Connect with us

Redüktörler

Yeni yıla, yeni redüktör çözümleri

Yayın Tarihi:

-

 

1972 yılından beri Türk endüstrisine redüktörler üreten İ-Mak Redüktör A.Ş. bu yıl üç yeni ürün ailesi daha piyasaya sürerek ürün gamını genişletmeye devam ediyor.

 

Sanayinin hızla değişen taleplerini karşılayabilmek vesektöre özel çözümler sunmaya devam etmek için durmaksızın çalışan İ-MakRedüktör Ar-Ge mühendisleri, paketleme, ambalaj gibi küçük ölçekli makinesektörüne hitap eden alüminyum gövdeli sonsuz vidalı “S” serisi redüktörler veKaldırma ekipmanları üreticilerine hitap eden “İRC” serisi redüktör ailelerini2015 yılı içersin de başarı ile tasarlayıp testlerini gerçekleştirmiştir. İ-MakRedüktörün kırk yılı aşkın tecrübesi ile piyasaya sürdüğü ürünler ülke genelinde21 ve yurtdışında 24 bayinin raflarında yer almaya başladı. Yeni ürünlerinimalatına başlanması ile birlikte 350,000 farklı kombinasyonda redüktörüretilebilir hale gelmiş oldu.

 

Hafif ve kompakt çözümler

Bu yılın başlarında piyasaya sürülen “S” serisi redüktörlerde gövde malzemesi olarak alüminyum kullanılmaya karar verilmiş. 5 farklı gövdebüyüklüğü ile üretilen seri, hafifliğinin yanı sıra korozyon dayanımı göz önünealındığında gıda sektörü gibi nem ihtiva eden ortamlarda kusursuz kullanım kolaylığısunması planlanmış. Üretim kolaylığı olarak da avantajlar sunan seride, gövdeöncelikle elektrostatik toz boya ile boyanıyor daha sonra CNC tezgâhlardaişleniyor, yani ürün montajı tamamlandıktan sonra herhangi bir boya prosesineihtiyaç duymuyor dolayısıyla ürün belirli adetlerde stoklanarak stoktan teslimedilebiliyor. Kullanıldığı sektörlerde ihtiyaç duyulan hızlı tedarik probleminede bir anlamda çözüm olabiliyor.

S serisi redüktörlerin kullanım alanı nispeten düşük güçgerektiren uygulamalardır, örnek verecek olursak birkaç metrelik hafifkonveyörler, etiketleme makinaları, dolum makinaları gibi küçük hacimliotomasyon çözümleri. Kullanım alanlarından da anlaşılacağı gibi redüktörünmümkün olduğunca kompakt yapıda olması, dayanıklı olması gerekir, bununlabirlikte bu tarz makinalarda redüktörler genelde göz önündeki alanlarda konumlandırıldıklarındantasarım açısından da göze hitap etmesi makinanın bütünlüğü açısından avantajyaratır. Redüktörlerin standart rengi olarak da 9006 ral kodlu metalik renkseçilmiş ki gövdeleri paslanmaz çelikten üretilen makinalar ile uyum içerindeolsun.

S serisi ürün ailesi olarak sonsuz vidali redüktörlergrubuna girer. İ-Mak Redüktör, sonsuz vidali redüktör ürün ailesinin genelinebakacak olursak da Türkiye de eşi benzeri olmayan bir aileye sahip. Birçokfirmada olmayan ve 50mm eksen aralığından başlayan döküm gövdeli sonsuz vidalıredüktör serisi ve helisel dişlili sonsuz vidali redüktörler 1980 lerden beriüretilmekte ve sanayinin en ağır kollarında başarı ile kullanılmaktadır.

 

Kaldırmaekipmanlarına pratik çözüm

Bu yıl “S” serisi redüktörler ile birlikte piyasaya sürülendiğer redüktör ailesi olan  “İRC”serisi,  alüminyum gövdeli sonsuz vidaliredüktör serisi gibi 5 farklı gövde büyüklüğü ile piyasaya sürülmüş. Piyasadaen çok tercih edilen 1,5 ton ile 40 ton kaldırma kapasiteli vinçlerdekullanılması için tasarlanan İRC serisi redüktörler donam sayısına, tamburçapına ve uluslararası vinç sınıflarına bağlı olarak seçilerek, tambur bağlantıflanşı ve her türlü fren opsiyonları ile birlikte tedarik edilebilmektedir.

İ-mak Redüktör , İRC serisi vinç redüktörleri için ,tasarım aşamasında birçok vinç üreticisi ile iletişime geçerek, onların talepleri ve önerileri doğrultusunda tasarıma yön vererek, oluşabilecek problemleri üretime geçmeden yoketmiştir.

 

Ürünü birçok rakibinden ayıran özelliklerin başında tümgövde büyüklüklerin de gövdenin dökme demirden üretilmiş olması ve gövdetasarımı monoblok olması. Gövdenin monoblok olarak işlenmesi ve dökümmalzemenden yapılması yüksek darbe mukavemeti sağlamakta, sürekli dur kalkşeklinde çalışan vinçlerde avantaj oluşturmaktadır. Bu koşullarda çalışanvinçler için bir diğer olmazsa olmaz da çoklu kama uygulanmalı çıkışopsiyonudur. Çoklu kama uygulaması ile birlikte sunulan tambur bağlantı flanşıkaldırma tamburuna bağlanarak imalatçıya komple bir çözüm sunmaktadır.

 

Geniş ürün yelpazesi

İ-Mak Redüktörün geçtiğimiz sene sonlarına doğru ürün gamınaeklediği bir diğer yenilikte modüler helis dişli kademesidir. Neredeyse tümmodeller ile birlikte kullanılabilecek esneklikte üretilen helis dişli kademesi150 tahvil değerlerinden 450 tahvil değerlerine kadar çıkabilmeyi mümkünkılmıştır.

İ-Mak Redüktör zaten geniş olan ürün yelpazesinebahsedilen ürünleri de ekleyerek üretim portföyünü 11 farklı ürün ailesineçıkarmıştır. Bununla birlikte yurt dışı bağlantılarını genişleterek 2015 yılıiçerisinde 42 ülkeye direk ihracat gerçekleştirmiştir. Dünya piyasalarının veülkemizin durumu göz önünde bulundurulduğunda İ-Mak Redüktör’ün 2015 yılında%19,5 büyüme rakamı gerçek bir başarı olarak değerlendirilebilir.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

İ.MAK Redüktör, Uluslararası satış ve pazarlama direktörü. Tutkulu ve meraklı kimliği ile Salim Haffar, uluslararası özgeçmişi olan bir profesyoneldir. Fransız yönetici, Türk kalitesini ve vizyonunu dünyaya tanıtmak amacındadır.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com