Connect with us

Etkinlikler

Yükselen yerli ve milli savunma sanayi, SAHA EXPO’ya hazırlanıyor

Yayın Tarihi:

-

Gelişimin odağında olan yerli ve milli savunma sanayi, SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı’nda gücünü sergilemeye hazırlanıyor. Sektörün, en büyük buluşma noktası olan ve önemli iş birlikleri için etkin bir platform oluşturan SAHA EXPO Fuarı, 50’nin üzerinde ülkeden 250 yabancı, 750 yerli 1.000’e yakın firmayı bir araya getirecek. Fiziki olarak 25-28 Ekim 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek SAHA EXPO, 1 Kasım 2022 – 15 Şubat 2023 tarihlerinde sanal olarak daha geniş katılımla düzenlenecek. 

Geçtiğimiz yıl fuar kapsamında içeriği paylaşılabilen 4 sözleşmeyle 123,5 milyon dolar değerinde projeye imza atılan ve bunun haricinde 27 ayrı sözleşme, anlaşma ve protokolün imzalandığı SAHA EXPO bu yıl, daha geniş bir alanda, daha fazla katılımcı ve uluslararası iş birlikleri hedefiyle düzenlenecek. 723 üyesi ile Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük savunma, havacılık ve uzay sanayi kümesi olan SAHA İstanbul tarafından düzenlenen SAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı; Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve T.C. Savunma Sanayii Başkanlığı katılım ve destekleriyle gerçekleştiriliyor. Türkiye’nin yerli üretim potansiyelindeki artışın ve bağımsız üretim gücünün sergileneceği SAHA EXPO Fuarı, bu yıl 50’nin üzerinde ülkeden 1.000’e yakın firmayı bir araya getirmeyi hedefliyor. 

Bakanlıkların ve T.C Savunma Sanayii Başkanlığı’nın davet edeceği heyetler SAHA EXPO 2022’de yer alacak. 2021 yılı organizasyonuna göre daha geniş bir alanda gerçekleşecek olan ve uluslararası pek çok anlaşmanın yapılacağı SAHA EXPO’ya; Avrupa, Amerika, Afrika, Ortadoğu ve Asya’dan profesyonel ziyaretçiler ve alım heyetleri katılacak.

Bu yıl, dünyada ilk defa, şehir planlaması mantığıyla tasarlanan fuar salonları katılımcılara ve ziyaretçilere farklı bir fuar deneyimi sunacak. Tüm stantlara erişimin kolaylaşmasının yanı sıra şehir meydanları ile keyifli vakit geçirilecek alanlar yaratılacak.

Geniş çaplı bir ekosistemi kapsayan SAHA EXPO Fuarı büyük şirketlerin yanı sıra küçük işletmeler ve Start-Up firmalara da kendilerini ve ürünlerini tanıtma imkânı verecek. Fuar süresince uluslararası paneller ve imza törenleri düzenlenecek. SAHA Girişim Programı kapsamında girişimciler fuar boyunca sundukları projeleri ile kendilerini tanıtırken çok sayıda sanayici ve yatırımcı ile bir arada olma imkanı bulacak.

2022 yılında 60.000 m2’de ve 6 salonda gerçekleştirilecek olan ve 30 bin profesyonel ziyaretçinin beklendiği fuarda, önceki deneyimlerden 10 bin civarında B2B, B2G ve G2G görüşmenin de yapılacağı tahmin ediliyor.

SAHA EXPO Sanal Fuarı’na 7/24 erişim sağlanacak

SAHA EXPO katılımcıları, fiziki fuardan hemen sonra başlayacak olan üç boyutlu SAHA EXPO Sanal Fuarı’na da katılma hakkı kazanacak. Dünyanın her bölgesinden sektör profesyonelleri, 7/24 ziyaret edebilecekleri sanal fuarda katılımcı firmaların 3D ürünlerini gerçeğe en yakın şekilde inceleyebilecek, broşürlerini okuyup indirebilecek, firmaların ve ürünlerin videolarını izleyebilecek, kartvizitlerini bırakabilecek, çevrimiçi yazışabilecek ve firma iletişim bilgilerine erişebilecek.

Fuarda, video konferans üzerinden görüşme talepleri katılımcılar tarafından onaylanan firma temsilcileri, görüşmelerini gerçekleştirebilecek. Katılımcılar fuara davet edilen yabancı delegasyon ve alım heyetlerine görüşme talebi gönderebilecek. Ayrıca katılımcılar sanal fuarın istatistik bölümünden, hangi ülkelerden stantlarındaki hangi ürünlerin incelendiğini, hangi broşürlerin indirildiğini görebilecek, kartvizit bırakan ziyaretçilerle iletişim kurabilecek.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com