Connect with us

Redüktörler

Yüksek hassaslıkta ve dar yerlerde çözüm: WPSFN

Yayın Tarihi:

-

Neugart Redüktör, yenilikçi redüktörü WPSFN’i ilk defa WIN EURASIA 2018 fuarında sergileyecek. Neugart, WPSFN’yi halihazırdaki ürün portfolyosuna gururla dahil etti. WPSFN, flanş bağlantılı çıkış mili ve içi boş şaftı olan en küçük spiroid konik dişli redüktörtür. Bu redüktör, kesinlik ve senkronizasyona yöneltilen en yüksek beklentilere cevap verecek şekilde geliştirilmiştir.

Lider redüktör üreticisi Neugart, WPSFN ile yüksek hassasiyetli redüktör alanında konik dişli redüktör serisini genişletiyor. WPSFN, standart flanş bağlantısı sayesinde son derece kolay ve hızlı bir şekilde entegre edilme özelliğine sahiptir. Spiral konik dişlisi ve helisel dişli planet kademesi, üretilecek ham maddeden en iyi kaliteyi elde etmek için optimum bir senkronizasyonu mümkün kılar.

WPSFN, flanş bağlantılı çıkış mili ve içi boş şaftı olan spiroid konik dişli en küçük redüktör olarak, yüksek tork ve sarsıntısız bir çalışmayı bir araya getirir. Sonuç, yüksek hassaslıktan ve güçten ödün vermeyen son derece sessiz bir çalışmadır.

Kompakt yapının merkezi önemi

Montaj yüksekliği çok az olan WPSFN, montaj yeri dar olan uygulamalar için mükemmel şartlar sunar. Kendi sınıfındaki diğer spiral konik dişli redüktörlerle karşılaştırıldığında, boyutlarına bağlı olarak yüzde 25’lere varan bir oranda daha az montaj yerine ihtiyaç duyar. Kullanıcılar, makinelerindeki montaj yerinin dar olması halinde hassas bir tahrikten vazgeçmek zorunda kalmazlar. WPSFN’nin kullanıldığı uygulamalar, başka birçok alanın yanı sıra takım makineleri ve ambalaj makineleridir.

WPSFN, bir veya iki kademeli redüktör olarak mevcuttur. Bir kademeli WPSFN’de aktarma konik hipoid dişlide doğrudan açısal kademede gerçekleşir. Bu, flanş bağlantılı çıkış milinin ortasında çok yönlü kullanımı olan içi boş mile olanak tanır. İki kademeli model, redüktör çıkış tarafında yüksek hassasiyette bir planet kademesi ile genişletilmiştir. WPSFN bu şekilde, opsiyonel olarak <3 arcmin’lik bir indirgenmiş boşluk oranına ulaşabilir.

ISO uyumlu bağlantısı sayesinde hızlı montaj

Neugart’ın yüksek hassaslıktaki konik planet redüktörü, EN ISO 9409-1 ile uyumlu standart flanş bağlantısı sayesinde flanş kanatları veya döner tabla gibi giriş bileşenlerinin kolay ve hızlı montajını sağlar. Bir kademeli WPSFN’ye entegre edilmiş içi boş mil, makine tasarımcılarına yeni ve esnek çözümler sunar. Milin içinden örneğin besleme kabloları, başka hatlar ve miller geçirilebilir.

WPSFN’nin sızdırmazlığı mükemmeldir. Toz veya tazyikli su bu redüktör için hiçbir zorluk ifade etmez. Mükemmel bir sızdırmazlık radyal şaft keçesine sahip olan WPSFN, en zorlu koşullar altında dahi mükemmel bir şekilde çalışır. Akıllı tasarımı, IP 65 koruma sınıfı ile mükemmel bir şekilde korunur.

Yüksek kaliteli spiral konik dişli, optimum ve homojen bir senkronizasyon sunar. Yüksek hassaslıktaki iki kademeli konik planet redüktör, helisel dişli planet kademesi ile son derece titreşimsiz çalışır. Bu şekilde baskı makinelerinden alınan resimlerin kalitesi çok daha iyileşir. Takım tezgâhlarında ve WPSFN redüktörlerinin kullanıldığı diğer uygulama alanlarında en yüksek yüzey kaliteleri alınmaktadır.

Redüktörlerin farklılığı

Gözle görülür özellikleri hemen hemen aynı gibi görünse de, redüktörler arasındaki fark genellikle bileşenlerinin kalitesi ve kullanılan yatak teknolojisi gibi detaylarda yatar. Redüktörü satın alacak olan müşterinin kendi uygulaması için gerekli kriterlere yüzde yüz cevap veren bir redüktörü bulabilmesi çok önemlidir. Bin farklı model arasından doğru redüktörü seçmek tabii ki oldukça zordur.

Çok çeşitli sanayi kollarında ve üretimde redüktörlerin büyük sorumluluk üstlendiği sayısız uygulama vardır. Müşterilerin beklentisi güvenebilecekleri bir ürün bulabilmek olunca, uygulamaya ve müşteriye özel bir danışma servisi sunmak büyük önem kazanır. İyi bir danışmanlık servisi hem müşterilere hem de üreticilere kanıtlanabilir faydalar sağlar. Neugart bu nedenle müşterilerine, uygulamaları için optimum redüktörü bulmalarında aktif destek sunar. Bu desteğini, normal çalışma saatlerinin dışında da eksik etmez.

Bunun için web sitesinde “Tec Data Finder” programını sunar. Bu program, müşterinin aradığı uygun planet redüktörü çok kolay ve çok hızlı bir şekilde konfigüre eder. Müşteri bu program ile, yalnızca birkaç tıklama ile üzerinde motor flanşına tıpa tıp uyan planet redüktörün teknik çiziminin bulunduğu bir veri sayfası oluşturabilir. Ayrıca tüm veriler CAD modeli olarak da verilir. Bu da müşterilerimizin konstrüksiyon sürelerini kısaltmasına yardımcı olur.

Fuarda karşılaşacağınız yenilik: Boyutlandırma ve hesaplama yazılımı NCP 4.0

Neugart Calculation Program (NCP), aktarma mekanizmasının komple tasarımı için kullanılan bir yazılımdır. Girilen uygulama verilerini birkaç dakika içinde değerlendirerek uygun motor-redüktör kombinasyonunu konfigüre eder. Neugart’ın bu mükemmel aracı sayesinde, doğru kullanım sadece birkaç tık uzağınızdadır. Aracın kullanıcıya sunduğu işlevselliği daha da artırmak için NCP komple yeniden tasarlandı. NCP 4.0, müşterilerimize giriş bileşenlerini boyutlandırma konusunda mükemmel bir platform sunar. Yazılım, özel olarak ilk defa WIN EURASIA’da test edilecektir.

Neugart Redüktör, 15-18 Mart 2018 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek WIN EURASIA fuarında müşterilerine tüm yeni ürünlerini sunacaktır. Redüktör üreticisi Neugart’ı Salon 3’te C160 no.lu standda bulabilirsiniz.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com