Connect with us

Genel

Tempa Pano, ürün kalitesi ve müşterilerine sunduğu fiyat avantajları ile hizmete giden yolda kendini aşıyor

Yayın Tarihi:

-

2013 yılında, Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni, teknolojik ve modern üretim tesislerine taşınan ve attığı bu önemli adımı, sadece gelişmiş bir makine parkuru ile değil, eskisinden çok daha fazla müşteri odaklı bir yaklaşımla tamamlamayı başaran Tempa Pano’nun Ankara Bölge Yöneticisi Bahadır Coşkun’la sizler için bir söyleşi yaptık.

 

Resim 169_800x533

2013 yılında, Dilovası Makine İhtisas  Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni, teknolojik ve modern üretim tesislerine taşınan ve attığı bu önemli adımı, sadece gelişmiş bir makine parkuru ile değil, eskisinden çok daha fazla müşteri odaklı bir yaklaşımla tamamlamayı başaran Tempa Pano’nun Ankara Bölge Yöneticisi Bahadır Coşkun’la sizler için bir söyleşi yaptık.

Pano sektöründe Türkiye’nin önde gelen ihracatçıları ve üreticileri arasında yer alan Tempa Pano, üretim anlayışındaki öz değeri kaybetmeden yenilenmiş ve güçlendirilmiş makine parkuru ile üretim kapasitesini 4 katına çıkardı.  Tempa Pano’nun yeni yatırımı ve firma satış pazarlama stratejilerini anlatan, Tempa Pano Ankara Bölge Yöneticisi Elektrik- Elektronik Mühendisi Bahadır Coşkun, gerçekleştirilen bu yatırımla ile birlikte, adetli olarak alınan pano projelerinin teslim süreleri ile müşteri beklentilerinin çok ötesine geçerek memnuniyet yarattıklarını, bununla birlikte küçük miktarlı hatta anlık olarak istenen siparişlerin, stok teslim hale getirilerek  müşterilere sunulduğunu belirtti.

Tempa Pano’nun, artan üretim hızına paralel olarak, çok önceden yetiştirmeye başladığı genç kadrosu ile müşterilerinin çözüm ortağı olduğu prensibini bir kere daha kanıtladığını, eğitim altyapısı güçlü ve yetkin personellerinin müşterilerinin ihtiyaçlarını en doğru şekilde anlayarak çözümler ürettiğini belirten Coşkun, “çözüm ortağı olduğumuz saygıdeğer firmalar, kendilerine en doğru ve pratik şekilde hizmet veren müşteri temsilcilerimizi, satış sorumlusundan çok, bir danışman olarak görmektedir. Müşterilerimiz, sadece standart tip panolarda değil, Exproof panolardan EMC panolara, bara dağıtım sistemlerinden, iklimlendirme aksesuarlarına kadar yetkinlik isteyen bütün ürünlerde, kendilerinden sorumlu personelimize danışmaktan ve güvenle karar almaktan memnuniyet duyuyorlar” diye ekledi.

“Firmamız kaliteli bir panoyu alınabilecek en düşük fiyata vermeyi amaçlıyor.”

 Firmamızın, yeni tesisi ve adetli seri üretimi ile birlikte sunduğu önemli farklardan bir tanesi de, cazip fiyatlar ve iskonto oranlarıdır. Artan üretim miktarı nedeni ile birim maliyetlerini düşürmeyi başaran Tempa Pano, kaliteli ürettiği için pahalı imajından kurtulmayı başarabilmiştir. Yeni üretim parkuru ile birlikte “kalite” anlamında çok daha fazlasını sunan Tempa Pano, miktarlı ve kısa zamanda üretimin getirdiği maliyet avantajlarını müşterileri ile paylaşmaktan oldukça memnun.  Özellikle stoklu ürün alımlarında ve peşin ödemelerde verilen fiyatlar görülmeye değer. Piyasadaki en ucuz panoyu değil, ‘kaliteli bir panoyu alınabilecek en düşük fiyata vermeyi’ amaçlayan firmamız, bu yaklaşımı ile müşterilerine de büyük bir avantaj sunmakta. Firmamız halihazırda, son iki yıldır fiyat listesini de değiştirmemiştir.

Tempa Pano’ nun, sektöre getirdiği önemli farklardan bir tanesinin de, Bölge Müdürlükleri olduğunu belirten Coşkun,  “firmamızın bayilerine ek olarak, Ankara, Bursa, Gaziantep, İstanbul ve İzmir’ de kendine ait Bölge Müdürlükleri bulunmaktadır. Bu Müdürlükler, içinde bulunduğu ve çevresinde ki bütün şehirlerin her türlü pano ihtiyacını karşılayabilecek güçtedir. Sac İmalatı, Dilovası’nda bulunan 21000 metrekarelik tesiste yapılarak, araçlar ile bölge temsilciliklerine dağıtılır. Müşterilerine, en yakın konuma kadar panoları ulaştırabilen firmamız , teslimatları yine aynı yerden yapmaktadır.  Bölge müdürlüklerimizde bulunan  yetkin personelimiz, bölgenin ihtiyaçlarını çok daha yakından görerek buna uygun çözümler üretmektedir. Buralarda stoklanan, modüler sistem dikili tip panolar, duvar tipi panolar, klemens kutuları, operatör sistemleri, iklimlendirme aksesuarları, vb. gibi önemli ve çok fazla ihtiyaç duyulan kalemler, anında tedarik edilebiliyor. Montaj elemanları, Müşterilerine ek bir işçilik yaptırmadan panoları çatabiliyor ve farklı beklentileri de karşılayabiliyor. Böylece her müşteri, kendi işini yapmaya daha fazla fırsat buluyor. Üretici Firma, işlemleri ve montajı ile birlikte panoyu teslim ediyor. Böylelikle Tempa Pano’nun çözüm ortağı olduğu müşterileri, aldığı bu hizmetin zaman getirisinden dolayı kar etmiş oluyor.  400 metrekareden 1000 metrekareye kadar olan bu Bölge Müdürlükleri, hizmet alan eski ve yeni müşterilerinin olumlu geribildirimleri ile karşılaşmaktadır. Öyle ki bazı bölgelerde, müşteri portföyünde %400’ lük bir artış kaydedilmiştir” dedi.

Tempa Pano’nun kendisini  pano tedarikçisinden çok, bir “çözüm ortağı” olarak gördüğünü, memnuniyet üzerine kurulu bu çalışmalarının sonuçlarını olumlu olarak her zaman geri aldıklarını belirten Bahadır Coşkun, “piyasadaki hemen herkes tarafından kabul edilen; en sona bırakılan ve en düşük bütçeler ayrılan, bununla birlikte güvenlik, kullanım oranı gibi önemli gerekçelerle kaliteli olması gereken, elektrik işlerinde sıkça kullanılan pano konusu, Tempa Pano tarafından sorunsuz üretimle çözülmüş durumdadır. Firmamız, modern tesisi ve yetkin kadrosunun verdiği güvenle, müşterilerine stoktan pano teslimini, kaliteyi, uygun ödeme koşullarını ve başarılı iskonto oranlarının hepsini birden standart olarak sunmayı başarmıştır.  Proje bazlı işlerde ve peşin ödemelerde sunulan avantajlar da görülmeye değer” diye ekledi.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com