Connect with us

Kaplinler

Tam bölümlü gövde modeli LPH ile R+W kaplinleri

Yayın Tarihi:

-

Endüstriyel mil kaplinlerinin kolay kurulumu ve sökülmesi, makine montaj süresini azaltmada ve kontrol, bakım ve hizalama için uygun ekipmana daha iyi erişimin kolaylaştırılmasında mükemmel bir yol olabilir. Geleneksel endüstriyel kaplinlerde, her bir gövdenin montajından önce bir ya da daha fazla elemanın montajının yapılmış olması gerekir. Yeni LPH modeli, kaplinin tamamının, hiçbir montaj gerektirmeden çalışma hattına takılıp sökülebilmesine imkan tanıyor.

R+W, on yıllar boyunca servo sürücü uygulamalarında yüksek hassasiyetli kaplinlerin montajının basitleştirilmesi için çalıştı.  Bu çalışma da metal körüklerin ve elastomer mengene kaplinlerinin geliştirilmesinin yolunu açtı. Yeni LPH serisiyle, bir sektörde ilk defa esnek disk takımı kaplinleriyle aynı düzeyde zaman tasarrufu sağlanıyor.

Esnek disk kaplinleri, güç aktarımında sıfır geri tepmeyle sarsılmaz güvenilirlik ve yüksek performans sağlamaları ile tanınıyorlar. Her bir disk, dönme süresince açısal bir eğilmeyi karşılayabiliyor; bu da mildeki herhangi bir yanlış hizalanmanın tam karşılanabilmesi için iki tanesinin kullanılmasını gerektiriyor. Hareketli parça olmadığı için kaplinler için kurulumun ardından aşınma ve bakıma ihtiyaç duymuyorlar. Ancak, bağlandıkları sürücü bileşenlerinin zaman zaman kontrollerinin yapılması, değiştirilmesi ve tamir edilmesi gerekebiliyor. Bu işlemdeyse mil kaplinlerinin kolaylıkla çıkarılması ve geri takılması mümkün olduğu için, ilk kurulumdaki zaman tasarrufuna ek olarak süre kazanılıyor.

Sürtünmeyle kenetlenen gövdeler de, gövdelerin millere ısınmayla sıkı geçmeyle monte edilmesi işlemine göre efordan tasarruf sağlıyor. Karşılaştırma yapılacak olursa, anahtarsız (kilit seçenek olarak mevcut) kenetlenen gövdeler, mil anahtarlarına hasar verebilecek ve onları aşındırabilecek herhangi bir iç iç harekete mahal vermeden ve zaman alan sıkı geçme işlemi olmaksızın, uygulamanın tüm yükünü iletebilecek yeterlilikte kenetlenme basıncı üretebiliyorlar.

LPH tam bölümlü gövde disk kaplinlerine kısaca göz atarsak:

  • Sonradan takma ve sökme de yapılabilen, daha az zaman alan montaj hattı
  • Sıfır geri tepme ve bakım gereksinimi
  • 11 standart ölçü
  • 300  ile 50,000 Nm arasında tork kapasitesi
  • 18mm ile 6.00” ve üstüne kadar inç ve metrik cinsinden iç çaplar
  • Sürtünmeli kenetlenme

Uygulamanızda tam bölünmeli endüstriyel kaplin sistemlerinden en yüksek verimi elde etmek için LPH ürün sayfasını inceleyin ya da özel çözüm için kaplin uzmanlarımızla iletişime geçin.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com