Connect with us

Sektör Haberleri

STUDER CSO’su Sandro Bottazzo: “Mobiliteye artan talep, ek fırsatlar getiriyor”

Yayın Tarihi:

-

Taşlama teknolojilerinin küresel öncülerinden Studer, Basın Konferansı 2022 etkinliğini çevrim içi olarak gerçekleştirdi. Pandemiye rağmen üretimde ve piyasada kayba uğramadan, yenilikçi ürünleri ve metotlarıyla sektöre lokomotif olmayı sürdüren STUDER’in CSO’su Sandro Bottazzo, sektörün geleceğine dair açıklamalarda bulundu.

Kombine tahrik teknolojileri ve e-mobilite, çok sayıda hassas zemin bileşeni gerektiriyor. Yüksek kaliteli taşlama teknolojisi üreticisi Fritz Studer AG, verimli işleme konseptleri ve yüksek kaliteli taşlama makineleriyle bu gereksinimi karşılamada ideal bir donanıma sahip. STUDER uzmanları, mobilite değişikliğinin talaşlı imalat sektöründe korkulduğu gibi üretimde keskin düşüşe neden olmayacağını düşünüyor.

Konferansta konuşan STUDER CSO’su Sandro Bottazzo, üretilecek bileşen yelpazelerine, dünya çapında binek otomobillerde beklenen satış miktarlarına ve ilgili tahrik teknolojilerinin paylarına değindi. Sandro Bottazzo, “Çeşitli analizlere dayanarak, yanmalı motorun uzun yıllar boyunca ve dünyanın birçok bölgesinde önemli bir rol oynamaya devam edeceğini varsayıyoruz. Bireysel mobiliteye yönelik genel talep, dünya çapında artmaya devam ediyor ve bu da ilgili fırsatları sunuyor” açıklamasında bulundu.

“Pazardaki çeşitlilik istikrar sağlar”

Gelecek yıllarda çok çeşitli tahrik teknolojilerinin birlikte var olacağına vurgu yapan Bottazzo, “Tamamen pille çalışan elektrikli motorların yanında, egzoz gazı kendinden temizlemeli dizel motorlar, hidrojen motorları, hibrit motor teknolojisi (yanmalı ve elektrik motorunun bir kombinasyonu) ve yakıt hücrelerinin kullanıldığı elektrikli sürücüler, otomobillere ve kamyonlara güç sağlamak için kullanılmaya devam edecek” dedi. Mümkün olan yerlerde daha fazla tahrik teknolojisinin ekleneceğini belirten Sandro Bottazzo, “Üretim şirketleri için bu, aktarma organları için hala hassas bileşenlere yönelik büyük bir talep olduğu anlamına geliyor. Buna miller, akslar, burçlar, dişli çarklar ve kompresör çarkları, eksantrik milleri ve krank milleri de dahil. Ayrıca şu anda geliştirilmekte olan otonom araçlar da daha büyük ölçeklerde üretilecekler. Bunlar için otomotiv endüstrisi ayrıca geniş serilerde çok çeşitli farklı hassas bileşenlere ihtiyaç duyuyor” ifadelerini kullandı.

Karmaşık sistemlere talep artırıyor

Verimli tahrik teknolojileri genellikle çok karmaşık sistemler gerektiriyor. Bu karmaşa özellikle rejeneratif frenleme sırasında elektrik enerjisini geri kazanan hibrit ve elektrikli tahrikler için geçerli. Bu aynı zamanda işleme için artan sayıda çok karmaşık bileşenlerin üretilmesi anlamına geliyor. Bunun ek fırsatlar sunduğunu ve ürünlerini buna göre daha da geliştirmek için piyasayı dikkatle izlemeye devam edeceklerini dile getiren STUDER CSO’su Sandro Bottazzo, şöyle devam etti: “Bu, Yenilikçi taşlama teknolojisi için zaten iyi bilinen uygulamalar arasında; CVT bileşenleri (esas olarak hibrit tahriklerde kullanılır), elektrik motorlar, rotor ve dişli milleri, turboşarj milleri, yakıt hücresi kompresör milleri, hidrojen motoru milleri ve valfleri, vidalı miller bulunuyor. Elektrikli direksiyon sistemleri ve elektrik motorları için muhafazaların uygun maliyetli işlenmesi için çeşitli hassas aletlere uygunluk arz ediyor. İkincisinde önemli bir büyüme olması yüksek bir olasılığa sahip.”

buy kamagra 100mg

Advertisement
 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com