Connect with us

Otomotiv

Schaeffler harekete öncülük ediyor

Yayın Tarihi:

-

Otomotiv ve endüstriyel sektörlerin önde gelen küresel tedarikçisi olarak Schaeffler Grubu, 75 yılı aşkın süredir hareket ve mobilite alanlarında çığır açan icatlar ve gelişmelere öncülük ediyor.

Elektrikli mobilite, CO2 verimli taşıtlar, endüstri 4.0, dijitalleşme ve yenilenebilir enerjiler için yenilikçi teknolojiler, ürünler ve hizmetler ile Schaeffler, hareket ve mobiliteyi daha verimli, akıllı ve sürdürülebilir kılmak için güvenilir bir ortaktır. Schaeffler, aktarma organları ve şasi uygulamaları için yüksek hassasiyetli bileşenler ve sistemlerin yanı sıra çok sayıda endüstriyel uygulama için rulmanlı ve kaymalı yatak çözümleri üretmektedir.

Hareket ve mobilite, küresel zorluklarımızla başa çıkabilmek için kilit faktörlerdir. Başarımız, büyük ölçüde yeniden düşünme ile hareket ve mobilite için öncü çözümler üretme yeteneğimize bağlı olacaktır. Kafes kılavuzlu iğneli rulmanın icadı, Schaeffler’i en başından itibaren hareket ve mobilitenin ön saflarına yerleştirdi. Otomobillerde, makinelerde, rüzgar türbinlerinde ve diğer birçok endüstriyel uygulamada hem döner hem de doğrusal hareket tasarlıyoruz. Teknolojiye ve yeniliğe olan bu tutku her zaman DNA’mızın temel bir unsuru olmuştur ve cesaretimiz, merakımızla birlikte bizi ileriye taşımaya devam eden tam da bu öncü ruhtur. 

Günümüz dünyasında dijitalleşme trendinden kaçış yok. Bu kelime tam anlamıyla her yerde oluyor. Bulut, yapay zeka, nesnelerin interneti ve dijital ikizler gibi son teknoloji bilgi teknolojileri bir dizi potansiyel sunuyor. Gerçek ve dijital dünyaların giderek artan şekilde birleşmesi, tüm katma değer zinciri boyunca Schaeffler ve müşterileri için fırsatlar yaratıyor.

Spesifik dijital çözümlerin uygulanmasında iki temel yaklaşım arasında bir ayrım yapıyoruz. İlk yaklaşım, Schaeffler bünyesinde ve iş ortaklarımızla etkileşim halinde katma değer zincirinin optimizasyonudur. İkinci olarak, dijital çözümlerle ek satış potansiyelinden yararlanıyoruz. Yeni dijital konseptlere dayanarak, mevcut iş modellerimizin katma değerini sağlıyor ve yeni pazarlara erişim için bir temel oluşturuyoruz.

Schaeffler Grubu, 2021’de yaklaşık 13,9 milyar Euro’luk satış gerçekleştirdi. Yaklaşık 83.000 çalışanı ile Schaeffler, dünyanın en büyük aile şirketlerinden biri ve 50’den fazla ülkede yaklaşık 200 lokasyonu ile küresel üretim merkezleri, araştırma ve geliştirme tesisleri ve satış şirketleri ağına sahiptir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com