sağlamlığına sahiptir. Mükemmel gövde ve dişli kalitesi yüksek ivmelenme momentleri ile aynı zamanda en yüksek çalışma hassasiyeti ve doğruluğunu garanti eder. Kullanıcılar hızlanma torklarından %60, hız artışında %45 ve burulma sertliğinde %50 artıştan faydalanırlar.

Yeni nesil planet redüktörler ve motor yataklamasında esneklik

Yeni nesil planet redüktörlerin en etkileyici olan özelliği muazzam becerikliliğidir. Bu, sadece doğrudan bağlantı yoluyla farklı STÖBER motorlarla birleştirilebilecek redüktörlerin değil, aynı zamanda değişken motor flanşları kullanılarak herhangi bir boyuttaki tüm üçüncü kısım (third party) motorlara da bağlanabileceği anlamına gelir. Tahrik uzmanı, bu amaçla benzersiz bir arayüz teknolojisi sunar. STÖBER motor flanşları, farklı kaplinlerin yanı sıra entegre frenli ServoStop modelinde de mevcuttur. Flanşlar ayrıca standart veya dişli boşluğu azaltılmış redüktörlerle kombine edilebilir. Özellikle ekstra büyük motor plakalı flanşların büyük tasarımı, en kompakt STÖBER redüktörün çok büyük boyutlardaki motorlara bağlanmasını mümkün kılar. Bu piyasadaki benzersiz bir özelliktir.

Uygulamaya bağlı olarak, rekabete kıyasla bir başka avantaj, ister derin yivli bilyalı, ister silindirik makaralı, ister açısal temaslı rulman olsun, doğru yatağın seçilebilmesidir. Bu düşük sürtünmeli rulmanlar genellikle daha yüksek hızlar sağlar.

Bu muazzam çeşitlilik sayesinde, mühendisler, tasarım aşamasında her türlü uygulama için tam olarak doğru tahrik çözümünü bir araya getirmek için tüm seçeneklere sahiptir. Verimliliği optimize etmek için daha küçük bir motor mu? Daha küçük bir sürücü bununla iyi sonuç verebilir, bu da maliyetleri düşürür.

Eklenmiş elektronik isim plakası sayesinde daha kolay devreye alma

Yeni neslin bir başka özelliği de elektronik isim plakası: STÖBER elektroniği ürünleri ile birlikte, her redüktörlü motor, devreye alındıktan sonra elektronik ve mekanik verilerini tak ve çalıştır metodu ile otomatik olarak ilgili sürücüye gönderir. Sonuç olarak, redüktörlü motorlar benzersiz bir şekilde tanımlanır. Bu, toplam sistem yapılandırmasını önemli ölçüde kısaltan bu özellik ile yüksek çaba gerektiren ve hataya açık parametreleştirmeyi ortadan kaldırır.

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Redüktörler

Yılların eskitemediği Dişsan kalitesiyle 30 yıldır durmayan redüktör!

Published

on

By

Redüktör ve kaplin üretimindeki kalitesiyle pek çok endüstrinin yanı sıra, ağır sanayiye sunduğu çözümlerle zorlu uygulamaların kahramanı olan Dişsan Redüktör, sahada yılların eskitemediği ürünleriyle anılıyor. Demir-çelik sektöründe çalışan ve bugüne kadar herhangi bir tadilat işlemi görmeyen Dişsan Redüktör, tam 30 yıldır çalışıyor. Yarım asrı aşan üretim ve mühendislik birikimi, esnek proje ve imalat yapısı ile pek çok uygulama alanı için en verimli çözümleri tasarlayan ve üreten Dişsan Redüktör, kalitesiyle ağır sanayi sektörlerinin ve zorlu uygulamaların aranan markası olarak öne çıkıyor. Sahada arızalanmayan ürünleriyle anılan Dişsan’ın görselde yer alan redüktörü, montajının yapıldığı 1993 yılından bu yana ilk günkü performansıyla çalışıyor.

Dişsan Redüktör’ün demir-çelik sektöründe faaliyet gösteren bir müşterisi için 30 yıl önce montajını yaptığı redüktör, yıllık periyodik bakımları dışında herhangi bir tadilat işlemi görmeden çalışmayı sürdürüyor. Dişsan Redüktör mühendisliği ve kalitesinin yanında, kullanıcının zamanında ve eksiksiz yaptığı bakımla ilk günkü performansını aratmayan ürün, yarı mamul hazırlama biriminde konveyör redüktörü olarak günlük ortalama 20 saat çalışmaya devam ediyor.

Konuyla ilgili konuşan Dişsan Redüktör Satış Müdürü Servet Reyhanoğlu, “Dişsan Redüktör kurulduğu ilk günkü vizyonuyla ürün üretmeye devam etmektedir. 53 yılı geride bırakan bir işletme olarak sahada henüz ulaşamadığımız nice bu tarz hikayelerin olduğunu biliyoruz. Dişsan’ı bir dünya markası yapan bu anlayışı, bizden sonraki nesillere de aktararak yolumuza devam edeceğiz” diyor.

Continue Reading

Redüktörler

Ağır sanayide kalitesini kanıtlamış MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler, sektöre hizmet etmeye devam ediyor

Published

on

By

Fazıl Rulmancılık Endüstriyel Ekipman A.Ş. sektörde 40 yılı aşkın tecrübesi ile ağır sanayi sektöründe güç aktarım sistemleri alanında hizmet veriyor. Motox / Motox-N Serisi redüktörlerde Türkiye yetkili bayisi ve çözüm merkezi pozisyonu ile hizmet alanını genişleterek devam eden Fazıl Rulmancılık; en zor çalışma şartlarında, kusursuz performans aranan noktalar için tasarlanmış Motox, Motox-N Serisi redüktörlerde orijinal yeni ürün, orijinal yedek parça temini ile birlikte bakım ve servis taleplerine de cevap veriyor.

MOTOX – MOTOX-N Serisi motorlu redüktörlerin üretim programını 2021 yılının mart ayı itibarıyla devralan STEINLEN ELEKTOMASCHIENBAU GBMH, ürün gamında bir değişiklik yapmadan üretimi sürdürüyor. MOTOX dişli motorlar, birçok olası kullanıma bağlı ortaya çıkan gereksinimleri karşılayabilecek kombinasyon ve çözümler içerir.

MOTOX portföyü, 0,09 ila 200kW güç aralığında dişli motorlar sunar. Tüm çalışma koşulları dikkate alındığında, enerji tasarrufu ve buna bağlı olarak CO2 emisyonlarının azaltılmasına ilişkin AB Yönetmeliği’nin spesifikasyonlarına sürekli olarak uyulur.

Bir MOTOX dişli motor satın alındığında; IEC 60034 uyarınca minimum verimliliklere dayalı ve 640/2009 sayılı AB düzenlemesine uygun olarak, her zaman premium verimlilikte (IE3) enerji tasarruflu bir motor kullanılacağı anlamına gelir. Buna ek olarak tüm 2 kademeli redüktörlü motorlar %96’nın üzerinde bir verimle karakterize edilerek; enerji tasarrufu ve sonuçta işletme maliyetlerini azaltmaya odaklanır. Tüm Motox- Motox-N Serisi redüktörler yüksek dikey yükleri karşılayabilmek için bir üst gövdeye çıkmadan aynı gövdede daha büyük mil çapları ile temin edilebilir.

Bu sayede daha uzun servis ömrü hizmete devam edebilir. Bu seçeneği en geniş alanda MOTOX / MOTOX-N Serisi motorlu redüktörler sunabilir.

https://www.fazilrulman.com.tr/

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et