Connect with us

Elektrik Motorları

Elektrik motorlarının yerli üretim üssü AEMOT

Yayın Tarihi:

-

40 yıla dayanan tecrübesiyle 63 tip gövdeden 450 tip gövde büyüklüğüne kadar, 0.12 kW – 1900 kW güç değerleri arasında 2-4-6-8-12 kutuplu AC trifaze elektrik motorlarının yanı sıra, senkron reluktans motor, hydro ve rüzgar generatörlerinin büyük güçte üretimini gerçekleştiren AEMOT, enerji üretiminden makine imalatına, gıda sektöründen tekstile, madencilikten kimyaya, denizcilikten tarıma birçok sektöre güç katıyor.

1983 yılında üretime başlayan ve 40 yıla dayanan tecrübesiyle Türkiye’nin en önemli elektrik motoru imalatçılarından biri olan AEMOT, Aksaray’da yer alan 45.000 metrekarelik kapalı fabrikasında geniş bir yelpazede elektrik motoru üretimi gerçekleştiriyor. Geniş ürün yelpazesine sahip standart ürün tiplerinin yanı sıra, müşteri talepleri doğrultusunda mekanik ve elektriksel ölçüleri farklı olabilen özel nitelikli elektrik motorları da üreten AEMOT; enerji üretiminden makine imalatına, gıda sektöründen tekstile, madencilikten kimyaya, denizcilikten tarıma kadar pek çok uygulama alanında harekete ihtiyaç duyan tüm sanayi ürünlerine güç katıyor. Altuntaş Grup’un bünyesinde AEMOT Motorları markası ile tam kapasite üretim faaliyetlerini sürdüren firma; yurt içindeki yetkili bayileri aracılığıyla birçok noktaya ulaşırken, yurt dışında ise ağırlıklı olarak Almanya, Avusturya, Hollanda, İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerine önemli ölçüde ihracat gerçekleştiriyor.

Yenilenebilir Enerji Sektörünün ihtiyaçlarına özel seri

Tecrübesi, finansal ve teknolojik altyapısı ve teknik kadrosu ile uluslararası normlarda faaliyetlerini sürdüren AEMOT, generator serisi ile yenilenebilir enerji sektörünün artan talebine özel bir çözüm sunuyor. Yenilenebilir enerji sektörüne özel bir şekilde tasarlanan bu seri, sektör tarafından talep edilen uygulamalara ve koşullara hitap etmek için eksiksiz ve tüm ihtiyaçları karşılayabilecek özelliklerde tasarım ve üretim içeriyor. AEMOT; yüksek güvenilirlik, yüksek verimlilik ve yüksek performans hedefiyle Ar-Ge çalışmalarına devam ediyor.

Elektrikli araç üreticilerine özel ve ulaşılabilir çözümler

AEMOT yaptığı yatırımlar ile elektrikli araç üreticileri için özel PM motorlarının tasarım, protype ve seri üretim süreçlerini yönetiyor. Türkiye’den yurt dışına teknoloji ihracatı gerçekleştiren firma, bu alanda Avrupa’nın üretim merkezi olmayı hedefliyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com