Connect with us

Screw Jack

Screwjack (vidalı kriko) nedir?

Yayın Tarihi:

-

Bilgisayar, tablet ve cep telefonları için yapılandırılmış olan bu arayüz, çok çeşitli çözüm ve bilgiye hızlı ve kolay erişim imkanı sağlamaktadır.

Screwjack veya vidalı krikolar, dairesel hareketi lineer harekete çevirerek yükleri kaldırmak, hareket ettirmek, hizalamak veya baskı oluşturmak için yaygın olarak kullanılır. Son derece basit yapılarıyla oldukça işlevsel görevler üstlenen Screwjack’ler, hareket ettirme alanında geniş bir yelpaze sunarak mekanik, elektromotor, hidromotor, servo motor ya da manuel olarak kullanma şansı sunar. 

Birkaç kilodan binlerce tona kadar her şeyi itmek, çekmek, germek, kilitlemek, açmak, eğmek, döndürmek, bükmek, kaydırmak, kaldırmak veya indirmek için kullanılan Screwjack’ler, yüksek emniyetleri ve senkronizasyonları sayesinde pek çok taşıma yönteminin başaramadığı işleri, çok çeşitli alanlarda üstlenir. 

Dönme hareketini doğrusal harekete dönüştürmek için kullanılan ürün; demir-çelik sektöründen paketleme ekipmanları ve lojistik sektörüne, gıda işleme makinelerinden medikal ve laboratuvar ekipmanlarına, inşaat sektöründen madenciliğe, havacılık ve uzay sektöründen savunma sanayisine kadar hareket gerektiren hemen hemen her sektöre çeşitli avantajlar kazandırır. 

Her geçen gün pnömatik ve hidrolik sistemlere alternatif olarak daha fazla tercih edilmeye başlayan vidalı krikolar; çevre dostu yapıları, basit kullanımları, ortadan kaldırdığı bakım gerektiren ekipmanlarla daha düşük maliyetli yapısının yanı sıra, alternatiflerine göre daha iyi enerji verimliliği ve yüksek hassasiyet seviyeleri sunar. Otomatik makinelerin temel bir bileşeni olan vidalı krikolar, iş yeri güvenlik önlemlerinin geliştirildiği alanlarda, ağır yük taşıma ve kaldırma işlemlerinin otomasyonunu da teşvik eder. 

Genellikle ağır hizmet uygulamalarında çalışan vidalı krikoların farklı türleri bulunur:

• Vidalı kriko

• Anahtarlı vidalı kriko

• Döner vidalı kriko

Advertisement

• Yön değiştiren vidalı kriko

• Döner vidalı kriko sistemi

Hidrolik sistemlere göre sağladığı avantajlar

• Enerji verimliliği

• Güç kaybı durumunda kendiliğinden kilitlenir yapı

• Yüksek hassasiyetle artan doğruluk derecesi

• Daha az bakım

• Daha az manuel müdahale

• Hassas kuvvet dağılımı

• Temiz makine

Advertisement

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Makina mühendisliği ve iktisat derecelerine sahip olan Hakan, video / 2D ve 3D animasyondan mühendislikle ilgili alanlara ve çeviriye kadar yıllarca çeşitli çalışma dallarında çalıştı. Şu anda dış ticaret ilişkileri yürütmektedir. İyi derecede İngilizce, orta derecede Almanca ve İspanyolca biliyor. Hakan aynı zamanda karikatüristtir.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com