Connect with us

Frenler ve Kavramalar

Mayr, dünyanın hareket güvenliğini sağlıyor

Yayın Tarihi:

-

Emniyetten hiçbir zaman ödün vermeden, endüstride çalışan binlerce farklı ekipmanın hareket güvenliğini sağlayacak benzersiz ürün ve teknolojik çözümler sunan mayr®, tüm bu ekipmanları kullanan müşterilerinin özel ihtiyaçlarına yönelik, spesiyal ve ekonomik ürünler geliştiriyor. Dünya genelinde sayısız tanınmış makine üreticisi, Mayr güç aktarımın kapsamlı çözümlerine güveniyor.

Mayr’in çözümleri arasında; emniyet frenleri, tork limitleyiciler, şaft kaplinleri ve kavramalar ürün grupları yer alıyor.

Elektrik motoruyla tahrik edilen herhangi bir uygulama ele alındığında mayr®:

• Şaftlar arasına kaplinleri ile eksen kaçıklıklarını sönümler ve güç aktarımın düzgün iletilmesini sağlar.

• Motor arkasına veya uygulamada herhangi bir noktada ihtiyaç var ise kullanılan elektromanyetik fren veya farklı mekanik frenleri ile acil duruş ve yükü tutma gibi ihtiyaçları en yüksek emniyet standartlarıyla sağlar.

  Elektromanyetik frenlerinde kullandığı özel elektriksel diyot veya siviçler ile frenme operasyonlarını izleyebilir, gereğinde bakım için veri toplayabilir.

• Uygulamada hareketi kontrollü olarak iletmek için elektromanyetik kavramalar ile harekete istenildiği gibi güvenlikten ödün vermeden yön verebilir.

• Uygulamada sıkışıma veya yüksek torka bağlı hasarlar veya istemeyen duruşlar yaşanıyorsa tork limitör çözümleri ile bu istenmeyen yüksek torkları limitleyerek, uygulamanın güvenle çalışmasını sağlar.

Mayr’in makine güvenliğine büyük katkı sağlayan çözümlerinin temel taşı olan ürünlerinden bazıları:

Fren grubu: ROBA-stop®-M, ROBA®-servostop®, ROBA®-topstop®, ROBA®-linearstop

Tork limitör grubu: EAS®-compact, ROBA®-sliphub, EAS®-dutytorque, EAS®-HT, EAS®-smartic®

Kaplin grubu: ROBA® -ES, smartflex®, ROBA®-DS

Kavrama grubu: ROBATIC®, ROBA® -takt

Tüm bu benzersiz ürünleri sayesinde endüstriyel binlerce makinenin emniyetli ve yüksek verimlilik ile çalışmasına katkı sağlayan mayr®, böylece dünyanın hareket güvenliğini sağlıyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com