Connect with us

Yazılım

3D teknolojisi hayatın her alanında kolaylıklar sunuyor

Yayın Tarihi:

-

Katmanlı imalat teknolojileri konusunda uzman bilim insanları, Form Makina sponsorluğundaki “İleri Mühendislik Malzemeleri ve Katmanlı İmalat Teknolojileri Çalıştayı”nda bir araya geldi.

Form Makina ve Atılım Üniversitesi Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi tarafından düzenlenen “İleri Mühendislik Malzemeleri ve Katmanlı İmalat Teknolojileri Çalıştayı” (Additive Manufacturing Day) 27 Ekim günü, Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Çalıştayda bir konuşma yapan Atılım Üniversitesi İmalat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi (MŞMM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Besim Baranoğlu, üç boyutlu yazıcıların hayatın her alanında kullanılmaya başladığını belirterek şunları söyledi: “Üç boyutlu yazıcılar artık evlerimize kadar girdi. Normalde üretemeyeceğimiz parçaları üç boyutlu yazıcılarla üretebilecek durumdayız. Bu teknoloji tüm dünyada gelişiyor. Böyle bir durumdan savunma, havacılık ve uzay sanayisinin uzak durması beklenemez. Toplantının temel amacı katmanlı imalat teknolojilerini konuşacağımız bir ortamı yaratmak. Atılım Üniversitesi ve Metal Şekillendirme Mükemmeliyet Merkezi olarak özellikle sanayi ile iş birliğini önemsiyoruz. Toplantıyı Form Makina’nın ana sponsorluğunda gerçekleştiriyoruz” dedi.

“Hedef, üniversite ve sanayi iş birliği”

Gelişen teknikle, daha önceden üretilemeyen parçaların şu an daha etkin ve kaliteli şekilde üretilebildiğini aktaran Yrd. Doç. Dr. Baranoğlu, “Biz de bu iş birlikleri vasıtasıyla bu üretim tekniğinde kendimizi yetkinleştirmek, üniversite ve sanayi tarafında bu iş birliğini ortaya çıkarmak istiyoruz” diye konuştu.

Çalıştayın ana sponsoru Form Makina 3D Yazıcılar Ürün Müdürü Sadık Sinan Koşumcu, “Form Makina 25 yıldır sektörün öncü firmalarından ve bu teknolojide aktif rol oynuyor. Biz bu çalıştayı organize ederken sanayi ile üniversiteyi bir araya getirmeyi ve yeni gelişen bu teknolojiyle meraklı sanayicilerin üniversiteyle iş birliği yaparak daha sağlam adımlar atmasını istedik. Bu çalıştay şu ana kadar bu konuda Türkiye’de yapılan en büyük ve en geniş katılımlı etkinlik. Sanayi ve üniversite iş birliğinin çok verimli olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlarına sahip MONETA 'nın sektörel dergi ve portallarının dijital platformlarda yönetimi katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık alanında içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com