Connect with us

Etkinlikler

Studer’in geleneksel toplantısı Motion Meeting İsviçre’de gerçekleştirildi

Yayın Tarihi:

-

Studer’in geleneksek Motion Meeting etkinliği 1 ve 2 Şubat’ta İsviçre’de gerçekleştirildi. Dünyanın dört bir yanından şirket temsilcileri, çalışanları ve basın mensuplarını bir araya getiren etkinlik oldukça neşeli ve sıcak bir ortamda geçti.

Studer, Schaudt ve Mikrosa markalarını bünyesinde barındıran United Grinding Group’un Türkiye temsilcisi Form Makina’nın da çalışanlarıyla katıldığı etkinliğe Güç Aktarım ve Hareket Kontrol Dergisi ekibi de Form Makina’nın davetlisi olarak katıldı.

1 Şubat akşamı İsviçre’nin Bern kantonuna bağlı bir şehir olan Thun’da akşam yemeğinde bir araya gelen Motion Meeting 2018 katılımcıları, hem şehrin önemli ihraç kaynaklarından olan havyar hakkında bilgiler aldılar hem de keyifli bir akşam yemeği yediler. Daha sonra düzenlenen oyun de keyifli anlar yaşanmasına sebep olurken, oyunun galibi Hindistan’dan katılan konuklar oldu.

2 Şubat günü sabah saatlerinde ise Studer’in Thun’daki merkez binasında bir basın konferansı düzenlendi.

Studer, Schaudt ve Mikrosa’nın CEO’su Jens Bleher konferansta bir konuşma yaptı ve “2017’de hedefleri açıkça aşmayı başardık” açıklamasında bulundu. Yıl boyunca başarılı bir grafik izlendiğini belirten Bleher, Studer’in Haziran gibi erken bir tarihte planlanandan daha fazla sipariş aldığını vurguladı. Batı Avrupa’nın, Studer’in en geniş satış pazarı olmaya devam ettiğini belirten Bleher, Kuzey Amerika’da da mevcut konumlarını devam ettirdiklerini belirtti. 2017 yılında Çin’de pazarın hızlı gelişiminden dolayı en büyük sıçramayı yaptıklarını belirten Studer CEO’su, Asya’nın geri kalanında ise gelişmenin kısıtlı kaldığını belirtti.

Schaudt Mikrosa adına ise pek de başarılı geçmeyen 2016 yılından sonra keskin bir yükseliş yaşandığını belirten Bleher, özellikle otomotiv sektöründe talep artışı kaydedildiğini vurguladı.

Satış sonrası hizmetler

Jens Bleher’in ardından söz alan Studer Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Başkanı Sandro Bottazzo, satış sonrası hizmetlerdeki güçlü pozisyonlarını vurguladı.

Dünya genelinde Satış Sonrası Hizmetler bölümünde 200’den fazla çalışanla bölümün daha da güçlendirildiğini ve genişletildiğini belirten Sandro Bottazzo, “Çalışanlarımızın eğitimine büyük miktarda yatırım yaptık. Servis teknisyenlerimiz için bir gelişim ve kariyer yol haritası geliştirdik” açıklamasını yaptı. Botazzo, kounuşmasında iki hizmeti özellikle vurguladı: Sistem bakımı ve revizyon departmanı. Makineye özel olarak uyarlanmış bakım sözleşmeleriyle Studer’in yılda 1.500’den fazla müşterinin kullandığı bir hizmeti olduğunu belirten Sandro Bottazzo, revizyon ve yeniden inşa departmanında 20’den fazla çalışanla, yılda 500 hattı ve 30’u aşkın makineyi elden geçirdiklerini belirtti.

Daha sonra söz alan Studer Şirket Uygulama Yöneticisi Stephan Stoll, “İyi olmak, daha iyi hale gelmenin en kötü düşmanıdır” diyerek söze başladı ve bunu önlemek için 2018 yılına yönelik olarak üç öncelik belirlediklerini söyledi: “Sağlam bir temel, en yüksek hassasiyet ve referans verimlilik.”

Son olarak söz alan Studer Sorumlu Teknik Başkanı Daniel Huber de “İsviçre’de petrol ve altın yok ama dünyadaki en hassas taşlama makinelerine sahibiz” açıklamasını yaptı.

Bunun ardından Studer’in her yıl verdiği araştırma ödülü “Fritz Studer ödülü” için bir tören düzenlendi. Avrupa üniversiteleri ve teknik kolejlerden mezun öğrencilere yönelik bir ödül olan ve takım tezgâhları endüstrisi alanında yaratıcı fikirleri ve çözümleri teşvik etmek amacıyla verilen “Fritz Studer ödülü”nü bu yıl, “Elastik taşlama diskleri ile dişlilerin hassas taşlanması” konusundaki çalışmasıyla IWT Bremen Leibniz Malzeme-Odaklı Teknolojiler Enstitüsü’nden Dr.-Müh. André Wagner kazandı. Wagner plaketini ve kazandığı para ödülüne dair sembolik çeki Studer CEO’su Jens Bleher’in elinden aldı.

Etkinlik, Thun Gölü manzaralı bir restoranda yenen öğle yemeğiyle son buldu.

Motion Meeting 2018 Sürpriz Gece

Aynı günün akşamı ise Motion Meeting 2018 Sürpriz Gece etkinliği düzenlendi. Bern şehir merkezinde düzenlenen etkinlik, bu yılın teması olan “futbol” kapsamında eğlenceli oyunlara sahne oldu. Katılımcıların rastgele takımlara ayrıldığı ve oyunlar oynadığı gecede Avrupa’nın ve dünyanın dört bir yanından stadyum kültürüne dair yiyecek ve içecekler de katılımcılara sunuldu.

Keyifli geçen organizasyonla ilgili Studer Bölge Satış Müdürü Atilla Aydın’ın görüşlerini aldık. İlk olarak Motion Meeting 2018’i değerlendirmesini rica ettiğimiz Atilla Bey, şunları belirtti:

“Motion Meeting çok uzun süredir gerçekleştirdiğimiz bir etkinlik, Ocak ayının son günlerinde tüm dünyadaki temsilcilerimizi bir araya getirip hem tüm yeniliklerimizi onlarla paylaşıyor hem de bir önceki yılın muhasebesini yapıyoruz. Hedefine ulaşan temsilcilerimiz podyumda alkışlanıp hediyelerini alırken hem stres atıyor hem de içinde bulunduğumuz yılın hedeflerine ulaşmak için motive oluyorlar. Kısacası tam bir motivasyon toplantısı. Katılımcıları sıkmadan yeni yıl için motive edip, yeni teknolojiler hakkında bilgilendiriyoruz. Bu yılki etkinliğimiz de çok başarılı ve keyifli geçti. Umarım bu yılki hedeflerimize ulaşmakta bizlere faydası olur.”

Atilla Bey, “Studer, yeni ürünlerle portföyünü genişleteceği bir döneme giriyor, yeni dönem için neler söylemek istersiniz” sorumuza ise şu yanıtı verdi:

“2018 Motion Meeting’de temsilcilerimize yeni ürünlerimiz hakkında detaylı bilgilendirme ve sunumlar yapıldı ancak yeni ürünlerimizin lansmanı yapılmadı, yeni ürünlerimizin lansmanı için 14-17 Mart tarihleri arasında yapılacak olan Grindtec Fuarı bekleniyor. Bu fuarda büyük bir şov yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Yeni ürünlerimiz çok farklı kombinasyonlar içerdiğinden büyük bir boşluğu dolduracağına inanıyorum. ”

Son olarak, Türkiye pazarı açısından geçmiş ve gelecek dönemi değerlendirmesini istediğimiz Atilla Aydın, “Türkiye pazarı çok ilginç ve anlaşılması güç bir pazar. Hakikaten tuhaf olayların olduğu, hiçbir işletmecinin, işyeri sahibinin kendisini güvende hissetmediği ama buna rağmen mücadeleden de vazgeçmediği bir pazar. Düşünün, her an bir kriz çıkabilir, kriz çıkarmakta üstümüze yok, sürekli kavga ve asla barışçıl söylemlerin olmadığı bir siyaset ortamı ve biz bu ortamda dünyanın en teknolojik ve hassas taşlama tezgâhını satmaya çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com