Connect with us

Bakım-Onarım

Üreticiler, makinelerinin bakımı için Schaeffler’in bulut sistemini tercih ediyor

Yayın Tarihi:

-

Hollandalı endüstriyel hizmet şirketi SPIT Electrical Mechanics, müşterilerinin makine bakımında Schaeffler’in uzmanlığına güveniyor.

Schaeffler, bulut sistemi ile elektrik motorlarının verimliliğini artırıyor. SmartCheck durum izleme sistemini kullanan SPIT, kestirimci bakımda çevrim dışı ölçümleri düzenli olarak çevrim içi ölçümlere aktaran sistem sayesinde harcamaları ve maliyetleri azaltıyor.

Konuyla ilgili konuşan Schaeffler Durum İzleme Endüstri 4.0 Başkan Yardımcısı Armin Kempkes, “SPIT ve Schaeffler, belirli alan bilgilerini bulut tabanlı durum izleme sistemindeki uzmanlıkla birleştiriyor. Bununla, hizmet ürünlerinin geliştirilmesini mümkün olan en iyi şekilde teşvik edebiliriz” diyor.

SPIT Electrical Mechanics’in Schaeffler bulutuna bağlanması, Schaeffler mühendislerinin uzun yıllara dayanan rulman ve titreşim analizi uzmanlığına, dijital biçiminde erişmesini sağlıyor. Örneğin kullanıcıya kapsamlı analizler ve net metin mesajları gönderen ‘ConditionAnalyzer’ dijital hizmeti, makinelerin durumunun otomatik olarak teşhis edilmesine olanak sağlıyor.

Schaeffler, bu çözümü ile elektrik motorlarının mekanik arızalarını güvenilir bir şekilde önlüyor. Bir servis şirketi için Schaeffler ile ortaklık kurmak, müşteriye daha az yerinde ziyaret yapması, bakım çalışmalarını önceden planlayabilmesi ve böylece makinelerin verimliliğini ve kullanılabilirliğini artırabilmesi anlamına geliyor.

Ortaklıkla ilgili konuşan SPIT Genel Müdürü Mark Ent, “Bulut tabanlı durum izleme söz konusu olduğunda SPIT ve Schaeffler, mükemmel ortaklardır. Daha fazla geliştirme yapmamızı sağlayacak doğru ürünleri sunan Schaeffler’in uzmanlığı, müşterilerimiz için gerçek katma değer yaratıyor” ifadelerini kullanıyor.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com