Connect with us

Genel

TÜBİTAK Onaylı Optik Encoderler

Yayın Tarihi:

-

 

Fenac Sincos Motorfeedback Encoderler

 

Motor Pozisyon geri beslemesi için hassas sinus işareti üreten Fenac FNC SC-2048 serisi Optik Encoderler, rotor açısını kontrolcü sisteme en hassas biçimde iletmek üzere tasarlanmış.

Mutlak pozisyon bilgisi 360 derecede 1 tane 1Vpp sinus işareti ile verilirken, motor hız bilgisi 360 derecede yine 1Vpp sinus işaretleri ile sağlanmaktadır. Mutlak pozisyon bilgisini 13 bit hassasiyetler verebilen FNC SC-2048 Sincos Encoderler, konik milli montaj ile montaj kolaylığı ve güvenliği sağlamakta. Dört bacak yay sistemi ile encoderin yuvaya montajı da kolay ve hızlı hale getirilmiş.

Fenac Habeleşmeli Mutlak Enkoder Ailesi

Fenac Absolute Encoderler CAN-OPEN, Profibus, Devicenet, SSI, BISS opsiyonları ile üretime geçmiştir. Tek tur çözünürlük olarak 9-16 bit çözünürlük sağlanmaktadır.

ST çözünürlüğün ayarlanması, preset, ölçekleme, yön değişimi, yazılım ile değiştirilebilen özellikler. Ürün servo flanş, clamping flange ve yarım delik opsiyonları ile kullanıcıya mekanik montaj avantajları sağlamakta. Yine modüler bus cover yapısı ile haberleşme protokolünün esnek bir şekilde değiştirilmesini ve gerekli ayarların yapılması esnekliğini sağlamakta.

Ürün standart olarak manyetik ve optik olarak üretiliyor. Ethernet IP ve Ethernet haberleşme protokolleri 2015 yılı içerisinde piyasaya sunulacak. Modüler bus cover yapısı istenirse kablo rekorlu veya M12 konnektörler ile sunulabilir.

 

Kaynak: Alev Ceylan – OSH Mühendislik

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com