Connect with us

Hareket Kontrolü

Tek bir operasyon platformu ile taşıma, senkronizasyon ve kaldırma: Entegre malzeme aktarma prosesleri için tahrik sistemleri

Yayın Tarihi:

-

 

NORD DRIVESYSTEMS sanayinin tüm dallarındaki taşıma görevleri için tek bir operasyon konseptine sahip, çok yönlü tahrik sistemleri sağlamaktadır. Her bir uygulama için projelendirilen ve yapılandırılan motorlu redüktörler, enerji verimli desentalize frekans invertörleri (motor-üstü ya da duvara monte) ve motor starterleri ile gerekli kontrol fonksiyonlarını sağlanmaktadır.

 

Geniş çeşitliğe sahip, artırabilinen cihaz özellikleri ve ana fabrika tasarımlarını destekleyen  universal arayüzü sayesinde, NORD’un elektronik ürünleri tüm taşıma ve kaldırma görevlerini yerine getirebilmektedir. Frekans invertörleri 60 saniye süre için % 150’lik ve çok kısa bir süre için % 200’lük bir aşırı yük kapasitesini tölere edebilirlerken, kendisini ispat etmiş ISD vector kontrolü, ağır yük dalgalanmalarında bile, yüksek dinamiklere ve istikrarlı operasyonlara imkan vermektedir.

NORD’un SK 180E model frekans invertörler, yatay pozisyonlu konveyörlerde kullanılan, 2,2kW güç değerine kadar olan motorların hız kontrolü için çok uygundurlar.

SK 200E serisi ise, 22 kW güç değerine kadar olan, daha yüksek performans gerektiren ve daha zorlu görevler için kullanılmaktadırlar. Bu frekans invertörleri, konum kontrolü özelliğine sahip olmalarının yanında, arttırımlı veya sonsuz enkoderler için arayüze sahip, sınıfının tek invertörlerdir. Bu sebepten ötürü, standart AC asenkron motorların, göreceli veya mutlak pozisyon kontrolü, yada senkronizasyon gerektiren uygulamalarda kullanımı mümkün kılınmaktadır. Ayrıca, kaldırma uygulamalarında yada güvenlik-odaklı uygulamalarda, düşük maliyetli çözümler olarak, desentralize invertörler kullanılabilmektedirler (opsiyonel özellikler, SIL3’e kadar STO ve ST1 güvenlik fonksiyonlarını içermektedirler).

Hız değişimine gerek duyulmayan, frekans invertörü gerektirmeyen yatay konveyör uygulamaları gibi daha  basit  uygulamalar için, NORD’un SK 135E model, elektronik ve aşınmasız motor starterleri, yumuşak kalkışlara ve iki yönlü operasyonlara imkan vermektedirler.

Kullanıcılar, daha yüksek kırılma / ilk hareket torku değerleri için starter üzerindeki DIP sviçleri vasıtasıyla ilk kalkış voltajını ayarlayabilmektedirler. Giriş gücü ( akım sınırlayıcı ), ekipman ( yüksek voltaj ve düşük voltaj koruması ), motor (PTC/I²t, motor fazları ), ve tüm sistem ( tork sınırlama, aşırı yük ) için kullanılan entegre koruma mekanizmaları, motor koruma sviçleri, yön değişterici kontaktörler ve fren doğrultucuları gibi panoya monte edilen ilave cihazları gereksiz hale getirmektedir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com