Connect with us

Nedir?

Sonsuz vidali redüktör nedir?

Yayın Tarihi:

-

Sonsuz vidalı redüktörler, sonsuz vida ve bronz dişlilerin yataklı rulmanlar üzerinde, dişlilerin birbirine dikey olarak sürtünmesi sayesinde 11 ayrı tahvil oranıyla güç aktarımı sağlayan redüktörlerdir. Sonsuz vida ve tek kademeli sonsuz vida çark dişlisinden meydana gelir.

Sonsuz vidalı redüktörler günlük yaşamda da kullanılan bir redüktör tipidir. Otomatik kapı sistemleri ve oyun makineleri gibi sistemlerin yanı sıra sanayi tipi vinçler, tekstil makineleri ve otomatik karıştırıcı kazanlarında da bu tür redüktörlere gereksinim duyulmaktadır. 

Redüktörler, yapıları itibariyle 90 derece olması gereken çalışma ortamlarında sık sık tercih edilmektedir. Dişli yapısının dikey sürtünmesinden dolayı oluşan verimsizliği en alt seviyelere indirmek için sonsuz vida çelikten çark dişli bronz malzemeden üretilebilirler. Yüksek kalitede sentetik bulunduran ürünler, her yönde bağlantıları yapılabilip çıkış flanşlı ve tork kollu olarak da çalıştırılacakları ortama montaj edilebilmektedir.

Bu redüktörler sessiz, titreşimsiz, çok yüksek hızlarda ve çok büyük indirgeme oranlarında çalışabilme özelliğine sahiptir. Bu redüktör tipinin en yüksek avantajlarından biri adım açısı 50’den az ise bu dişlilerin kendinden kilitleme özelliği sayesinde çalışabilmelidir. Yani dönme hareketi sonsuz vidanın üzerinden aktarılmayıp dişli üzerinden aktarıldığı takdirde vida geriye doğru dönmez. Bu sayede bazı uygulamalardan fren kullanma durumu ile karşı karşıya kalınmaz.

Düşük güç gerektiren uygulamalar olan sonsuz vidalı redüktörler 5 farklı gövde büyüklüğünde de üretilebilmektedir. Hafifliği ve korozyon dayanımı ile dikkat çeken ürünler aynı zamanda gıda sektörü gibi nem içeren ortamlarda da kusursuz bir kullanım imkanı sunar.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com