Connect with us

Elektrik Motorları

Volt Motor, Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketinden biri olmayı hedefliyor

Yayın Tarihi:

-

Saya Grup bünyesine 2011 yılında katılan Volt Motor, 45.000 m2’lik üretim alanı, 800’den fazla çalışanı ile gerçekleştirdiği yeni teknoloji yatırımları ve Ar-Ge çalışmalarıyla 56 tip gövdeden, 355 tip gövdeye ve 450 Kw güçteki ürün gamına ulaştı. İhracatıyla Avrupa ve Orta Doğu pazarlarında da hızla büyüyen firma, Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi arasında yer almayı hedefliyor. 

Türkiye’nin en büyük elektrik motoru üreticilerinden biri konumunda olan Volt Motor’un gelişim süreci, 2021 performansı, Ar-Ge çalışmaları ve sürdürülebilirlik faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Volt Redüktör Satış Pazarlama & Satın Alma Müdürü ve Volt Motor Pazarlama & Ürün Yönetimi Müdürü Onat Şimşir, firmanın yeni dönem hedeflerine dair açıklamalarda bulundu. Volt Motor’un 1966 yılında bobinaj üretimi yapmak üzere kurulduğunu ve 1987 yılından itibaren monofaze elektrik motoru, devamında da trifaze elektrik motoru üretimine başlayarak elektrik motoru sektöründeki yerini aldığını aktaran Onat Şimşir, “Farklı sektörde ülke ekonomisine yarattığı istihdam ve ekonomik katma değer ile önemli bir yere sahip olan Saya Grup’a 2011 yılında katılan Volt Motor, 45.000 m2’lik üretim alanı, 800’den fazla çalışanı ile gerçekleştirdiği yeni teknoloji yatırımları ve Ar-Ge çalışmaları sonucunda 56 tip gövdeden, 355 tip gövdeye ve 450 Kw güçteki ürün gamına ulaştı. Volt Motor bugün itibarı ile Türkiye’nin en büyük elektrik motor üreticilerinden biri konuma geldi” ifadelerini kullandı. 

2021 yılında iyi bir performans sergilediklerini belirten Şimşir, “Pandeminin etkisiyle zor bir yıl olsa da şirket ve grup stratejimiz çerçevesinde hedeflerimizi yakalamayı başardık. Volt Motor olarak elektrik motorunda 2021 yılında yaklaşık 1 milyon ürün adedine yaklaşan bir üretim gerçekleştirdik” dedi.

Global bir marka olma yolunda

Firmanın hedefleri hakkında detaylar paylaşan Şimşir, “2022 yılında, ‘35. kuruluş yılını’ kutlayacağımız Volt Motor’da hedefimiz; Türkiye’nin ilk 500 sanayi şirketi arasındaki yerini almak üzere; ana pazarımız olan Türkiye’de büyümeye ve gelişmeye devam etmek ve başta Almanya olmak üzere diğer Avrupa ülkeleri ve Orta Doğu ülkeleriyle olan dış ticaretimizi geliştirerek küresel oyuncular arasında yer almaktır” açıklamasında bulundu. Volt Motor’un yeni dönem yönetim politikalarına da değinen Onat Şimşir, şu ifadeleri kullandı: “Yeni dönemde stratejik planımız çerçevesinde ürün yönetimi, pazarlama, satış, kalite, üretim ve Ar-Ge ekiplerimizin sinerji yaratacak takım çalışması ile titizlikle yürütülen ulusal ve uluslararası pazar araştırmaları sonucunda belirlenen hedef pazar dilimlerine ve müşterilere yönelik ürün ve hizmetlerimizi sunuyoruz. Buna ek olarak standart ürünler dışında sektörümüzde örnek olarak gösterilebilecek şekilde müşteri, pazar ve sektör ihtiyaçlarına göre tasarlanarak özelleştirilmiş ürünler de sunuyoruz. Stratejik planımızla uyumlu olarak sadece gıda, tarım, maden, inşaat ve demir-çelik başta olmak üzere makine üretiminin olduğu tüm sektörlerde yer alan motor tiplerine yönelik çalışmalarda bulunmayı planlıyoruz. Bunların yanında nihai tüketiciye de uzanan kişisel ve Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planları’nda yer verilen, paylaşımlı olarak kullanılabilen mikro hareketlilik araçlarına da destek vermek istiyoruz.”

 

Verimlilik ve gelecek odaklı Ar-Ge 

Firmanın inovasyon çalışmaları ve iş ortakları ile güçlü ilişkiler yürütmek için kullanılan uygulamalar hakkında bilgiler paylaşan Volt Motor Pazarlama & Ürün Yönetimi Müdürü Onat Şimşir, “Yeni kurguladığımız müşteri deneyim merkezi uygulamamız ile sektörümüzde farklılık oluşturacağımıza inanıyoruz. Bununla birlikte yeni dönemde en çok öne çıkan çalışmalarımız dünyamızın ve doğamızın sürdürülebilirliği açısından çok önemli bulduğumuz yüksek verim sınıflı ürünlerimiz. Dünyamızın geldiği noktada bütün sektörlerin öncelikli odağının yüksek verimli, az enerji tüketimli ürünler olması gerektiğini düşünüyoruz.  Volt Motor tarafında ise yüksek verimli asenkron ve senkron ürün gruplarımızın kapsamını genişletip elektrikli araç/bisiklet sektörleri için Ar-Ge çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Müşterilerimize daha iyi hizmet vermek adına kilit müşteri yönetimi sistemi kurarak, müşteriyi segmente edip müşteri ihtiyaçlarına yönelik hızlı çözümler sunuyoruz” diye konuştu.

Firmanın satış, pazarlama ve satış sonrası hizmet süreçleriyle ilgili konuşan Şimşir

Advertisement

, “Bu süreçleri kendi sistemimiz ve ürün takibimize göre kurguladığımız CRM (Customer Relationship Management) müşteri ilişkileri yönetim programımız üzerinden takip ediyoruz. Bu sistemde çalışmakta olduğumuz bayilerimizin üretici firmaların ve ilgili kişilerin yanı sıra bayiler aracılığıyla çalıştığımız firmaların da dahil olduğu yurt içi ve yurt dışından 5000’i aşkın firma ile CRM aracılığıyla iletişim halinde bulunmaktayız.  Bu kayıtlarda kullanılan ürün bilgileri, özel ürün talepleri ve satış öncesi ve sonrası talep, öneri verileri tutularak analiz ediliyor. Buradan elde edilen veriler ürün yönetimi birimimiz üzerinden Ar-Ge kalite, üretim ve satış sonrası hizmetlerle paylaşılarak gerekli mevcut ürün iyileştirilmeleri, yeni ürün çalışmaları ve üretim süreçlerinin iyileştirilmelerinde girdi olarak kullanılıyor. Ayrıca B2B (İşletmeler arası) CRM portalı geliştirme çalışmalarımız tamamlanmış olup, bayilerimizin sipariş talepleri ve takipleri, ürün sevkiyatları gibi veriler sistem üzerinde iki taraflı olarak takip edilmesi sağlanacaktır. Bu sistemle taleplerin, alım alışkanlıklarının analiz edilerek en doğru üretim ve satış kanallarının oluşturulmasına yönelik teknolojik bir altyapı oluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.

“Sürdürülebilir Küresel Marka” olma yolunda

Volt Motor’un, gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya bırakmak için çalıştığını vurgulayan Onat Şimşir, sözlerine şöyle devam etti: “Şirket olarak önem verdiğimiz bir diğer konu sürdürülebilirlik. Dünyamızı tehdit eden sosyal, ekonomik ve çevresel risklerin farkındayız. Volt Motor ailesi olarak; şimdi, gelecek nesillere sürdürülebilir bir dünya bırakmak için çalışıyoruz. Gelecek nesillerin güven, refah ve barış içerisinde yaşamasını sağlamak için duyduğumuz sorumluluğu küresel ölçeğe taşıdık. Birleşmiş Milletlerin desteklemiş olduğu en büyük sivil toplum platformu olan Global Compact’a taahhüt vererek misyon ve vizyonumuz çerçevesinde çevreye duyarlı ‘Sürdürülebilir Küresel Marka’ olma yolunda ilerlemekteyiz. Bunların yanında vurgulanması gereken önemli bir husus da sadece ürünlerimizin çevreye duyarlı, sürdürülebilirlik ilkeleriyle uyumlu olması değildir. Üretim süreçlerimizde, günlük işletme faaliyetlerimizde de sürdürülebilirliği sağlamak, doğayla uyumlu olabilmek amacıyla yenilenebilir enerji kullanımını sağlamak üzere üretim tesislerimizin üstüne güneş enerjisi panelleri yerleştirerek güneş enerjisi santrali kurulumunu tamamladık.”

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com