Connect with us

Metal İşleme Takım Tezgahları

THK’dan üretimdeki kayıpları azaltan, ekipman verimliliğini iyileştiren IoT hizmeti OMNIedge

Yayın Tarihi:

-

THK, imalat endüstrisi için IoT yapay zeka çözümü ‘OMNIledge’yi piyasaya sunuyor. OMNIedge, THK’nın üretim alanında meydana gelen kayıpları azaltmak ve Genel Ekipman Verimliliğini (OEE) iyileştirmek için çözümler sunan IoT hizmetini içeriyor. LM Kızağı, vidalı miller ve aktüatörler gibi doğrusal hareket bileşenleri için bir hizmet olarak başlayan OMNIedge, süreç içerisinde bileşen arıza algılama yapay zeka çözümünün kapsamını, proses otomasyonu ve yardımcı ekipman için motorlar ve pompalar gibi döner bileşenleri içerecek şekilde genişletti.

THK, takım tezgahlarında kesici takım kullanımıyla ilgili zorlukları aşmak için ekipmana sonradan ilave edilebilen ve ayar zahmetlerini ortadan kaldıran takım izleme yapay zeka çözümü ile eşsiz bir deneyim sunuyor.

Kesici takımların, üretim operasyonuna getirdiği güçlükler vardır: Takım ömrünü optimum şekilde yönetirken takım maliyetleri nasıl azaltılır? Hasar nedeniyle ortaya çıkan işleme kusurlarından ve yeniden işlemeden kaynaklanan kayıplar nasıl önlenir? Şimdiye kadar izlenen yol, işleme kusurları oluşmaya başlamadan önce takımları parça sayısına göre değiştirmekti. Güvenlik nedeniyle bu, aletlerin genellikle hala iyi durumdayken değiştirilmesi demekti ve bu da maliyetlerde göreli bir artışa yol açıyordu. Bu nedenle THK, hemen uygulanabilecek daha basit yapay zeka çözümünü geliştirdi.

Makinelere uyarlanabilme özelliğinin, model yılları veya üreticileri değişse bile, bu sistemin halihazırda kullanımda olan takım tezgahlarına kolayca uygulanmasına olanak sağlaması dikkate değer bir özellik olarak ortaya çıkıyor. Sistem aynı zamanda aşınma takibinin yanında, kesici takım hasarını da tespit edebiliyor. Bu da büyük hacimli işleme işi yapan işletmelerin takım ömrünü optimize etmesine, takım değiştirme maliyetlerini düşürmesine ve işleme kusurları meydana geldiğinde yeniden işleme kaybını azaltmasına yardımcı oluyor ve böylece kullanıcılar daha yüksek performans bekleyebiliyor. Yapay zeka, sensörlerden toplanan verileri otomatik olarak analiz ederek anormallikleri tespit ediyor ve bu da, tekrarlanan kullanımla doğruluğunun artması anlamına geliyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com