Connect with us

Genel

Dişsan’ın maden sektörü redüktörleri

Yayın Tarihi:

-

Her sektörün kendisine özel ihtiyaçları ve özel çözümlere gereksinimleri bulunmaktadır. Madencilik sektörü için de redüktör, sistemin çok kritik bir parçasıdır ve redüktörün özel şartlarda performans göstermesi gerekmektedir.

 

DA_800x566

Ağır sanayi sistemlerinde yükler çok darbeli olduğundan ve yüksek tork gerektiren dur-kalk yapıldığından kullanılacak redüktörler ağır şartlarda çalışmaya elverişli olmalıdır. Dişsan’ın DA serisi paralel milli ve DK serisi helis konik dişlili redüktörleri her türlü ağır sanayi uygulamalarında kullanım için tasarlanmıştır. Sağlam gövdesi, yüksek dişli kalitesi sayesinde en ağır şartlarda dahi sorunsuz bir şekilde çalışabilmekte.

Redüktörler isteğe göre delik çıkış milli veya dolu çıkış milli olarak sunulabiliyor. Çalışma koşullarına göre redüktöre yağ pompalı cebri yağlama sistemi, cebri fan, eşanjörlü soğutma sistemi veya geri dönüş kilidi gibi özel aksesuarlar uygulanabilmekte.

Dişsan, ayrıca şase üzerinde girişinde hidrolik kavrama ve motorlu; çıkışında elastik kavramalı komple çözümler sunabilmektedir.

Dişsan, bu sektördeki uzun yıllara dayanan tecrübesi ve konuya hakimiyeti ile maden sektörü tarafından en çok tercih edilen markalardan biri konumundadır.

Dişsan DA / DK Model Redüktörlerin Avantajları:

    • Sağlam gövde yapısı ve yüksek kaliteli malzeme kullanımı sayesinde güvenilir ve uzun ömürlüdür.
    • Dişlilerin ve gövdelerin hassas işlenmesi neticesinde düşük ses seviyesinde çalışır.
  • Özel çıkış mili, geri dönüş önleme kilidi, yağlama ve soğutma sistemleri gibi opsiyonel özellikleriyle esneklik sağlar.

Redüktörün Özellikleri:

Gövdeler GG25 kalite gri pik dökümden imal edilmektedir. Özel istek üzerine GGG40 sfero döküm olarak da imal edilebilir.

Helis alın dişliler ve helis konik dişliler en iyi kalitede alaşımlı çelikten üretilmektedir. Helis dişlilerin diş açma ve ısıl işlemlerden sonra diş profilleri taşlanmaktadır. Konik dişliler ise talaş kaldırma ve ısıl işlemlerden sonra leplenmektedir. Böylece redüktörlerin sessiz ve titreşimsiz çalışmaları sağlanır.

Yüksek kalite rulmanlar en az 50,000 saat ömürlü olacak şekilde seçilmektedir.

Redüktör Teknik Özellikleri:

Gövde Büyüklüğü: 20 farklı gövde büyüklüğü
Dişli Kademe: Bir, iki veya üç kademeli
Dişli Tipleri: Helis alın dişliler ve helisel konik dişliler
Çıkış Tork Değeri: 220.000 Nm’ ye kadar

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com