Connect with us

Metal İşleme Takım Tezgahları

United Grinding’in makine takımlarındaki dijital destek sistemleri sayesinde daha yüksek verimlilik

Yayın Tarihi:

-

Özel sektörde vazgeçilmez bir konuma erişen dijital destek ve iletişim sistemleri, ofis dışı da dahil olmak üzere profesyonel ortamlarda giderek daha fazla önem kazanıyor. Takım tezgahları üreticisi olan UNITED GRINDING Group, müşterilere işlerini kolaylaştırmalarının yanı sıra, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlayan dijital ürünler de sunuyor.

Endüstriyel bir tesiste, makinelerde çalışma yapmayı kolay hale getiren şey nedir? Buna makine operatörünün yanıtı, “Makine arızalandığında alabileceğim kolay ve hızlı yardım” olacaktır. Bir bakım çalışanı, “Yaklaşan tüm bakım görevlerini bir arada görüntüleyebiliyorum ve bu nedenle programlardaki önemli herhangi bir işi kaçırmıyorum” diyebilir. Üretim müdürünün yanıtı, “Yolda hareket halindeyken üretimdeki tüm makinelerin çalışıp çalışmadığını da görebiliyorum” olabilir. Farklı kullanıcı gruplarının modern üretimde değişen talepleri vardır. Dünyanın önde gelen takım tezgahı üreticilerinden biri olan UNITED GRINDING Group, çeşitli kullanıcı gruplarına işlerini kolaylaştırma konusunda destek olan dijital çözümler sağlar.

Uzaktan servis

Uzaktan servis, makine arızası ve benzeri durumlarda anlaşılır ve süratli bir destek sağlar. Müşteriler, bir düğmeye basmak suretiyle hizmet talebi ileterek, hızlı ve basit şekilde destek talebinde bulunabilir. Bu hizmet talebi, müşteri tarafından akıllı telefonda ilgili Digital Solutions uygulaması veya müşteri kokpiti aracılığıyla iletilebilir. Modern C.O.R.E. teknolojisiyle bu artık doğrudan makine üzerinde bile mümkün hale geldi. Ayrıca, C.O.R.E. teknolojisindeki entegre kamera ve panel aracılığıyla video konferans da yapılabiliyor. Bu da yine servis desteğinin sağladığı faydayı önemli ölçüde artırıyor. Beyaz tahta işlevi, çizimlerin ve resimler veya belgeler üzerine notların paylaşılmasını da kolaylaştırıyor. Bu şekilde, müşteri hizmetleri ekibi uzaktan yardımcı oluyor ve zaman ile maliyetten tasarruf sağlıyor.

Servis takibi

Servis takibi, mevcut makinenin çalışma saatlerini baz alarak tüm önemli bakım görevlerini net biçimde gösteriyor ve bu şekilde de bakımdan sorumlu kişinin yükünü hafifletiyor. Servis kokpiti, bağlı bulunan birkaç makinede gerçekleştirilmesi gereken bakım görevlerinin merkezi olarak yönetilmesi, izlenmesi ve belgelenmesi için de kullanılabilir. Sadece gereken bakım görevleri gösterilir, gereksiz işlerin gösterilmesi engellenir. Diğer yandan, makinenin sorunsuz çalışmasını sağlayan diğer gereken faktörler de unutulmamaktadır. Sağlanan bu optimum bakım sayesinde de makinenin kullanılabilirliği ve çalışma ömrü artar, bu da verimlilik üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Üretim takibi

Üretim yöneticileri, üretim takibi işlevini kullanarak makinelerin üretim çıktılarını istedikleri zaman takip edebilir. Çalışma, üretim olmayan zamanlar, üretim miktarları ve duruş süreleri gibi üretim kıyaslamaları gerçek zamanlı olarak görüntülenebilir. En son sürüm ayrıca küresel iletişim standardı umati – UA4MT’yi (Makine Araçları Üniversal Makine Teknolojisi Arayüzü) destekler. Digital Solutions uygulaması sayesinde yalnızca UNITED GRINDING Group’un makineleri değil, aynı zamanda diğer üreticilerin makineleri de her yerden ve her zaman kolayca entegre edilebilir ve takip edilebilir. Bu genel bakış, makinelerin üretiminde ve işletiminde optimizasyon potansiyeliyle ilgili tahminlerde bulunmaya imkan tanır.

Dijitalleşmenin artan önemi

Advertisement

UNITED GRINDING Digital Solutions™ ürünleri, Bologna’daki MECSPE 2023 Ticari Fuarı’nda oldukça ilgi gösteren bir izleyici kitlesine sunuldu. Korona pandemisi nedeniyle, dijital asistan sistemlerinin önemi genel olarak gözle görülür bir şekilde arttı. Kapatma zamanlarında müşterilerle iletişimi sürdürmenin ve yardım sağlamanın tek yolu uzaktan sağlanan çözümler oldu. Bu aşamada UNITED GRINDING, tüm dünyada 2.500’den fazla uzaktan uygulama noktasına sahipti. Esnek ve evden ya da hareket halinde çalışma modellerine gösterilen yönelik eğilim, uygulama tabanlı çözümlere olan talebi de artırdı. Dijital asistan sistemleri zaten günlük üretimin vazgeçilmez bir parçası haline geldi ve bunlara olan talep de artmaya devam edecek. Mevcut ürünlerinin fonksiyonlarını sürekli geliştiren UNITED GRINDING Group, dijital çözüm yelpazesine sürekli olarak yenilerini ekliyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com