Connect with us

Kayış ve Kayış Tahrikleri

Megadyne, lojistikte daha fazla verimlilik için Rollpower’ı piyasaya sürüyor

Published

on

Lojistik için güç aktarım çözümlerinde dünya çapında liderlerden biri olarak tanınan Medgadyne, oyunu değiştirecek yeni bir ürünü piyasaya sürüyor: Megadyne Rollpower™. Bu son geliştirme, standart seçeneklere göre daha az bakım gerektiren ve enerji tüketiminde tasarruf sağlayan, yüksek performanslı elastik nervürlü (kanallı)  bir bant olarak öne çıkıyor.

Lojistik endüstrisinde karşılaşılan güçlükler

Lojistik sektörünün yeniliğe gereksinimi var; çünkü depolar ve dağıtım merkezleri her zamankinden daha fazla zaman baskısına maruz kalıyor. Hassasiyetten ve performansta verimlilikten ödün vermeden daha uzun süre ve daha yüksek hızlarda çalışmaları gerekiyor.

Megadyne’den cevap: Rollpower ™

Megadyne Ar-Ge Merkezi, bu gereksinimlerin farkına vardı ve esnekliği artırıp kayış ömrünü uzatmak için ekstra güçlü elastik poliamid kord ile gerdirme elemanları ile tasarlanmış Rollpower ™ ile uyumlu bir çözüm sundu. Rollpower™ , sık değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve antistatik nitelikleri, toz birikmesini ve elektrostatik yüklerin dağılmasını önlüyor. -40°C ila 120°C arasındaki geniş çalışma sıcaklıkları, çeşitli koşullarda kayışın uyumunu beraberinde getiriyor.

Rollpower™, başlangıçta lojistik uygulamalar (teslimat hatları, sipariş toplama, tasnif, transferler, yönlendiriciler dahil) düşünülerek geliştirilmiş olsa da ev aletleri ve fitness dünyası için de uygun bir çözüm sunuyor.

Rollpower™’ın faydaları nelerdir?

Rollpower™, öncelikle verimliliğin iyileştirilmesi anlamına gelir. Pürüzsüz (sabit germe), güvenilir ve sessiz çalışma ile birlikte gerginliğin kararlı olmasını sağlar. Aşınmaya ve eskimeye olan direnç nedeniyle bandın ömrü uzar. Bu da maliyette tasarrufu beraberinde getirir. Kayış, enerji giderlerini %5’e kadar azaltabilir. Kurulumu hızlı ve kolaydır. Rollpower™, 50 ruloyu bile tek seferde bir arada çalıştırabilir. Avara veya gergi kullanmaya gerek yoktur. Nervür (kanallı) tasarımının hassasiyeti ve kayış kenarında biriken sürtünme kuvveti nedeniyle kayma olmaz.

Bu yenilikçi çözüm aynı zamanda bakım gereksinimini de azaltır. Değiştirme ve takma işleminin basit olması, hattaki kesinti süresini oldukça azaltır.

Megadyne uzmanlarıyla iletişim kurun

Bu ilerlemeyle ilgileniyor musunuz? Daha fazla bilgi için Megadyne web sitesini ziyaret edin. Uygulamanız için en iyi çözümü seçmenize yardımcı olması için uzmanlarımızla da iletişime geçebilirsiniz.

Lojistik sektörünün talepleri Megadyne Rollpower™ ile karşılık buluyor!

Esneklik ve yüksek performans sağlayan, dayanıklı kanallı kauçuk kayış Megadyne Rollpower™, standart endüstri çözümlerine göre daha az bakım gerektiriyor ve genel enerji tüketimi ve maliyetlerde tasarruf sağlıyor.

Kullanıcısına birçok avantaj sağlayan Megadyne Rollpower™ hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz ?

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Kayış ve Kayış Tahrikleri

MEGASYNC™ Gold2 ve Silver3 ile tanışın

Published

on

By

Güç aktarım dünyasında yenilik ve gelişim başarının en önemli unsurları olarak öne çıkıyor. Megadyne, MEGASYNC™ ailesinin en yeni üyeleri olan Gold2 ve Silver3’ü tanıtıyor.

Geliştirilmiş kauçuk sonsuz zaman kayışı serisi

Bu ürün ailesinin Gold2 ve Silver3 isimleri Megadyne müşterilerine bir şeyler çağrıştırsa da, Gold2 ve Silver3 tanıdık ürünlerin geliştirilmiş versiyonlarını temsil ediyor.

Çok yönlü olan MEGASYNC™ ailesi; ağır sanayide, ağaç kesme makinelerinde ve malzeme taşımada uygulama alanı buluyor. En son eklemeler, bu ortamlardaki farklı rollere hitap ediyor.

Gold2 ve Silver3’ü öncekilerden ayıran özellikler

RPP ve Silver kauçuk sonsuz zaman kayışlarının yükseltilmiş bir versiyonu olan Gold2, dişlilerin ve makaralı zincir tahriklerinin avantajlarını birleştirirken, dezavantajları en aza indiriyor. Birinci sınıf malzemelerden üretilen ve zorlu testlere tabi tutulan bu ürün, zorlu koşullarda dayanıklılık sağlıyor. Üstün bir K-glass kordonu ile güçlendirilmiş yüksek performanslı NBR bileşiği, ürünün esnekliğini artırıyor. Mevcut sabit oluklu profillerle değiştirilebilirlik sağlayan RPC profiline sahip Gold2, çeşitli uygulamalar için güvenilir bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Silver3, önceki Silver ve Silver2 kayış serilerinden %20 daha yüksek güç oranıyla öncüllerinden daha iyi performans gösterirken, aynı fiyat seviyesini koruyor. Fiber yüklü nitril ve üstün fiberglas kordondan üretilen bu ürün, diğer derin profilli sistemlerle tam işlevsel değiştirilebilirlik sunuyor. Bu sayede kasnakları değiştirmeye gerek kalmadan mevcut RPP veya Silver ve Silver2 sistemler için uygun maliyetli bir yükseltme sağlıyor. Gold2 kayışına benzer şekilde Silver3, ağır hizmet malzemeleri ve zorlu koşullar dahil olmak üzere çeşitli ortamlara uygunluk sunuyor.

Daha fazla dayanıklılık ve MEGASYNC™ kayışlarının ömrünün uzatılması için geliştirilmiş bir dişe kaplama kumaşa sahip olan yeni versiyonlar; bu önleyici yaklaşımla uzun süreli kullanım, aşınma ve yıpranmayı öngörerek kullanıcıları için maliyetleri en aza indirmeyi amaçlıyor.

Endüstri deneyimi sunuyor

Sürekli olarak yenilik yapmanın ve çözümlerini geliştirmenin yollarını arayan endüstri uzmanı Megadyne, bu trendlerle uyumlu olarak MEGASYNC™ serisine yaptığı en son eklemelerle gelişen güç aktarım ve yüksek performanslı endüstriler dünyası için özel olarak tasarlanmış, gelişmiş kauçuk sonsuz zaman kayışları sunuyor.

MEGASYNC™ ailesini tanımak ve Gold2 ile Silver3 kauçuk sonsuz zaman kayışlarının özelliklerini keşfetmek için Megadyne uzmanlarıyla bağlantı kurun.

Continue Reading

Kayış ve Kayış Tahrikleri

Megadyne’nin Megaflex zaman kayışı serisini keşfedin

Published

on

By

[voiserPlayer]

Megadyne’nin Megaflex serisi, termoplastik poliüretandan imal edilmiştir. Dayanıklı, yüksek performanslı zaman kayışlarıdır ve bu da aşınmaya karşı üstün bir direnç sağlar. Esnekliğin artması için tasarlanan seri, özellikle güç aktarımı ile ağır yüklerin ve yüksek hızların söz konusu olduğu transmisyon uygulamaları için ön plana çıkıyor. Çinko kaplı kordlar, yüksek çekiş yükü veya en yüksek güçte bile kayışların sorunsuz ve güvenilir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Yapısındaki yüksek kaliteli malzemeler sayesinde ozon, yağ, gres ve petrolden kaynaklanan deformasyona karşı dayanımı yüksek olan kayışlar, -25 °C ile 80 °C arasındaki sıcaklıklarda verimli ve doğru bir şekilde çalışabilmektedir.

Maksimum esneklik 

Megaflex zaman kayışın en göze çarpan özelliği; düşük performansa ve arızalanmalara neden olabilecek uzamalar veya diğer boyutsal sorunlarla ilgili kaygılara yer bırakmadan, kayış tahrikleri programlama konusunda tasarım mühendislerine serbestlik sağlar. Ayrıca Megaflex kayışların sunduğu esneklik, kurulumdan çok önce başlar. Müşteriler, üretim aşamasında farklı bileşenleri ve yapı malzemelerini seçerek, yeni Megaflex kayışlarını özel uygulama gereksinimlerini karşılayacak şekilde uyarlayabilir. Örneğin kordların, kevlar ve çeşitli çelik konfigürasyonları içeren bir dizi seçeneği mevcuttur. Kayışın arkası, özellikle ağır veya aşındırıcı ürünler içeren uygulamalara yönelik olarak ekstra koruma sağlayan çeşitli malzemelerle kaplanabilir. Çoğu genişlik ve uzunluk da mevcuttur ve Megaflex kayışlarının yüzeyleri anti-statik hale getirilebilir.

Artık her yerde iş başında

Megaflex zaman kayışları kaliteli malzemesinin ve yapısının gücü ile dayanıklılığını esas alan özellikle zorlu çözümlerin üstesinden gelmek için çok çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır. Aynı zamanda, tahrik düzeni tasarımlarını kolaylaştırmak için kayışın olağanüstü operasyonel esnekliğinden yararlanılır. Megaflex zaman kayışları; taşıma kızağı uygulamaları için otomotiv endüstrisinde, koşu bantlarında, fitness sektöründe, Blue FCM sertifikalı poliüretan ile birlikte gıda sektöründe kullanılabilir; ayrıca, mermer ve doğaltaş sektöründe, mermer kesim uygulamalarında da rastlamak mümkündür. Bunlar, Megaflex kayışları ile son kullanıcılara özel çözümlerin sunulduğu belli başlı endüstri segmentleridir.

Continue Reading

Trendler

Güç Aktarım Sistemleri - Redüktörler, Rulmanlar, Motorlar, Sürücüler sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et