Connect with us

Etkinlikler

Sürdürülebilir ve enerji verimli bir gelecek için Bölgesel Enerji Sistemleri Konferansı

Yayın Tarihi:

-

Danimarka İstanbul Başkonsolosluğu ve Danimarka Bölgesel Isıtma Derneği’nin ortak organizasyonu olan “Sürdürülebilir ve Enerji Verimli bir Gelecek için Bölgesel Enerji Sistemleri Konferansı ve İkili Görüşmeleri”, 29 Kasım Çarşamba günü Swissotel’de gerçekleşecek. Konferans, bölgesel enerji sistemleri ve enerji verimliliği alanında öncü Danimarkalı ve Türk uzmanları ve firmaları bir araya getirecek.

 

Danimarka Enerji, Binalar ve İklim Bakanlığı,TC Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Jeotermal Kaynaklı BelediyelerBirliği (JKBB), DEİK, TÜRKOTED tarafından desteklenen konferansta katılımcılar,ikili görüşmeler ve yuvarlak masa toplantıları aracılığıyla, Türkiye bölgeselenerji sektöründeki gelişmeleri ve fırsatları yakından öğrenme şansıbulacaklar.

 

Dünyanın en büyük pompa üreticilerindenGrundfos’un CEO’su Mads Nipper, Danimarka Bölgesel Isıtma Derneği’nden LarsHummelmose, Danimarka Enerji Ajansı’ndan Ole Odgaard, TürkiyeKojenerasyon ve Temiz Enerji Teknolojileri Derneği Başkanı Yavuz Aydın, TC Enerji ve Tabi KaynaklarBakanlığı ve Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği’nden üst düzeykonuşmacılarının katılacağı konferansta sektörle ilgili önemli bilgiler edinilip,yeni teknolojilerden ilham alınabilecek.

 

Bölgesel Enerji ve Yenilenebilir Enerjifinansmanı konusunda bilgi vermek üzere Danimarka Exim Bankası, İller Bankasıve EBRD Türkiye’den uzmanlar bir toplantı gerçekleştirecek.

 

İkili görüşmelere ve Yuvarlak Masa Toplantılarına Katılma ve UzmanFirmalarla birebir Görüşme Fırsatı

 

Aşağıdaki firmaların yöneticileri konferanstaikili görüşmeler ve temalı yuvarlak masa toplantıları aracılığıylailgili Türk firmalarla bir araya gelecek.

 

Biyokütle, enerji santralleri ve kombine ısı ve enerji santrallerialanında uzman Aalborg Energie Technik,dünyanın en büyük güneş termal tesisi proje geliştiricisi Arcon-Sunmark,inşaat ve bölgesel ısıtma sektörlerinde akıllı akış çözümleri ve vanalarkonusunda aktif Broen, enerji ve iklim endüstrilerinde özel ve kamuşirketleri için çeşitli eğitimler veren  Danimarka Enerji ve İklimAkademisi, enerji  maliyetlerinden tasarruf etmek ve CO2 emisyonlarınıazaltmak için enerji tasarruflu çözümlere odaklanan uluslararası lider firma Danfoss,gelişmiş pompa çözümlerinde ve su teknolojisinde trend belirleyici dünya lideriGrundfos, ön-izole boru sistemi teknolojisi firması Logstor, akıllıenerji ve su ölçme çözümleri sunan dünyanın lider tedarikçilerden Kamstrup.

Danimarka ve Türkiyearasında ortak işbirliği potansiyeli

 

Dünyanın ilk bölgesel ısıtma tesisini 1903yılında kurmuş Danimarka’nın yüzde 70’i bugün bölgesel ısıtma ile ısıtılıyor.Danimarka’daki bölgesel ısıtma tesisleri kaynak olarak geleneksel yakıtlarınyanı sıra yenilebilir enerji kaynaklarından biyokütle ve güneş enerjisindenyararlanıyor. Türkiye de jeotermal kaynak zenginliği, yenilenebilir enerjikaynakları, son teknolojilerin kullanıldığı büyük inşaat projeleri ve atıkısılarından yararlanabilecek termik santralleri ile bölgesel enerji sistemleriiçin büyük fırsatlar sunuyor. Bu bağlamda iki ülke arasındaki iş birliğini,bilgi ve tecrübe paylaşımını arttırmayı amaçlayan iki ülkenin enerjibakanlıkları arasında imzalanmış stratejik işbirliği anlaşması bulunuyor.

Daha detaylı bilgive sorularınız için Danimarka Ticaret Ataşeliği, Enerji ve Çevre Müdürü Sn.Seda Kayrak Bilgen ile temasa geçiniz; e-posta: sedkay@um.dk / tel: 0212 359 19 12.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com