Connect with us

Sektör Haberleri

4 yıl aradan sonra kapılarını açan MAKTEK Avrasya, rekor kırdı

Yayın Tarihi:

-

Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden biri olan makine endüstrisini 4 yıl aradan sonra bir araya getiren MAKTEK Avrasya Fuarı, rekorlarla kapandı. 26 Eylül – 1 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenerek satış rekorları kırılan fuarda, %40 ziyaretçi artışı yaşandı.

Tüyap Fuarcılık tarafından Takım Tezgahları Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TİAD) ve Makina İmalatçıları Birliği (MİB) iş birliğiyle her iki yılda bir düzenlenen MAKTEK Avrasya Fuarı, pandeminin ardından 4 yıllık bir aradan sonra kapılarını açtı. 6 gün süren fuarda, satış ve ziyaretçi rekorları kırıldı. Tüyap Fuarcılık Grubu’nun açıkladığı verilere göre MAKTEK Avrasya, bu yıl 105’in üzerinde ülkeden ve Türkiye’nin 74 şehrinden 79.486 profesyonel ziyaretçiyi 1000’in üzerinde katılımcı firma ile buluşturdu. Ziyaretçi sayısının 2018’e göre yüzde 40 oranında arttığı gözlemlendi, ayrıca ziyaretçi ülke sayısındaki çeşitlilik de dikkat çekti.

Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü

1,2 milyar dolarlık tezgah satışı 

Fuarı beklentilerinin çok üzerinde tamamladıklarını aktaran Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Tüyap Fuarcılık Grubu olarak MAKTEK Avrasya Fuarı’nı bir kez daha başarıyla organize etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Fuardan elde ettiğimiz sonuçlara göre, katılımcı firmalarımızın tamamı sergilediği tüm tezgahların satışını gerçekleştirmiş ve toplam satışları 1,2 milyar USD’nin üzerine çıkmıştır. Makine sanayi alt iş kollarındaki diğer üretici ve tedarikçilerin de bu satışları tetiklemesiyle fuarımızın 2,5 milyar USD’yi aşan bir ticaret hacmi yaratmış olması ülke ekonomisi için son derece önemlidir. Fuarımız artık sadece Avrasya’da değil, gerek ziyaretçi sayısı gerekse de katılımcı sayısı ile dünyada bir marka haline gelmiştir. Düzenlendiği her yıl rüştünü ispatlayan MAKTEK Avrasya özelinde iş birliği yaptığımız paydaşlarımız TİAD ve MİB’e teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

 

Sorularınız ve ürün talepleriniz için bize yazın!

Makale veya haberde geçen ürünler hakkında bilgi almak ve talepte bulunmak için destek@uretimtek.com adresimize yazabilirsiniz.

 

Türkiye'nin alanında en özel yayınlara sahip medya grubu MONETA'nın sektörel dergi ve portallarının yönetimine katkıda bulunmaktayım. MONETA bünyesinde yeni nesil yayıncılık anlayışıyla içerik yönetimini geliştirmeye devam ediyoruz.

Devamını Oku
Advertisement

Trendler

Copyright © 2011-2019 Moneta Tanıtım Organizasyon Reklamcılık Yayıncılık Tic. Ltd. Şti. - Canan Business Küçükbakkalköy Mah. Kocasinan Cad. Selvili Sokak No:4 Kat:12 Daire:78 Ataşehir İstanbul - T:0850 885 05 01 - info@monetatanitim.com