Connect with us

Dişli Üretim Servisleri

Studer, piyasa payını 2019’da yine artırdı

Yayın Tarihi:

-

FRITZ STUDER AG, “Motion Meeting” adını verdiği basın etkinliğini İsviçre’nin Thun kentinde gerçekleştiriyor

Rekorla geçen 2018 yılının ardından, Fritz Studer AG için 2019 da çok başarılı geçti. Tarihindeki en iyi üçüncü yıllık devirle birlikte, zorlu piyasa koşullarına rağmen, silindirik taşlama makinası üreticisi firma piyasa payını bir kez daha artırdı. Başarısı da % 40 gibi büyük bir oranı bulan yeni müşterilerden kaynaklanıyor.

Tüm Dünya’dan 60’ı aşkın gazeteci bir kez daha “Motion Meeting” için, “”The Art of Grinding” (Taşlama Sanatı) mottosuyla Bernese Oberland’ın yolunu tuttu. Firma, önde gelen silindirik taşlama makinası üreticisi olmasını sağlayan faktörlerden bazılarını sundu. Fritz Studer AG CEO’su Jens Bleher, “Bunu iddia edebilmek için, ilk bakışta imkansız görüneni başarmak üzere, nihai farkı yaratan güç algılanabilir detaylara odaklanmamızı ve kısıtlamaların üstesinden gelmemizi gerektiriyor”, şeklinde durumu ifade etti. “Bu gibi zamanlarda proseslerimizin ve ürünlerimizin verimliliği ve kalitesi özel odak noktasıdır”, dedi.

Jens Bleher, CEO of Fritz Studer AG

İç çap silindirik taşlama makinalarının sembolleri S121, S141 ve S151rekor miktarda sipariş aldı. Bleher, “Yeni universal makinaların piyasaya sürülmesi gücün ve pırıltının göstergesidir”, açıklamasını yaptı.

Firma CSO’su Sandro Bottazzo, “Firmanın tarihindeki üçüncü en iyi yılla birlikte piyasa paylarımızı daha da artırdık”, ifadesini kullandı. “Özellikle Asya bölgesinde, 2018 düzeylerindeki kadar yüksek sayıda sipariş almayı sürdürdük”.

Sandro Bottazzo, CSO of Fritz Studer AG

Müşteri memnuniyeti

2019 yılında müşteri menuniyeti de gelişti; 2018 ve 2019’da başlanan organizasyonel değişimler başarıyla tamamlandı. Fritz Studer AG , ayrıca servis teknisyenlerinin sayısını da artırdı. Botazzo, “Özellikle İtalya ve Fransa’da geçen yıl yeni, servis teknisyenleri istihdam ettik, bu da bize saha desteğinde daha çabuk ve daha güçlü müdahele imkanı tanıdı”, dedi.

2019, STUDER’in sistem bölümü içinde heyecanlı geçti. Yeni projelere başlandı, bunlar geliştirildi ve tamamlandı. Örneğin, STUDER WireDress® sayesinde, medikal sektördeki bir uygulamanın döngü süresi toplamda % 70 oranında azaltıldı. Biel’de büyük spektrometrelerde kullanılmak üzere seramik bileşenlere dayanan, yüksek hassasiyetin sağlandığı birkaç taşlama deneyi gerçekleştirildi.”

Fritz Studer AG CTO’su Daniel Huber, “Birkaç ay içinde STUDER’den yeni bir ürün bekleyebilirsiniz” sözünü verdi.

Daniel Huber, CTO of Fritz Studer AG

Dijitalleşme

Grubun geniş kapsamlı dijital projelerinin çerçevesinde geliştirien dijitalleşme stratejisinde dört ilke temel alınıyor: “Bağlanılabilirlik, Kulanılabilirlik, Görüntüleme ve Verimlilik”. Huber, “UNITED GRINDING Digital SolutionsTM’nin olmazsa olmazlarıdır”, dedi.

Fritz Studer AG COO’su Stephan Stoll, “Dijitalleşme, üretimde de yolunu buluyor. Kendi makinalarımızın kullanıcısı olarak biz de iç müşteriyiz, bu da demek oluyor ki, ürün geliştirmeleri için pratik testleri ve önerileri müşteri gözüyle yaparak geliştiricilerimizi destekliyoruz”, açıklamasını yaptı.

Yatırımlar

Yatırımlara gelindiğinde, 2019 yılında Steffisburg konumunda, UNITED GRINDING Grubu’nun İsviçre’yi mesken edinme taahüdüne vurgu niteliğinde önemli yatırınlar yapıldı. Firmanın kübik imalatının modernizasyonu için büyük bir proje geçen yıl başarıyla tamamlandı. Stephan Stoll, “Teknik açıdan harmonik taşlama merkezleri, temel bileşenlerimizin otomatize, yüksek hassasiyette üretimine imkan tanıyor” açıklamasını yaptı.

Stephan Stoll, COO of Fritz Studer AG

Bileşen imalatına bir diğer yatırım da bu yıl yapıldı ve tamamlandı. Bu da taşlama makinalarımızın işleyişi ve hassasiyeti bakımından temel bileşen olan pinyon şaftlarının baştan sona üretimini ilgilendiriyor.

Yenilikler ve Akıllı Fabrika

Bileşen imalatında alet yönetiminde de yeniliğe gidildi. Bir takımın tüm yaşam döngüsü şimdi dijital olarak kontrol edilebiliyor ve izlenebiliyor. Takım bileşenlerinin her birinin, çip ya da akıllı kod şeklinde dijital bir işareti var ve herhangi bir prosese, siparişe ya da makinaya tahsis edilebiliyor. Kontrol kabini tasarımı ve montajı prosesi de dijital destekle optimize edilebiliyor. Dijital takımların kullanımıyla, elektrik mühendisliğinden kontrol kabinine tüm süreç etkin ve kısmen otomatize biçimde yürütülebiliyor.

Etkinlikten bir kesiti aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com