Connect with us

Dişliler

Hexagon’dan yenilikçi parça programı QUINDOS

Yayın Tarihi:

-

QUINDOS hızlı ve basit dişli ölçüm imkânı sunar. QUINDOS’un sunduğu opsiyonlar ile, Koordinat Ölçüm Cihazınız (CMM) tam bir dişli ölçüm cihazına dönüşür. Yapmanız gereken tek şey bazı özel parametreleri tanımlamak. Tüm ölçüm yolları otomatik olarak QUINDOS tarafından oluşturulur. Geleneksel dişli ölçüm cihazlarından farklı olarak döner table kullanılabilir ancak bir zorunluluk değildir. Bu tek seferde daha fazla dişlinin aynı anda ölçümüne imkan sağlar.

Düz dişli

İç veya dış.düz veya helis, silindirik dişliler, CMM ile ölçülebilmesini sağlayan opsiyondur. DIN, ISO, JIS, AGMA, ANSI, CNOMO veya CAT standartlarına uygun ölçüm yapma imkanı sağlar.

Bilinmeyen dişli

İç veya dış, düz veya helis, silindirik dişlilerin veya kısmi dişlilerin bilinmeyen parametrelerini elde etmenize olanak sağlar. Modül, açı ve helis açısı, profil kaydırma gibi standart parametreler hesaplanabilir.

Düz konik dişli

Düz konik dişlilere ait helis, profil, adım, diş kalınlığı gibi parametrelerin DIN3965-1,2’ye göre ölçülemesini ve raporlanmasını sağlar.

Ayna mahruti dişliler

Ayna mahruti dişli takımlarının, AGMA 390.03a, ANSI/AGMA 2009-A98 ve DIN 3965-1,2 standartlarına göre ölçülmesini ve raporlanmasını sağlar. Yüzey topografyası, adım ve diş kalınlığı gibi parametreler sorgulanabilir. Sahip olduğu arayüz sayesinde Gleason, KIMOS ve DMG ile veri alışverişinde bulunabilir.

Quindos ve Hexagon Absolute Ölçüm Kolu

Quindos ve Hexagon Absolute ölçüm kolu kombinasyonu sayesinde türbin dişlisi gibi büyük silindirik dişlilerin bulundukları yerde ölçülebilmesine imkan sağlar.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com