Connect with us

Rulmanlar

Schaeffler, eksiksiz rulman portföyünü ZKLDF Serisi ile tamamlıyor

Yayın Tarihi:

-

Yüksek hızlı döner tablalar için açısal ölçüm sistemine sahip ZKLDF Serisi rulmanlarını piyasaya süren Schaeffler, kullanıcılarına birçok avantaj sunan yeni serisiyle rulman portföyünü tamamlıyor.

Schaeffler, isteğe bağlı entegre, artımlı açısal ölçüm sistemine sahip ZKLDF Serisi Eksenel Eğik Bilyalı Rulmanları’nı piyasaya sürüyor. ZKLDF tipi rulmanlar; çok yüksek hızlara uygunlukları, düşük kopma torku ve düşük seviyelere uygunluklarıyla tercihen demir dışı metallerin, plastiklerin ve ahşabın işlenmesi için yüksek hızlı takım tezgahlarına yenilikçi bir çözüm sunuyor. Endüstriyel otomasyonda son derece dinamik döner indeksleme tablaları da tercih edilen bir uygulama alanıdır; çünkü döner eksenlerde ZKLDF rulmanların her zaman doğrudan tahriklerle birleştirilebilmesi, açısal bir ölçüm sisteminin entegrasyonunda halihazırda mantıklı bir adımı oluşturur. Schaeffler’in takım tezgahı sektörü için sunduğu diğer tüm açısal ölçüm sistemlerinde olduğu gibi ZKLDFMI rulmanlarında da endüktif AMOSIN® Açısal Ölçüm Sistemi kullanılıyor.

Birçok avantaj barındıran rulmana entegre bir çözüm 

AMOSIN® Açısal Ölçüm Sistemleri, hassas zemine ve mükemmel şekilde doğru çalışan rulman iç bileziğine sabitlenmiştir. Mümkün olan en yüksek ölçüm doğruluğu, ölçüm sisteminin yatak düzleminde konumlandırılmasıyla elde edilir. Ölçüm kafası, doğrudan sabit yatak dış bileziğine vidalanır. Endüktif ölçüm sistemi, özellikle yağlayıcılara ve manyetik alanlara karşı dayanıklıdır. ZKLDF rulmanının maksimum hızı, artımlı ölçüm kafasının yüksek çıkış frekansı sayesinde tam olarak kullanılabilir. Orta kanal, aracı madde geçişlerinde ölçüm sisteminden etkilenmez, bu da tasarım özgürlüğü sağlar. Artımlı sistem, mesafe kodlu referans işaretlerine sahiptir. Bu nedenle, ilk açıldığında kontrol cihazı için referans çalıştırması yapılması gerekse de tarayıcının yalnızca iki referans işareti üzerinden geçmesi gerektiği için bu çalıştırma kısa sürer. Referans çalışması tamamlandığında, mutlak açı konumu belirlenir ve işleme başlayabilir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com