Connect with us

Redüktörler

STÖBER, Yeni Nesil Planet Redüktörlerini geliştirdi

Yayın Tarihi:

-

STÖBER, kendi güç aralığında, kombinasyon ve seçenek çeşitliliğinde piyasada bulunan en kompakt yeni nesil planet dişli redüktörleri sunuyor. Dahası, yine piyasada bulunan herhangi bir servo motoru doğrudan bağlayabilirsiniz. Bu uyumluluk STÖBER’in tüm uygulamalar için doğru tahrik çözümü oluşturmasını sağlıyor. Önceki jenerasyonun aksine, “Electronic Nameplate” sayesinde STÖBER’in yeni planet redüktörlü motorlarının devreye alınması daha kolay hale gelmiştir.

STÖBER, çok yönlülüğü ile piyasada bulabileceğiniz en kompakt yapıda üçüncü nesil servo redüktörlü motorları geliştirmiştir. Bunu başarmak için yeni nesil redüktörlerin boyutları önemli ölçüde azaltılmıştır. EZ Serisi STÖBER servo motorlar ve enkodersiz yeni Lean Motorlar bu redüktörlere herhangi bir motor adaptörü veya motor bağlantı kaplini kullanılmadan doğrudan takılabilirler. 

Bu kompaktlık sayesinde kullanıcılar daha küçük bir kurulum alanı, daha düşük ağırlık, daha fazla tork ve sonuçta %65’e varan bir güç yoğunluğundan faydalanır. Kütle atalet momenti daha düşüktür. Çünkü motor adaptörüne artık ihtiyaç duyulmaz. Bu da sürücünün tam dinamiğinin kullanılmasına izin verir. Özellikle kısa cycle sürelerinde küçük ve orta boyutlarda fark edilir. Bu, kullanıcılar için gerçek bir avantajdır.

Yeni nesil redüktörler ayrıca düşük dişli boşluğu (backlash) kararlılığına ve sağlamlığına sahiptir. Mükemmel dişli ve gövde kalitesi ile en yüksek çalışma doğruluğuna ve hassaslığına aynı zamanda da yüksek hızlanma torklarına ulaşılması sağlanmış olur. Bu sayede kullanıcılar, %60 oranında artan hızlanma torklarından, %45’lik bir hız artışından ve %50’ye kadar arttırılmış burkulma sertliğinden faydalanmış olurlar.

Motor bağlantısından rulmana kadar esneklik

Yeni nesil planet redüktörlerin en etkileyici özelliği muazzam çeşitliliğidir. Bu, şu anlama gelmektedir; STÖBER yeni nesil redüktörleri kendi motorlarıyla doğrudan bağlayabileceğiniz gibi farklı motor flanşı /adaptörü seçenekleriyle de diğer marka (3rd party) motorlar ile de bağlayabilirsiniz. Tahrik uzmanı marka bu amaç doğrultusunda eşsiz bir ara yüz teknolojisi sunmaktadır. STÖBER motor adaptörleri değişik kaplin çeşitliliğinin yanı sıra frenli motor adaptörü seçeneği olan ServoStop kaplin yapısına da sahiptir. Bu tip adaptörler standart ya da dişli boşluğu azaltılmış redüktörlerle birlikte sunulabilirler. Özellikle STÖBER motor adaptörlerinin ekstra geniş tip motor flanşlı tasarımı, büyük motor kullanımlarında en kompakt yapıyı sunmaktadır.

Uygulamaya bağlı olarak başka bir rekabet avantajı da uygun rulman tipinin seçilebilir olmasıdır. 

Bu muazzam seçenek çeşitliliği sayesinde mühendisler, tasarım aşamalarında tüm uygulamalarına doğru tahrik çözümünü oluşturabilirler. Verimliliği optimize etmek için daha küçük motor mu gerekli? Daha küçük bir sürücü bu işi halledebilir… Bu da daha düşük maliyet demektir.

Eklenen “Electronic Nameplate” sayesinde daha kolay devreye alma

Yeni neslin bir diğer özelliği ise elektronik isim plakası olarak Türkçeleştirebileceğimiz “Electronic Nameplate” uygulamasıdır. STÖBER’in motorlarıyla kombinlenmiş redüktörlerin mekanik verisi de tıpkı elektronik motor verileri gibi ilgili sürücüsüne otomatik olarak “tak ve çalıştır” şekliyle transfer edilebilmektedir. Sonuç olarak, redüktörlü motorlar benzersiz bir şekilde sisteme tanımlanmış olur. Bu, sistem yapılandırmasını önemli ölçüde kısaltarak fazladan efor ve hataya açık parametre kullanımının önüne geçilmesini sağlamaktadır.

STÖBER bu ürün gamını ilk kez olarak Almanya’nın Nürnberg şehrinde Kasım sonunda düzenlenecek olan SPS IPC fuarında (Hall: 3A, Stant: 451) görücüye çıkartacaktır. Dünyada 2, 3 ve 4 gövde boyutundaki ürün satışı 1 Ekim 2019’da başlamış olup, 5 ve 7 gövde boyutuna sahip ürünler ise 1 Mart 2020 tarihinden itibaren satışa sunulacaktır.

 

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com